Jump to content



[Greek Gatherings 14-5-2016] Portimao Circuit-RUF RT12 R


Recommended Posts

Αν αύριο τρέξει ο @mad_dog θα είναι και με τη βούλα το πιο επιτυχημένο combo που έχουμε βάλει!! :p

 

@panosdimp οργάνωσέ μας λίγο! Βάλε μία συγκεκριμένη ώρα για σήμερα, για να μαζευτούμε και εμείς που δε θα μπορέσουμε αύριο ;) !!  

 

ΥΓ.: 20 laps νομίζω πως είναι καλά για αύριο :D !!!( 40 λεπτά απολαυστικού βασανιστηρίου :p  )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα λάστιχα είναι λάθος..

Το πάω με ξεφουσκωμένο εμπρός δεξι και είναι μελανιασμένο απο το κρύο...

Είναι η απόλυτη ανατροπή κάθε νόμου της φύσης και της επιστήμης ταυτόχρονα με της πραγματικότητας αυτό με τα λάστιχα στο ασσέττο..

Για να ζεσταθούν τα λάστιχα μπροστά, πρέπει να στριβεις 180 μοίρες το τιμονι σε κάθε στροφη!!!!!!!

Το δέ πορσικό, με 62 ολόκληρα χιλιόμετρα, φευγει με τα 4 παρακαλώ και απλά δεν μαζευει...

Συγγνώμη αλλά ούτε το έσκορτ του 1992 και λάστιχα 165/14 δεν έστριβε σε ελληνικούς δρόμους με αυτό τον τρόπο..

Το τούρμπο φυσάει και ξεφυσάει απο μόνο του σε συγκεκριμένα σημεία της πίστας, ανεξαρτήτως ταχύτητας κίνησης ή στροφών, έτσι για την αλητεία...

Τέλος πάντων...:wub:

 

 

 

πριν 2 ώρες, το μέλος panosdimp έγραψε:

Μπείτε κατά τις 11, εγώ δεν ξέρω αν θά μαι τελικά σπίτι καθώς ο Jim θέλει να με βγάλει έξω για να μην κάνω καμιά απόπειρα αυτοκτονίας πάνω στο 3όθονο. 

Εχει γιουροβιζιον απόψε...

 

τα 3 οθονα σε μάραναν..

Κρέμασε μια 4η οθόνη να σου δείχνει τον καθρέφτη.... 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τα λάστιχα είναι λάθος..

Το πάω με ξεφουσκωμένο εμπρός δεξι και είναι μελανιασμένο απο το κρύο...

Είναι η απόλυτη ανατροπή κάθε νόμου της φύσης και της επιστήμης ταυτόχρονα με της πραγματικότητας αυτό με τα λάστιχα στο ασσέττο..

Για να ζεσταθούν τα λάστιχα μπροστά, πρέπει να στριβεις 180 μοίρες το τιμονι σε κάθε στροφη!!!!!!!

Όταν το λάστιχο το έχεις με χαμηλή πίεση, δεν το φορτίζεις σωστά, άρα δεν μπορείς να το κρατήσεις ζεστό.

Επίσης βλέπω ότι είσαι αρκετά εκτός χρόνων.

Πήγαινε πιο γρήγορα , βάλε την σωστή πίεση ( δες το σεταπ μου, που έχει την σωστή live πίεση δλδ ενώ τρέχεις ) και θα το ζεστάνεις καλύτερα.

Αυτό περί 62χλμ δεν το σχολιάζω καν.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το παιδί είναι ο τεχνικός και κοιτάζει το Hardware αν είναι εντάξει?

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk

Θα σου πω όταν πιάσω πληκτρολόγιο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

password :  torture

Eκτακτη ανακοίνωση ο Jim θα είναι εκεί ,μαζόχας παιδί μου τι περιμένεις.

Το practice ξεκινά ώρα  8 και διαρκεί  60 λεπτά .

Το qualify                            9 και διαρκεί  30 λεπτά

Ο αγώνας  γύρω στις      9.30 και διαρκεί 20 γύρους

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω κάνα γύρο μετά από καιρό, αλλά με έπιασε η τενοντίτιδα και δεν θα μπω για τον αγώνα.

Καλή διασκέδαση σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο εξαντλητικότερος αγώνας που έτρεξα τα πράγματα σοβάρεψαν στο ασσέττο πρέπει να τρέχεις με γνώση και ικανότητα μαζί ,μπράβο στην πρώτη τριάδα άξιζαν με το παραπάνω .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταιοι 5 γυροι ηταν λες κ ημουν σε βρεγμενη πιστα με συγκρουομενα(θυμηθηκα τα παιδικα μου χρονια λυγμ)

 

Δυσκολο αλλά κ απολαυστικο με TC off

 

Ευγε σε ολους

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ (ευχάριστα) κουραστικός αγώνας. Το αμάξι ήθελε τόσο γκάζι ώστε κ να φεύγεις αλλά και να μην γλιστράς.

Μάλλον με βοήθησε και το ελαφρώς υποστροφικό set up που το είχα ειδικά για τον αγώνα (στο qualy είχα λίγο διαφορετικό του @sosna).

 

Στην αρχή καθαρότατη μάχη με @Lazy Dog. Πολύ δυνατός, με πέρασε. Σε ένα φρενάρισμά του, πάλι μπροστά.

Εν τω μεταξύ o Θοδωρής στο +7...Ξεκινάω το κυνήγι με σταθερούς χρόνους, χωρίς γλιστρήματα. Ο Θοδωρής να γλιστράει.

Τον φτάνω, σιγά σιγά, στο +0.5 και τότε :

 

Αυτό ήταν, μετά απλά διαχείριση ως το τέλος. Ευχαριστώ @Thodoris1884, απολαυστική μάχη.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Και ολόκληρος ο γύρος (απόλαυση να βλέπεις τον Θοδωρή να ντριφτάρει, βασικά διπλή, θέαμα αλλά κ χαρά να σκέφτεσαι "πάει τα 'καψε τα λάστιχα"  χεχεχε)

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.