Jump to content



[Greek Gatherings 14-5-2016] Portimao Circuit-RUF RT12 R


Recommended Posts

Απο χτες που μπήκα φυσάω και ξεφυσάω...

Σαν να προσπαθείς να τελειώσεις 2η φορά με γκόμενα που δε γουστάρεις είναι το κόμπο.:p:p:p

Καλά σχεδίασαν μια πίστα μόνο με ανάποδες τυφλές ανισόπεδες φουρκέτες; Δε βρίσκω το κατάλληλο smiley να περιγράψω.

Γιααατί???????

Και εντάξει την σχεδίασαν πάει στο καλό, αρέσει σε κανένα; γίνονται event είτε πραγματικά είτε σε game σε τέτοια πίστα; 

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ισχύει ο κανόνας 1 προς 3 όσον αφορά τους βάλιντ γύρους.Πραγματικά σπασονεύρικο να είσαι ελάχιστα εκτός κ να σε πετάει ίνβαλιντ.

 

Σε συνδυασμό με την πλήρη άγνοια των γραμμών μπορώ να πω οτι δεν το κατευχαριστήθηκα καθόλου.:amen::hehe:

@uhu

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος uhu έγραψε:

Απο χτες που μπήκα φυσάω και ξεφυσάω...

Σαν να προσπαθείς να τελειώσεις 2η φορά με γκόμενα που δε γουστάρεις είναι το κόμπο.:p:p:p

Καλά σχεδίασαν μια πίστα μόνο με ανάποδες τυφλές ανισόπεδες φουρκέτες; Δε βρίσκω το κατάλληλο smiley να περιγράψω.

Γιααατί???????

Και εντάξει την σχεδίασαν πάει στο καλό, αρέσει σε κανένα; γίνονται event είτε πραγματικά είτε σε game σε τέτοια πίστα; 

Φαντάσου τι γίνεται στο Ακρόπολις που χρειάζεσαι συνοδηγό για να σου λέει πως να στρίψεις εκεί να σ΄ έβλεπα :p.

Πάντως το θέμα είναι να έχεις υπομονή να μάθεις την πίστα μετά όλα έρχονται πιο εύκολα για μένα το θέμα είναι αλλού ,η πίστα δεν  είναι τόσο καλό  mod  κατά την ταπεινή μου γνώμη σε συνδυασμό με το νέο tyre model  κάνει τα τζάμια εύθραυστα ,δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά με αυτό το tyre model το παιχνίδι έγινε σπαστ@ρχ....κο  δεν είναι τυχαίο που για κάθε αυτοκίνητο  γράφουμε πως είναι σχετικά δύσκολο να οδηγηθεί,δεν μπορώ να βρω τα όρια και έχω την εντύπωση πως παντού γλιστράνε οι εμπρός τροχοί και ξαφνικά φεύγει το πίσω μέρος χωρίς προειδοποίηση ,εντάξει αν προσπαθήσεις πολύ μα πολύ βρίσκεις πως να το πας αλλά δεν το καταευχαριστιέσαι όπως λέει κι ο sosna ,οι αυξομοιώσεις στις θερμοκρασίες ελαστικών δεν με πείθουν πάντως με τον τρόπο που καταγράφονται ,τέλος πάντων αυτά είναι μια γνώμη ενός άσχετου οπότε απλώς την παραθέτω .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος sosna έγραψε:

Παίδες θα μπορούσαμε να βάλουμε την ώρα κανά μισαωράκι νωρίτερα?

 

Αν όχι θα μπω για την παρέα μέχρι να φύγω.

Εμένα με βολεύει (γενικά) το νωρίτερα!

 

πριν 7 ώρες, το μέλος uhu έγραψε:

Απο χτες που μπήκα φυσάω και ξεφυσάω...

Σαν να προσπαθείς να τελειώσεις 2η φορά με γκόμενα που δε γουστάρεις είναι το κόμπο.:p:p:p

Καλά σχεδίασαν μια πίστα μόνο με ανάποδες τυφλές ανισόπεδες φουρκέτες; Δε βρίσκω το κατάλληλο smiley να περιγράψω.

Γιααατί???????

Και εντάξει την σχεδίασαν πάει στο καλό, αρέσει σε κανένα; γίνονται event είτε πραγματικά είτε σε game σε τέτοια πίστα; 

Πωπω είπες ακριβώς αυτά που ήθελα να πω και δεν τα είπα για να μην στεναχωρήσω τον φίλο μου τον Γιώργο!

(Τώρα θεωρείται σαν να τα είπα???:huh::D)

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 ώρες, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

 

:D Ευχαριστώ :D (κάθε "hate" comment για το combo θα το λαμβάνω ως μπράβο)

Αφού έγραψε τα παραπάνω, εμείς είμαστε οι καλύτεροι φίλοι του!

Κολλητοί.:D

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άσχετοι!!! Λέγονται error generators αυτές οι στροφές!!(με ανάποδη κλίση κλπ.)

 

Βέβαια απο την άλλη μπορεί να ήταν τίποτα πόντιοι Έλληνες που έφτιαξαν τη πίστα, και να έβαλαν όλα τα camper των στροφών ανάποδα :p

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου τι γίνεται στο Ακρόπολις που χρειάζεσαι συνοδηγό για να σου λέει πως να στρίψεις εκεί να σ΄ έβλεπα :p.

Πάντως το θέμα είναι να έχεις υπομονή να μάθεις την πίστα μετά όλα έρχονται πιο εύκολα για μένα το θέμα είναι αλλού ,η πίστα δεν  είναι τόσο καλό  mod  κατά την ταπεινή μου γνώμη σε συνδυασμό με το νέο tyre model  κάνει τα τζάμια εύθραυστα ,δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά με αυτό το tyre model το παιχνίδι έγινε σπαστ@ρχ....κο  δεν είναι τυχαίο που για κάθε αυτοκίνητο  γράφουμε πως είναι σχετικά δύσκολο να οδηγηθεί,δεν μπορώ να βρω τα όρια και έχω την εντύπωση πως παντού γλιστράνε οι εμπρός τροχοί και ξαφνικά φεύγει το πίσω μέρος χωρίς προειδοποίηση ,εντάξει αν προσπαθήσεις πολύ μα πολύ βρίσκεις πως να το πας αλλά δεν το καταευχαριστιέσαι όπως λέει κι ο sosna ,οι αυξομοιώσεις στις θερμοκρασίες ελαστικών δεν με πείθουν πάντως με τον τρόπο που καταγράφονται ,τέλος πάντων αυτά είναι μια γνώμη ενός άσχετου οπότε απλώς την παραθέτω .

Προφανώς, έχεις λάθος ρυθμίσεις και δεν νιώθεις την υποστροφή. Λογικά μπαίνεις με πιο πολλά χιλιόμετρα.

Το αμάξι το χορεύεις όπως θες, όπως ο Θοδωρής ( μόνο που εκείνος ταυτόχρονα γράφει χρόνους ).

Τα λάστιχα ζεσταίνονται μια χαρά , αρκεί να πας γρήγορα.

Δοκίμασες το setup μου? Είναι ελαφρώς υποστροφικό.

Επίσης το app δεν δείχνει ακριβώς το surface. Πρέπει να βάλεις το telemetry. Εκεί θα δεις διακύμανση τύπου rF2.

Υ.Γ. Βασικά ψήνομαι να μη σε φτιάξω γιατί μετά μη τον είδατε τον Παναή.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Προφανώς, έχεις λάθος ρυθμίσεις και δεν νιώθεις την υποστροφή. Λογικά μπαίνεις με πιο πολλά χιλιόμετρα.

Το αμάξι το χορεύεις όπως θες, όπως ο Θοδωρής ( μόνο που εκείνος ταυτόχρονα γράφει χρόνους ).

Τα λάστιχα ζεσταίνονται μια χαρά , αρκεί να πας γρήγορα.

Δε μου δίνει καθόλου το κόμπο για κάποιο λόγο την αίσθηση της ταχύτητας. Είναι πολύ φλάτ το surface, δε μπορώ να καταλάβω ακριβώς γιατί?

Επίσης το φρένο του αυτοκινήτου μου δίνει εντύπωση παρόμοια με ενα golf που μου είχαν τρυπίσει τα σωληνάκια των φρένων σε κατηφόρα. Απλά δε φρενάρεις, αν έμενε και κάτω το μεσαίο πεντάλ θα ήταν φούλ ρεαλιστικό. :hehe::hehe::hehe:

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δε μου δίνει καθόλου το κόμπο για κάποιο λόγο την αίσθηση της ταχύτητας. Είναι πολύ φλάτ το surface, δε μπορώ να καταλάβω ακριβώς γιατί?

Επίσης το φρένο του αυτοκινήτου μου δίνει εντύπωση παρόμοια με ενα golf που μου είχαν τρυπίσει τα σωληνάκια των φρένων σε κατηφόρα. Απλά δε φρενάρεις, αν έμενε και κάτω το μεσαίο πεντάλ θα ήταν φούλ ρεαλιστικό. :hehe::hehe::hehe:

Κανε ένα γύρο και μετά δες στο replay , με το app των g-forces, τί τιμές έπιασες καθώς και τις εξωφρενικές ταχύτητες, επιταχύνσεις και επιβραδύνσεις.

Αν δεν τα καταλαβαίνεις, έχεις λάθος FOV και θέση οδήγησης. Σήκωσε το κάθισμα και φερτο πιο μπροστά. Βοηθάει.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Προφανώς, έχεις λάθος ρυθμίσεις και δεν νιώθεις την υποστροφή. Λογικά μπαίνεις με πιο πολλά χιλιόμετρα.

Το αμάξι το χορεύεις όπως θες, όπως ο Θοδωρής ( μόνο που εκείνος ταυτόχρονα γράφει χρόνους ).

Τα λάστιχα ζεσταίνονται μια χαρά , αρκεί να πας γρήγορα.

Δοκίμασες το setup μου? Είναι ελαφρώς υποστροφικό.

Επίσης το app δεν δείχνει ακριβώς το surface. Πρέπει να βάλεις το telemetry. Εκεί θα δεις διακύμανση τύπου rF2.

Υ.Γ. Βασικά ψήνομαι να μη σε φτιάξω γιατί μετά μη τον είδατε τον Παναή.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Σιγά που έχω λάθος ρυθμίσεις και lut  έχω κι απ΄ όλα οπότε μη φοβάσαι .

-Το σετάπ σου δεν το δοκίμασα γιατί μου αρέσει πολύ και το κομάτι αυτό του παιχνιδιού ,θέλω να το στήνω εγώ κι ας μου πάρει χρόνο.

-Το εμπρός δεξί ελαστικό εγώ δεν κατάφερα να το ζεστάνω με τίποτα ούτε με χαμηλές πιέσεις ούτε με υψηλές  ,το εμπρός αριστερό με το ζόρι πάει στο 72 ,τι στο καλό στον αέρα γυρίζει με 260-70 πάει το εργαλείο με φοβερές επιταχύνσεις και επιβραδύνσεις με αλλεπάληλες στροφές κι αυτό εκεί σταθερά στο 60 τόσο?(το δεξί).

Αρκεί να πας γρήγορα λες , πήγαινα κάτω από 2.01 και αρκετές φορές έπιασα 1.59.χχχ πόσο πιο γρήγορα πρέπει να πας για να ζεσταθούν ,άλιεν η τίποτα?

Εκεί θα δεις διακύμανση τύπου rF2.

- Αστο αυτό είναι απλοικό μπροστά στο τριζωνικό του rf2 που με ένα απλό app  έχεις ανά πάσα στιγμή μεταβολές που τις βλέπεις και τις καταλαβαίνεις αμέσως εξηγώντας αυτά που σου συμβαίνουν χωρίς να σε αφήνει με την απορία .

Στο rf2 για παράδειγμα έχεις ανά πάσα στιγμή θερμοκρασία σε τρεις ζώνες του ελαστικού ,που χρησιμεύει αυτό να φέρω παράδειγμα .

Στον προηγούμενο αγώνα είχα ρυθμίσει το brake ballance  περισσότερο από 61 εμπρός αυτό είχε σαν συνέπεια σε περιοχές με αναπηδήσεις η τη στιγμή της εισόδου μετά από φρενάρισμα σε μια στροφή ο τροχός να αποφορτίζεται και η εσωτερική ζώνη να ανεβάζει θερμοκρασία το δέ ελαστικό να φθείρεται δυσανάλογα σε σχέση με το άλλο εμπρός ελαστικό, μετακινώντας λοιπόν τα ballance προς τα πίσω και κάτω από 60 μειώθηκε δραματικά η υπερθέρμανση και κατά συνέπεια η φθορά κι όλα αυτά εμφανίζονται στην οθόνη αναλυτικά και σαν χρώματα και σαν νούμερα.:)

Που να βάλω το telemetry εκεί μπροστά την ώρα που τρέχω ?:p:)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Άστο βρε Πανούλη το rF2...

Εδώ είναι AC...

 

Har har har

 

Λάστιχα λέει....

Πλάκα μας κάνεις ?

Αστα αυτά...αυτα είναι για αληθινά sim όχι για simcade.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.