Jump to content



[Greek Gatherings 29-5-2016] Zandvoort - Mazda RX7 Spirit


Recommended Posts

Track : Zandvoort
Car: Mazda RX-7 Spirit

 

Screenshot_ks_mazda_rx7_spirit_r_ks_zandvoort_23-5-116-10-42-14.jpg

 

TIME OF DAY : 10:00

WEATHER : Mid Clear

AMBIENT TEMP : 23C

GRIP : 96 % στο practice να τελειωνει ο αγωνας με 98-99% 

 

Practice: 45 λεπτά, 20:15
Qualify: 30 λεπτά, 21:00

Race: 21:30 - ? Laps (Θα ενημερωθειτε soon)

 

Σημαντικό:

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές).
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη.
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

 

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, liakjim said:

Ελπίζω steets ελαστικά έτσι?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Jim τι έγινε.. Βλέπω άρχισες να βάζεις νερό στο κρασί σου! Άκου street. Street 90s βάλτε μόνο, όπως τρέχει ο wamta server εδώ και μια βδομάδα και δεν έχει πατήσει ψυχή :D

 

fun fact: τα street 90s έχουν πάρα πολύ προοδευτική συμπεριφορά στα ξεκολλήματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε βαζω στρεετ παιδια εκτος αν συμφωνουν ολοι.(θα ηθελα δε σας κρυβω) Αλλα δε κανω τα λαθη που γινονται κατα καιρους και ξεκιναν οι τσακωμοι.Ναι ξερω δικο μου το κομπο αλλα να επιβαλω με ποιον τροπο θα τρεξει ο καθενας δε το κανω.Σορρυ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω το δισταγμό κάποιων, αλλά σας προτρέπω το εξής :

Στο combo, κάντε όσους γύρους χρειαστεί με τα semislicks που θα έχετε φτάσει ας πούμε στο 95% του χρόνου σας.

Μετά βάλτε streets (όχι τα 90΄s) και ξανα δοκιμάστε.

 

Έπειτα , ευθαρσώς γράψτε τις εντυπώσεις σας.

 

Χωρίς να κατευθύνω, θα διαπιστώσετε ότι τα streets είναι πολύ πιο φιλικά και προοδευτικά (λογικό), πολύ λιγότερο επικίνδυνα πχ για tankslapper , το αμάξι θα δουλέψει καλύτερα, αφού δεν θα φορτίζει μ@λακισμένα τις αναρτήσεις και σαφώς πιο διασκεδαστικά, ενώ η πιθανότητα ατυχήματος και σύγκρουσης, θα μειωθεί σημαντικά.

Έχουν μόνο οφέλη.

 

Είναι πολύ κρίμα, μια παρεχόμενη δυνατότητα του παιχνιδιού (fixed setup), να μη την χρησιμοποιούμε που και που , ειδικά σε κάποια road cars .

 

Ειλικρινά, το πιστεύω ισχυρά, ότι όσοι έχετε αντίθετη γνώμη, μια δοκιμή θα σας πείσει.

 

Σας το ζητώ ως χάρη, απλά να το δείτε.  :)

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ιάσονα μπήκα να τον φτιάξω και με περίμενε μια ευχάριστη έκπληξη ήταν ήδη έτοιμος:D

Βάλε ρε παιδί μου ότι γουστάρεις από ελαστικά αφού αυτό το νόημα έχει η συμφωνία που έχουμε κάνει, να μπορεί ο καθένας να βάλει αυτό που θέλει και γουστάρει, την επόμενη θα μπορεί να βάλει κι αυτός που γκρινιάζει κανένα πρόβλημα.:D

Δηλαδή έχουμε εδώ μέσα οδηγούς που δεν μπορούν να οδηγήσουν με στρήτ ελαστικάααα? 

Δεν το πιστεύω ,οχι αν θέλει κανείς ας τολμήσει να το παραδεχθεί δημοσίως ,να του κάνουμε καζούρα.:p

 

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, panosdimp said:

Ευχαριστώ Ιάσονα μπήκα να τον φτιάξω και με περίμενε μια ευχάριστη έκπληξη ήταν ήδη έτοιμος:D

Βάλε ρε παιδί μου ότι γουστάρεις από ελαστικά αφού αυτό το νόημα έχει η συμφωνία που έχουμε κάνει, να μπορεί ο καθένας να βάλει αυτό που θέλει και γουστάρει, την επόμενη θα μπορεί να βάλει κι αυτός που γκρινιάζει κανένα πρόβλημα.:D

Δηλαδή έχουμε εδώ μέσα οδηγούς που δεν μπορούν να οδηγήσουν με στρήτ ελαστικάααα? 

Δεν το πιστεύω ,οχι αν θέλει κανείς ας τολμήσει να το παραδεχθεί δημοσίως ,να του κάνουμε καζούρα.:p

 

Εγώ δεν μπορώ αφού και στο αυτοκίνητο μου έχω φορέσει racing sleaks και όταν βρέχει τα αλλάζω σε intermediate ! Με τα μαμά street ελαστικά πήγα να κάνω κύκλο την ομόνοια και κατέληξα μέσα στα πακιστάνια !

Link to comment
Share on other sites

Θα αρχισουν οι γκρινιες Παναγιωτη και δε το θελω.
Απλα για καποιους που δε γνωριζουν, ειναι αρκετα πιο δυσκολο το RX7 με SM λαστιχα.Μη μπερδευονται καποιοι πως επειδη εχει καλυτερο πατημα,παω πιο γρηγορα και πιο safety.

Αν φυγεις (που θα φυγεις σιγουρα)δυσκολα το μαζευεις μετα..

@geovas77 βαζεις και διαφορετικες πιεσεις σε καθε λαστιχο ; :p

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά έχω και αππλικεισιον με λαιβ πιέσεις/θερμοκρασίες τι το πήραμε τζάμπα κοτζαμάν αντροιντ, λίγο μόνο με δυσκολεύει το φουφουμπου γιατί έχω συνηθίσει στο ασετο, αλλά έστειλα μειλ στη σιτροεν να παραπονεθώ και να μου δώκουνε άλλα σετινγκς για την τιμονιέρα !

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.