Jump to content



Recommended Posts

Μου αρεσει πολυ  η δουλεια  σου αυτη! 1-2 ερωτησεις.

Απο σκονη τι γινεται; :p  Πραγματικο benchtable, για να ακουμπας και τη φραπεδια πανω (αρκει να μη την ριξεις :p ) 

Ποσο ευκολο ειναι να κουμπωσεις μια καρτα γραφικωνανε; Απλα ανασηκωνεις το απο πανω και την κουμπωνεις; Ή αυτο δεν ειναι εφικτο και γινεται απο το πλαι; 

Θελουμε και φωτο εν λειτουργια πλιζζ ^_^ (εννοω με οθονη, games, benches κλπ ) 

 

 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Από σκόνη όπως και με κανονικό κουτί αν έχεις, πάλι μαζεύει απλά αυτό θα μαζεύει πιο γρήγορα :p

να ναι καλά το κομπρεσέρ αέρος που έχω!!

Αν θέλεις να βάλεις κάρτα γραφικών είναι εύκολο, βγαίνουν εύκολα οι 4 τάπες, βγάζεις το plexi τοποθετείς την κάρτα και ξανά κουμπώνεις.

Στην τελευταία photo είναι εν λειτουργία, συνδεδεμένο με την τηλεόραση, για ταινίες και internet το έχω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο και από μένα, απλό και όμορφο. Μερικές ερωτήσεις.

-γιατί οι χαλκοσωλήνες μπήκαν σε βραστό νερό με ξύδι;

- Ωραίες οι μεταλλικές τάπες των σωλήνων στο πάνω μέρος. Από που;

 

Νομίζω ότι πρέπει να ανασχεδιάσεις το front panel με άλλους διακόπτες/led, γιατί χαλάει αισθητικά το αποτέλεσμα.

Στο ίδιο σκεπτικό θα πρέπει να sleev-άρεις τα καλώδια στο ίδιο χρώμα, ώστε να πετύχεις ομοιομορφία.

Τέλος για να μη παιδεύεσαι στο τρύπημα του plexi, και να μην κινδυνεύει να σπάσει, τρυπάς με:  http://www.ebay.com/itm/hot-3-13mm-HSS-Step-Cone-Titanium-Coated-Metal-Drill-Bit-Cut-Metal-accessories-/111973816717?hash=item1a1228d98d:g:6yYAAOSwlfxXFgRE

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Μπράβο και από μένα, απλό και όμορφο. Μερικές ερωτήσεις.

-γιατί οι χαλκοσωλήνες μπήκαν σε βραστό νερό με ξύδι;

- Ωραίες οι μεταλλικές τάπες των σωλήνων στο πάνω μέρος. Από που;

 

Νομίζω ότι πρέπει να ανασχεδιάσεις το front panel με άλλους διακόπτες/led, γιατί χαλάει αισθητικά το αποτέλεσμα.

Στο ίδιο σκεπτικό θα πρέπει να sleev-άρεις τα καλώδια στο ίδιο χρώμα, ώστε να πετύχεις ομοιομορφία.

Τέλος για να μη παιδεύεσαι στο τρύπημα του plexi, και να μην κινδυνεύει να σπάσει, τρυπάς με:   Hot 3 13mm HSS Step Cone Titanium Coated Metal Drill Bit Cut Metal Accessories | eBay

Ευχαριστώ,

Μετά το τρίψιμο με το σφουγγάρι έβαλα τους χαλκοσωλήνες στο νερό με το ξύδι για να τους δώσει παραπάνω γυαλάδα.

Τις τάπες τις είχα πάρει παλιότερα από ΙΚΕΑ, ουσιαστικά από κρεμάστρα μπάνιου είναι :p

Το front panel ήθελα να είναι όσο πιο απλό γι'αυτό κι επέλεξα αυούς τους διακόπτες και led, θα το ξανά δω.

Με τις τρύπες την πάτησα και μετά ψαχνόμουν με το τρυπάνι που αναφέρεις αλλά εδώ το έβρισκα με 20€+

 

**Κάτι που ξέχασα να αναφέρω, τις άκρες του plexiglass μιας και δεν είχα φλόγιστρο για να τις γυαλίσω, χρησιμοποίησα 3Μ 09374 γυαλιστική αλοιφή που χρησιμοποιούν οι φανοποιοί με το βουρτσάκι του πολυεργαλείου, το αποτέλεσμα φαίνεται πιο καλά στο διάφανο plexiglass. 

Spoiler

 

DSC_0246.jpg 1.jpg

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.