Jump to content



Recommended Posts

Καλημερα στη παρεα! 

Ο γατος βρηκε παιχνίδι το κινητο το εριξε κατω και η οθονη εχει ραγισει οριζοντιως και καθετως. Δουλευει κανονικα απλα εχει ραγισματα

 

Τι παραγγελνω και απο που;

 

Επειδη ειμαι εκτος αν σας ειναι ευκολο αφηνετε ενα λινκ γιατι ειναι δύσκολο να το ψαχνω. 

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Ή μιλάς με το μαγαζί που το πήρες ή στείλε μήνυμα στον yeso521.com και του λες ότι είσαι μέλος του φόρουμ της xiaomi-miui.gr. Επίσης αγοράζεις μία καλή θήκη και εννοείται και προστατευτικό οθόνης, για αποφυγή παρόμοιων μελλοντικών προβλημάτων.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ενημερώσω και το topic στη περίπτωση που κάποιος αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο στο μέλλον.

 

Εστειλα email το Σάββατο το βράδυ στο Yeso521.com.

Απάντησαν σήμερα, ανταλλάξαμε γρήγορα emails με το τι ακριβώς θα χρειαστώ και τι θα περιέχει το πακέτο (οθόνη και σετάκι εργαλείων το οποίο δε μου το χρεώσανε. Ειναι αυτά τα πλαστικά για να ξεκουμπώσει το τηλ) και το κόστος συνολικά είναι 23$. Πολύ γρήγορο Support σε βαθμό που ξαφνιάστηκα. Δε ξέρω αν ειναι η γνήσια αλλά οκ διάβασα καλά λογιά.

Οπότε αναμένω με NL post office την οθόνη για να κάνω την αλλαγή. Πρέπει να ειναι πολύ μανούρα πάντως οπότε καλή μου υπομονή :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δε το έχω κοιτάξει και πολύ για να βγάλω ένα μέσο όρο. ΟΜΩΣ επειδή δε το αφήνω από τα χέρια μου και είναι μόνιμα ανοιγμένα GPS, WIFI, 4G και σκάνε συνέχεια emails και Notifications μου βγάζει ΑΝΕΤΑ τη μέρα από το πρωι στις 9 μέχρι το βράδυ στη 1 με 2. Πολλές φορές μάλιστα στο φορτιστή μπαίνει τη δεύτερη μέρα.

 

Τώρα αν θες στατιστικά θα τα κρατάω από αύριο και θα σου πω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω πάρει και αλλάξει την οθόνη από yeso521, να σου πω ότι είναι μια χαρά. Το μόνο θέμα είναι ότι "καθίσε" λίγο πιο ψηλά από την άλλη, δηλαδή προεξεχει 1-2 χιλιοστά. Βέβαια εγώ την είχα πάρει στα 32 οπότε είσαι σε καλύτερο δρόμο ήδη.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν την άλλαξα μόνος μου έδωσα 15 ευρώ και την άλλαξε τεχνικός. Αν και όταν είδα το βίντεο στο YouTube μου φάνηκε εύκολο τελικά δεν τολμησα. Ο τεχνικός μου είπε ότι με λίγο υπομονή θα τα κατάφερνα και εγώ πάντως.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα email και τα notification αν πατήσεις το αριστερό κουμπί και τερματίσεις τις εφαρμογές που είχες ανοίξει σου έρχονται; Ψάχνω πολύ καιρό στις ρυθμίσεις του mi3 και του mi4 να το φτιάξω αλλά δεν βρίσκω άκρη. Μόνο αν αφήνω τις εφαρμογές ανοιχτές λαμβάνω ειδοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου έρχονται κανονικότατα. Εκανα και μόλις ένα τεστ κλείνοντας την εφαρμογή όπως είπες και έστειλα από το pc ένα mail. Βάρεσε αμέσως ειδοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το messenger του fb στην αυτόματη έναρξη και στα διακαιώματα του messenger ενεργοποίησα το popup notifications. Έστειλα στον εαυτό μου μήνυμα αλλά πάλι δεν χτυπάει.  Τέλος πάντων μην το ψάχνεις άλλο, έχω ρωτήσει και στην κοινότητα της miui παλαιότερα αλλά δεν έχω βρει άκρη. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες πάντως να αγοράσεις από ebay lcd screen & frame.

Τα πουλάνε ενσωματωμένα και έτσι και λιγότερο κόπο κάνεις αλλά και είσαι σίγουρη ότι θα μπει σωστά η οθόνη. Θα το δοκιμάσω την επόμενη φορά μιας και θα ήθελα να αλλάξω και το χρώμα της οθόνης μου από μαύρο σε άσπρο.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.