Jump to content



Recommended Posts

Δεν έχω ξανα αλλάξει οθόνη ποτέ. Μου πήρε μία ώρα αλλά όλο σηκωνόμουνα να πάω να βρω πράγματα.

Τι εννοώ; Ήθελε πχ θερμοπίστολο αλλά επέλεξα το πιστολάκι μαλλιών για μεγαλύτερο έλεγχο.

Ηθελε βεντούζα, δεν ειχα και κατέβηκα στο αμάξι και πήρα τη βάση που βάζω το κινητό και με τη βεντούζα έβγαλα την οθόνη η οποία θέλει ζέσταμα για να ξεκολλησει.

Θέλει προσοχή γενικά αλλά δε θα το έλεγα δύσκολο. Μάτια θέλει και δε θα το συνιστούσα σε άτομα με πρεσβυωπία :hehe: 

To κάνει ο οποιοσδήποτε έχει σχέση με συνδέσεις και πλακετίτσες πάντως. Ατομο που δεν έχει ανοίξει ποτέ συσκευή δε θα έλεγα ότι θα τα κατάφερνε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Frame εννουμε το χρυσο σωστα η αυτο που παει και καθεται το χρυσαφι κομματι;

Δυο κομματια ηταν,  οθονη και χρυσαφι κορνιζα να τη πω απλα και εκατσε κομπλε όπως ακριβως ηταν πριν. Εχω την εντυπωση παντως οτι είναι ένα κλικ κατω σε φωτεινότητα. Ισως ειναι κ ιδεα μου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κατι που δεν ειναι ιδεα μου.  Η νεα οθονη πασχει απο bleeding. Γίνεται αισθητο μονο σε σκοτεινο δωμάτιο και τη στιγμη που πας να ξεκλειδωσεις την οθονη οπου στιγμιαία μαυρίζει όλη. 

 

Φυσικα δε με χαλαει ουτε με ενοχλει, απλα το αναφερω για πληροφόρηση. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σήμερα ψόφησε η οθόνη μη σχεσω ένα μήνα αντεξε. Γαμώτο και είχα κάνει χαρά. Δουλεύει όλη εκτός το κομμάτι που όταν μπεις να βάλεις το PIN εχει το ΟΚ για να ξεκλειδώσει οπότε είμαι χωρίς τηλ.

Το άνοιξα εβγαλα έβαλα τις ταινίες μπας και είναι κάποια κακή επαφή αλλά @@@@

Βέβαια πριν 2 μέρες είχα εντοπίσει ένα πιξελ καμμένο αλλά δεν έδωσα σημασία για να ειμαι ειλικρινής. Ήταν και σε γωνία και δε με ενοχλούσε.

 

Το κακό είναι ότι φεύγω για ταξίδι τη Δευτέρα οπότε την έκατσα τη βάρκα...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, karmen1983 said:

Σήμερα ψόφησε η οθόνη μη σχεσω ένα μήνα αντεξε. Γαμώτο και είχα κάνει χαρά. Δουλεύει όλη εκτός το κομμάτι που όταν μπεις να βάλεις το PIN εχει το ΟΚ για να ξεκλειδώσει οπότε είμαι χωρίς τηλ.

Το άνοιξα εβγαλα έβαλα τις ταινίες μπας και είναι κάποια κακή επαφή αλλά @@@@

Βέβαια πριν 2 μέρες είχα εντοπίσει ένα πιξελ καμμένο αλλά δεν έδωσα σημασία για να ειμαι ειλικρινής. Ήταν και σε γωνία και δε με ενοχλούσε.

 

Το κακό είναι ότι φεύγω για ταξίδι τη Δευτέρα οπότε την έκατσα τη βάρκα...

Ωχ ωχ... Και την αγορασα σε ενα ξαδερφο... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Σήμερα ψόφησε η οθόνη μη σχεσω ένα μήνα αντεξε. Γαμώτο και είχα κάνει χαρά. Δουλεύει όλη εκτός το κομμάτι που όταν μπεις να βάλεις το PIN εχει το ΟΚ για να ξεκλειδώσει οπότε είμαι χωρίς τηλ.

Το άνοιξα εβγαλα έβαλα τις ταινίες μπας και είναι κάποια κακή επαφή αλλά @@@@

Βέβαια πριν 2 μέρες είχα εντοπίσει ένα πιξελ καμμένο αλλά δεν έδωσα σημασία για να ειμαι ειλικρινής. Ήταν και σε γωνία και δε με ενοχλούσε.

 

Το κακό είναι ότι φεύγω για ταξίδι τη Δευτέρα οπότε την έκατσα τη βάρκα...

Ζήτα τους refund!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά το μόνο που δε σκέφτομαι τώρα είναι τα 23ευρώ ειλικρινά. 

Θα πάω να πάρω κάνα κινητό να κάνω τη δουλειά μου τουλάχιστον στο ταξίδι και όταν επιστρέψω με το καλό βλέπω και κάνω. Κρίμα πάντως...

Link to comment
Share on other sites

τσιν τσαν τσον, μακαρονια με ζαμπον.

Αυτο ειναι το κακο με τα Κινεζικα κινητα (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΕΡΒΙΣ ΕΛΛΑΔΑ).

 

Αν ειχες ενα Sammy/LG/κλπ οχι σουπερ ντουπερ θα στο ειχαν σενιαρει τωρα.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρε Γιαννη είχα Samsung Τηλέφωνο αλλά δεν έτυχε να πέσει και να μου σπάσει. Το ξέρω αυτό όπως και ξέρω και τη διαφορά τιμής.

Οταν γυρίσω θα ψάξω τα διάφορα φόρα και αν κάποιοι έχουν να προτίνουν μαγαζί με οθόνη να τη πάρω να την αλλάξω και να ελπίσω ότι θα τελειώσει το στορι. Απλά με πέτυχε σε άσχημη περίοδο

Link to comment
Share on other sites

ρε δε δίνω τόσα για τηλέφωνο αλήθεια. Δηλαδή φαντάσου να μου έπεφτε το S7 edge και να έσπαγε :p

Θα πάθαινα εγκεφαλικό :hehe:

 

Max 350 δίνω για τηλ. Το κακό είναι βέβαια ότι δεν έχουν απόθεμα μαγαζιά στην αθήνα xiaomi κινητά. Είχα βολευτεί πάρα πολύ με όλα τα καλούδια. Τεσπα θα το ψάξω λίγο και θα δω τι θα πάρω γιατί πλέον βιαζομαι!

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με έναν γνωστό που άλλαξε οθόνη σε κινητό φίλου του και μου είπε ότι την πήρε από εδω

http://vifocal.com/lcd-display-touch-screen-panel-replacement-for-redmi-note-3-1920x1080-fhd-5-5inch-smartphone.html

 

Τον ρώτησα αν ειχε τα θεματάκια που είχε η δικιά μου και μου είπε όχι όπως ούτε και χαμηλότερη φωτεινότητα. Τη παράγγειλα και μένει να δω με τα μάτια μου πλέον.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά βάση της τιμής και εμένα έτσι  μου μοιάζει. Μένει να τη δω από κοντά και αν είναι ίδια απλά να ελπίζω ότι έπεσα σε ελαττωματική τη πρώτη φορά.

 

 

Εξάλλου δε φημιζομαι για τη τύχη μου σε αυτα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.