Jump to content



Recommended Posts

Έπειτα απο επικοινωνια που είχα νωρίτερα με το Vickmall, μου αναφέρανε οτι κανένα απο τα ανταλλακτικά δεν είναι αυθεντικό. Όλα είναι απλά συμβατά ανταλλακτικά, μιάς και η Xiaomi δεν δίνει ανταλακτικά σε μαγαζιά, παρά μόνο τα αλλάζει μέσω του επίσημου service της.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ρώτησα κόστος, μιάς και πέρα απο την αυξημένη τιμή που μάλλον θα έχει, νομίζω λίγος κόσμος θα αποχωριζόταν το κινητό του για περίπου 2 μήνες, μέχρι να επιστρέψει Ελλάδα επιδιορθωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα ψάξιμο που είχα κάνει μόνο ένα που είχα βρει έλεγε AUTHENTIC Με κεφαλαία γράμματα και η τιμή ήταν 50$

Τώρα το κατα πόσο ήταν αυθεντικό ενώ ισχύουν τα παραπάνω δεν ξέρω

 

Εγώ να κάνω τη δουλειά μου θέλω πάντως και ελπίζω να γίνει σωστά. Αλλιώς σε λίγο καιρό θα δείτε θέμα από karmen1983->Αναζήτηση κινητού :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω καταλάβει κυκλοφορεί η Original έκδοση και η OEM. Η διαφορά τους λένε ότι είναι στο touch του original και το αναφέρουν σαν καλύτερο από του OEM.

Η δική μου ανταλλακτικη οθόνη ήταν η Original χωρίς frame και ήταν ίδια με την εργοστασιακή, μόλις παρήγγειλα και μια ακόμη με frame για ένα δεύτερο redmi που έσπασε. Όταν το βαλω θα γράψω εντυπώσεις.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη δεύτερη τη παράγγειλε για αισθητικούς λόγους αν κατάλαβα καλά.

Εμένα δε μπορώ να πω ότι έσπασε τόσο εύκολα μιας και έπεσε από 1,5 όροφο. Μάλλον το ότι δουλεύει ακόμα ειχε να κάνει με τη θήκη που του είχα ή καθαρά θέμα τύχης τεσπα

Link to comment
Share on other sites

Oχι αλλα το μπασμένο έπαιζε με τέτοιο στυλ όσες μέρες τον ειχα στην Ανδρο :p

Δε τον φτάνανε τα μπαλάκια και τα ποντικάκια που του είχα και άρχισε με το τηλέφωνο :hehe: 

 

13663648_10209295745286028_1893275490_o.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μου είχε πέσει μια φορά ένα Nokia N73 από τον 2ο όροφο (στην ουσία κοντά 3ος) και το μόνο που έπαθε ήταν ένα μικρό ραγισματάκι στην οθόνη. 

 

Περιττό να σας πω ότι το είχα έτσι όσο καιρό το δούλευα μιας και το ράγισμα ήταν τόσο ανεπαίσθητο.

Link to comment
Share on other sites

Τη δεύτερη τη παράγγειλε για αισθητικούς λόγους αν κατάλαβα καλά.

Εμένα δε μπορώ να πω ότι έσπασε τόσο εύκολα μιας και έπεσε από 1,5 όροφο. Μάλλον το ότι δουλεύει ακόμα ειχε να κάνει με τη θήκη που του είχα ή καθαρά θέμα τύχης τεσπα

Είσαι περίπου σωστή, ναι μου έσπασε δύο φορές. Το έχω χωρίς θήκη και η αλουμινένια επιφάνεια δεν βοηθάει στην τριβή. Ειρωνεία είναι ότι παρήγγειλα θήκη αλλά κόλλησε στο ταχυδρομείο και στο μεταξυ έσπασε η οθόνη για δεύτερη φορά. Πάλι καλά που είναι φθηνές.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.