Jump to content



CASE PHANTEKS ENTHOO LUXE FULL TOWER BLACK


Darap21

Recommended Posts

Στο αφήνω εδώ να δεις και να συγκρίνεις 

http://www.hardwaremax.net/guides/hardware/305-der-perfekte-airflow.html?showall=&start=2

 

πριν 6 ώρες, το μέλος Darap21 έγραψε:

Εννοώ τι ανεμιστηρακια προτείνετε..

όταν βάζεις noctua με 35€  τι μπορεί να σκεφτεί κάποιος!

 

Αυτά από μένα, θα σου προτείνουν τα παιδιά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Darap21 H αεροψυξη σου κρυβει το 1 σλοτ απο τις ραμ σου ? γτ εχουμε σχεδον τις ιδιες φωραω F4-2666 

Το ρωταω δν ξερω αν θα μεταβω σε νερο η αερα.... για αερα ειμαι μεταξυ 

Σκεφτομαι αυτες απο αερα 

1) http://www.skytechshop.gr/hardware/cpu-coolers/hardware/cpu-coolers/cryorig-r1-universal

2) http://www.skytechshop.gr/hardware/cpu-coolers/hardware/cpu-coolers/cryorig-r1-ultimate

3) http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?utm_source=xml&utm_medium=a&utm_campaign=b&ElementID=a0a74f32-d563-45eb-91d8-713329d585e4

 

απο νερο 

 

1) https://www.skroutz.gr/s/5720549/CoolerMaster-Nepton-240M.html#reviews

 

 

Έγινε επεξεργασία από INFLAMESGOHAN
Link to comment
Share on other sites

Η cryorig r1 universal (αν δε κανω λαθος) ΔΕΝ εχει θεμα με τις μνημες. Η Dark Rock 3 που εχει παρει ο Δημητρης εχει σημαντικο προβλημα με το πρωτο σλοτ, για να μη πω και με το 2ο... (νομιζω πως η dark rock 3 pro το επιλυει). Ισως αμα μπορει να σηκωσει πιο ψηλα το ανεμιστηρι ,να μην εχει θεμα.

Για την r1 universal ρωτα τον @ARMAGEDDON που την εχει παρει να σου πει τι ψαρια πιανει και αν ειναι κομπλε με τις μνημες.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

επ τι γίνετε εδώ ποιος με φώναξε :p  @tommybertsen

περιμένω ακόμα ένα κομματάκι για τον πύργο μου και θα τα σηκώσω σε mini reviwdaki

 

η R1 universall καλή είναι αλλά έχει λίγο φασαριόζικα φανάκια ... σίγουρα χωράει με τις full μνήμες σε x58 triple channel δες την παρακάτω φώτο !

124.jpg

 

εγώ αγόρασα την r1 universall επειδή έχει υποστήριξη x58

αυτή που θέλω όμως κάποια στιγμή να αγοράσω είναι η noctua u14s (αλλά δεν κάνει σε χ58 mobo s1366 αίσχος noctua :p )

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα ειχα τον τεχνικο και βαζαμε το Οτετv και καιγομουν να μιλησουμε

 

Στα βιντεο που εχω δει μεχρι στιγμης η Noctua NH-D15 παταει υδροψυξης και να σας πω την αληθεια δν ξερω τι να βαλω νερο η αερα βεβαιως αμα μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας θα το ηθελα πολυ  ηθελα να ρωτησω σε ενα αλλο βιντεακι συγκρινανε   Noctua NH-D15 vs r1 ultimate https://www.youtube.com/watch?v=-9VKBFQ_t9c

ποια απο τις 2 θα επιλαγατε ? 

 

θελω να φτασω το cpu 4.5 εως 4.7 αμα τα καταφερω 

 

Link to comment
Share on other sites

απλά η noctua είναι αρκετά ποιο αθόρυβη !!!

αν δεν θέλεις θόρυβο πας noctua μονόδρομος :D

 

edit

Δες εδώ

 

 

πάντως οι ψύκτρες αυτές είναι για 200watt + ψύξη

σήμερα έπεζα με τον i7 920 μου αλλά επειδή είναι μπανανα είχα φτάσει στα 1,33v (200watt περίπου για τον i7 920) και κράταγε καλά η r1 uni

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα δν με νοιαζει ο θορυβος απλα σκεφτομουνα το εξης 

Πες οτι αγοραζω την noctua αλλαζω τα φανακια της ? σε περισσοτερα rpm για ακομα καλυτερες θερμοκρασιες ?? βαζω και ενα 3 φαν στο τελος του  ?? γενικα σκεφτομαι την r1 ( λογο ομορφιας)  γτ αν δεις το βιντεο ειναι ακριβως ιδιες θερμοκρασιες με την υποτιθεμενη Ν1 αεροψυξη και ακριβως τα ιδια λεφτα.... Σαφως πως αν αλλαξω τα φανς τα 120 φανταζομαι οτι ειναι σε 120 πχ 3000 rpm h 2000 rpm 20 me 30 παραπανω θα μου κοστισει ο καθενας.

Έγινε επεξεργασία από INFLAMESGOHAN
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ARMAGEDDON said:

απλά η noctua είναι αρκετά ποιο αθόρυβη !!!

αν δεν θέλεις θόρυβο πας noctua μονόδρομος :D

 

edit

Δες εδώ

 

 

πάντως οι ψύκτρες αυτές είναι για 200watt + ψύξη

σήμερα έπεζα με τον i7 920 μου αλλά επειδή είναι μπανανα είχα φτάσει στα 1,33v (200watt περίπου για τον i7 920) και κράταγε καλά η r1 uni

To βιντεακι το εχω δει οπως παρα πολλα ακομα ............. σε αυτο που εγραψα οσο αναφορα την σκεψη μου εσυ τι θα μου προτινες ρε μαν '?

Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω noctua μόνο και μόνο επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσω φανάκι στα 25 ευρώ :D .... δηλαδή η τιμή στην ψήκτρα τα μισά λεφτά είναι τα φανς !

 

ενώ τώρα με την r1 κάπια στιγμή σκέφτομαι να αλλάξω φανάκια

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα αν ειναι να δωσω κανα 60 ευροπουλα Παραπανω παω στα 150 κοντα.... αν ειναι να εχω καλυτερες θερμοκρασιες απο μια αντιστοιχη ΑΙΟ ναι θα το κανω αξιζει τι λες ?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, INFLAMESGOHAN said:

Κοιτα αν ειναι να δωσω κανα 60 ευροπουλα Παραπανω παω στα 150 κοντα.... αν ειναι να εχω καλυτερες θερμοκρασιες απο μια αντιστοιχη ΑΙΟ ναι θα το κανω αξιζει τι λες ?

δεν με κατάλαβες , κάποια στιγμή θα έρθει η ώρα που θα λες να είναι ήσυχο το pc και εκεί θα σπαταλήσεις τα περισσότερα λεφτά σε ανεμιστηράκια !

τα ποιο αθόρυβα ανεμιστηράκια στην αγορά τα έχει η Noctua (αν δεν κάνω λάθος) ...

 

τι είπα σε γενικές γραμμές αν θέλεις να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο παίρνεις την noctua ξέροντας ότι έχεις τα ποιο αθόρυβα φανάκια της αγοράς και δεν χρειάζετε να δώσεις παραπάνω λεφτά (αυτό εννοούσα)

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 12 λεπτά, το μέλος INFLAMESGOHAN έγραψε:

Κοιτα αν ειναι να δωσω κανα 60 ευροπουλα Παραπανω παω στα 150 κοντα.... αν ειναι να εχω καλυτερες θερμοκρασιες απο μια αντιστοιχη ΑΙΟ ναι θα το κανω αξιζει τι λες ?

 

Μερικές φορές μου φαίνεται ότι τζάμπα τα κάνουμε τα review και τις extreme μετρήσεις !

Και ένα χιλιάρικο φανάκια να ρίξεις πάνω στη Noctua, δεν πρόκειται να πάρεις καλύτερες θερμοκρασίες από μια Η100i -ας πούμε- σε push-pul.

Ο "Άσσος" της Noctua αλλού είναι !

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Seafalco said:

 

 

Μερικές φορές μου φαίνεται ότι τζάμπα τα κάνουμε τα review και τις extreme μετρήσεις !

Και ένα χιλιάρικο φανάκια να ρίξεις πάνω στη Noctua, δεν πρόκειται να πάρεις καλύτερες θερμοκρασίες από μια Η100i -ας πούμε- σε push-pul.

Ο "Άσσος" της Noctua αλλού είναι !

 

για πες μας σοφέ @Seafalco περισσότερα ... (επιτρέπονται τα σεντόνια !);)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.