Jump to content



G.G. 2017 - Maserati GranTurismo MC GT4 @ Tor Poznań 09/10/2016


wolves

Recommended Posts

1 hour ago, liakjim said:

Όχι ρε συ, θα έρθουν και τα παιδιά από δίπλα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Με τόσο καλό κλίμα συνεπικουρούντων κ των σχολίων σου να είσαι σίγουρος οτι θα έρθουν τα παιδιά από δίπλα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος sosna έγραψε:

Με τόσο καλό κλίμα συνεπικουρούντων κ των σχολίων σου να είσαι σίγουρος οτι θα έρθουν τα παιδιά από δίπλα.

Με έχεις πάρει με κακό μάτι. Αν δεις την ροή της συζήτησης, δεν είπα κάτι για σένα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος sosna έγραψε:

Παληκάρι μου καλό βρίσε με όσο θες,είναι δικαίωμά σου κ δεν θα σε πω τίποτε.

 

Το πράγμα γιατί το ξεχειλώνεις?Γιατί δεν σταματάς?

Συγγνώμη αλλά δεν το ξεκίνησα εγώ. Δες τις δηλώσεις "βοήθημα=arcade" και κάτω. Αλλά έχεις δίκιο. Κακώς αρπάζεσαι πάντως. Το 90% είναι χαβαλές.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν το ξεκίνησες σημαίνει οτι επιλέγεις με νου κ λογική αν αξίζει να το συνεχίσεις ή να σταματήσεις.

 

Ναι τις είδα τις δηλώσεις κ διαφωνώ.Αυτό τι σημαίνει οτι θα μάθω τον κόσμο να σκέφτεται όπως εγώ?

 

Δυστυχώς δεν είναι όλα χαβαλές όπως νομίζεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος sosna έγραψε:

Το οτι δεν το ξεκίνησες σημαίνει οτι επιλέγεις με νου κ λογική αν αξίζει να το συνεχίσεις ή να σταματήσεις.

 

Ναι τις είδα τις δηλώσεις κ διαφωνώ.Αυτό τι σημαίνει οτι θα μάθω τον κόσμο να σκέφτεται όπως εγώ?

 

Δυστυχώς δεν είναι όλα χαβαλές όπως νομίζεις.

Εντάξει Νάσο, τέλος. Όλα ξεκινάνε από το γραπτό λόγο πάντως. Τα λέμε μέσα. (πάω για AMS)

Link to comment
Share on other sites

Το setup μου

 

Spoiler

 

[TYRES]
VALUE=0
[PRESSURE_LF]
VALUE=23

[PRESSURE_RF]
VALUE=26

[PRESSURE_LR]
VALUE=24

[PRESSURE_RR]
VALUE=26


[FUEL]
VALUE=11

[ARB_FRONT]
VALUE=2

[ARB_REAR]
VALUE=1

[SPRING_RATE_LF]
VALUE=92

[ROD_LENGTH_LF]
VALUE=4

[SPRING_RATE_RF]
VALUE=92

[ROD_LENGTH_RF]
VALUE=4

[SPRING_RATE_LR]
VALUE=92

[ROD_LENGTH_LR]
VALUE=9

[SPRING_RATE_RR]
VALUE=92

[ROD_LENGTH_RR]
VALUE=9


[CAMBER_LF]
VALUE=-32

[TOE_OUT_LF]
VALUE=8

[CAMBER_RF]
VALUE=-32

[TOE_OUT_RF]
VALUE=8

[CAMBER_LR]
VALUE=-22

[TOE_OUT_LR]
VALUE=4

[CAMBER_RR]
VALUE=-22

[TOE_OUT_RR]
VALUE=4


[DAMP_BUMP_LF]
VALUE=2

[DAMP_REBOUND_LF]
VALUE=0

[DAMP_BUMP_RF]
VALUE=2

[DAMP_REBOUND_RF]
VALUE=0

[DAMP_BUMP_LR]
VALUE=4

[DAMP_REBOUND_LR]
VALUE=0

[DAMP_BUMP_RR]
VALUE=4

[DAMP_REBOUND_RR]
VALUE=0


[FRONT_BIAS]
VALUE=65


[CAR]
MODEL=ks_maserati_gt_mc_gt4

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αφου με ακουσε ολη η Καλλιθεα απο τα νευρα μου που δε μπορουσα να βρω λογικη σε αυτο το αμαξι, καταφερα και εριξα κιαλλο τους χρονους :p

Συγχαρητηρια στον Νασο @sosna.Μπραβο αγορι ησουν πιο γρηγορος.Με περασες στον 22-23 γυρο αλλα δε μπορεσα μετα να σε ξανα περασω.Παρολο που ημαστνα αρκετα κοντα εκτος απο τον τελευταιο γυρο που μου ανοιξες παραπανω.Μπραβο!

Μπραβο στον @Oxide Burnedbrain για αλλη μια φορα για την θεση στο βαθρο και την σταθεροτητα του.

Μπραβο στον @liakjim για την φοβερη αποδοση του (αλλα μιας και δεν ηθελε να μοιρασει σεταπ του νωριτερα γιατι πιστευε οτι θα παρει βαθρο του ειχα πει οτι θα τον κοροιδεψω αν  χασει τον αγωνα :p loooseer  lol :p )

Μπραβο σε ολα τα παιδια και χαρηκα αρκετα που ειχαμε παραπανω grid.

 

Στατιστικα :

http://simresults.net/161009-2JG

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uhu said:

τι χρονοι ηταν αυτοι ρε παιδες. με τι σετ τρεχαν οι ρφακτοραδες.

Είχε φτάσει 100% το grip στο τέλος :p.

Εγώ ξενέρωσα μετά τη 1η φορά που μου γύρισε, έδωσα λίγο παραπάνω γκάζι εκεί που έιχε κάνει λίγο λάθος ο Ιάσονας και είχε κλείσει και το Νάσο από ότι θυμάμαι. Είδα παράθυρο αλλά κοπάνησα στο τζάμι με λίγα λόγια... μετά ότι νάναι :hehe:. Μπράβο σε όλους πάντως, ήταν ωραίος αγώνας, και η πίστα αν και ωραία δε βοηθούσε να το κάνει πιο ενδιαφέρον γιατί δεν είχε σημεία για προσπέραση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τον χάρηκα πολύ τον αγώνα,γιατί μου αρέσει το αμάξι,μου άρεσε και η πίστα πολύ και επειδή επιτέλους μαζεύτηκε κόσμος,πραγματικά άλλη φάση να βλέπεις μεγάλο grid! 

Συγχαρητήρια σε όλους ανεξαρτήτως κατάταξης! See you next week με τον "επαρχιακό" που διάλεξε ο Δημήτρης για πίστα :p :lol:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Από τους καλύτερους αγώνες για εμένα αν και δεν με πολυάρεσε το αμάξι...

Ητάν πολύ ωραίο το μεγάλο grid...

Μπράβο σε όλους και κυρίως στους πρώτους που πολλοί από αυτούς χτύπησαν δυνατούς χρόνους χωρίς πολύ practise...

Είχα πολύ ωραία μάχη με τον @Georgiadis Giorgos, τον οποίο πλήσιαζα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και μόλις τον πέρασα, μετά από ενα λάθος του,  και τον άφησα μερικά δευτερόλεπτα πίσω, έμαθε πως πρέπει να οδηγήσει για να πέσει στο 1:36 με αποτέλεσμα να πλησιάζει πολύ γρήγορα και ένα λάθος μου να του δώσει την θέση πίσω...

Ελπίζω να ακολουθήσουν πολλοί τέτοιοι αγώνες...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός αγώνας.

Όπως πάντα ξεκίνησα πολύ χλιαρά, ώσπου να κατεβάζω χρόνους κάπου στον 10ο,  ο @Oxide Burnedbrain, ήταν ήδη στο +3.

Ξεκίνησα να πιέζω και σύντομα έπεσα στο 1:36 χαμηλά και στο +2.

Εκεί όμως ξεκίνησαν τα λαθάκια, με αποκορύφωμα ένα μεγαλοπρεπέστατο τετακέ, στούκα στις μπαριέρες και σπάσιμο μπροστινής αεροτομής.

Από εκεί κ μετά τρελή υποστροφή και χρόνοι στο 1:37 με τον @panosdimp να με πλησιάζει. Τον κράτησα με νύχια και με δόντια.

Το αμάξι μου άρεσε (αν κ έχω πάθει μια μικρή ζημιά με το AMS).

 

Μπράβο στον @sosna, χάρηκα πολύ που έτρεξε.

Μπράβο στον @GoMaR, δεν του έδωσα setup μπας και τον πέρναγα και εγώ καμιά φορά αλλά εκεί αυτός.

Μπράβο στον @Oxide Burnedbrain που οδήγησε για άλλη μια φορά σαν ρομπότ (μεγαλύτερο consistency)

 

Μπράβο και στα υπόλοιπα παιδιά.

Παράπονα ακούω για τον @uhu. Βρε τι έχουμε πει να βλέπεις πριν μπεις μέσα?

 

Υ.Γ. θα ήθελα την άποψη κάποιου για το setup που σήκωσα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.