Jump to content



"RTX 20x0 & 16x0" Turing architecture


Recommended Posts

πριν 14 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Χιλιες φορες μια Palit OC...κακασχημη μεν και αυτη αλλά με αριστη ψυξη...

https://www.skroutz.gr/s/16151885/Palit-GeForce-RTX-2080-8GB-GameRock-Premium-NE62080H20P2-1040G.html 

αυτή δεν ειν καλή που είναι και καλύτερη εμφανισιακά;

Μιλώντας για 2080 φυσικά :p 

Link to comment
Share on other sites

Asus+Evga φαίνεται ότι έκαναν καλή δουλειά με τις θερμοκρασίες. Παραμένουν, βέβαια, πανάκριβες.

Gigabyte+Msi έκαναν εξαιρετική δουλειά με την εμφάνιση των καρτών τους. Από θερμοκρασίες.... ε, ας μιλήσουμε για τον καιρό.

Απ' ότι μου είπε ο Μάριος, η zotac έχει κάνει κι αυτή φοβερή δουλειά με τις θερμοκρασίες. Maxάρει κάπου στους 64, αν θυμάμαι καλά. 

Προσωπικά, αφού δεν βλέπω φως, έστειλα γράμμα στον Άγιο Βασίλη και ζήτησα μια 2080ti σε λογική τιμή. Λογικά, τα ΕΛ.ΤΑ. θα μου το επιστρέψουν με την ένδειξη ''δεν παραδόθηκε''. Πόσα θαύματα να κάνει κι αυτός ο Άγιος..... Φοράει και γούνα σε αντίθεση με τα πέτσινα του mr Huang.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DEADLAZARUS said:

 

Προσωπικά, αφού δεν βλέπω φως, έστειλα γράμμα στον Άγιο Βασίλη και ζήτησα μια 2080ti σε λογική τιμή. Λογικά, τα ΕΛ.ΤΑ. θα μου το επιστρέψουν με την ένδειξη ''δεν παραδόθηκε''. Πόσα θαύματα να κάνει κι αυτός ο Άγιος..... Φοράει και γούνα σε αντίθεση με τα πέτσινα του mr Huang.

 

και με μένα με είπε να με φέρει κάτι...αλλά 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο το mindfactory βγαζει καποιες μερες 2080Ti σε καλες τιμες(κατω απο 1200) αλλά πρεπει να εισαι επανω απο τον περιηγητη με το f5 ετοιμοπολεμο :hehe:

@DEADLAZARUS

1 hour ago, GoMaR said:

Palit πάντως δε θα έπαιρνα αν κρίνω από τις 1070τι...

Πολύ πλαστικουρα..

Εχουν κανει καλη δουλεια αυτη τη φορα με τις Ti τουλαχιστον

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος GoMaR έγραψε:

Palit πάντως δε θα έπαιρνα αν κρίνω από τις 1070τι...

Πολύ πλαστικουρα..

Το σκυλί η 770 που είχα, δεν μασούσε τη μία της, απλά ήταν τίγκα κλοκαρισμένη από μαμά και ήθελε ρεύματα, αλλά μιλάμε για άλλες κάρτες, αρκετά θερμότερες. Μάλιστα, τότε, είχε ~50€ πιο κάτω από την επόμενη κάρτα, και δεν μπορούσα να δικαιολογήσω τις διαφορές. Μόνο στην "φασαρία" που έκανε. Θα ξανάπαιρνα, αν ήταν να γλιτώσω 100€ και βάλε με τους τρελούς που έχουμε μπλέξει, όχι ότι είναι τιμές ευκαιρίας :hehe: 

πριν 50 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

σε καλες τιμες(κατω απο 1200)

Πότε γελάμε; :p 

 

Επίσης, με ποιο site είχε πρόβλημα ο @idonthave ? Mindfactory δεν ήταν; Δεν στέλνουν είπαμε. Εκτός και αν ήταν computeruniverse. It's all Gre...eee German to me :p 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Γιωργο το mindfactory βγαζει καποιες μερες 2080Ti σε καλες τιμες(κατω απο 1200) αλλά πρεπει να εισαι επανω απο τον περιηγητη με το f5 ετοιμοπολεμο :hehe:

@DEADLAZARUS

Εχουν κανει καλη δουλεια αυτη τη φορα με τις Ti τουλαχιστον

Με πρόλαβε ο Χρυσόστομος. Θα το πω, πάντως, στη γυναίκα μου: "μωρό μου, έχει μια 2080ti στην καταπληκτική τιμή των 1.20.... ωχ, κάτσε, όχι το τηγάνι"....

πριν 54 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

@tommybertsen yeap, ξεχασα τα εισαγωγικα 

 

Μια χαρα στελνει το mindfactory...

Κανονικά δηλαδή; Δεν θέλουν εταιρικό Α.Φ.Μ.;

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Δεν θέλουν εταιρικό Α.Φ.Μ.;

Α, δεν ξερω εγω εχω επαγγελματικο και το εχω δηλωσει για ενδοκοινοτικες :p

 

Επαιτσα εψες με μια Asus Strix OC(Ti) και μπορω να πω οτι εχουν κανει καλη δουλεια με την ψυξη αλλά κ με το rigidity της καρτας...ειναι πολλα τα 1500 ομως

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Α, δεν ξερω εγω εχω επαγγελματικο και το εχω δηλωσει για ενδοκοινοτικες :p

 

Επαιτσα εψες με μια Asus Strix OC(Ti) και μπορω να πω οτι εχουν κανει καλη δουλεια με την ψυξη αλλά κ με το rigidity της καρτας...ειναι πολλα τα 1500 ομως

Α, άρα δεν στέλνουν:p.

Ναι, οι asus είναι οι καλύτερες. Πανάκριβες βέβαια. Γενικά, η asus, μετά τις 980ti, έχει κάνει τρομερή δουλειά (κορυφαίες ήταν και οι 1080ti) στις nvidia.

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Α, δεν ξερω εγω εχω επαγγελματικο και το εχω δηλωσει για ενδοκοινοτικες :p

 

Αυτό εννοούσα βρε τεντιμπόη :hehe: ? 

πριν 13 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Επαιτσα εψες με μια Asus Strix OC(Ti) και μπορω να πω οτι εχουν κανει καλη δουλεια με την ψυξη αλλά κ με το rigidity της καρτας...ειναι πολλα τα 1500 ομως

Όχι ρε συ, δεν είναι πολλά. Θα είναι σαν να έχεις Titan αλλά δεν θα έχεις ? 

 

πριν 17 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Με πρόλαβε ο Χρυσόστομος. Θα το πω, πάντως, στη γυναίκα μου: "μωρό μου, έχει μια 2080ti στην καταπληκτική τιμή των 1.20.... ωχ, κάτσε, όχι το τηγάνι"....

 

Προσπαθώ και εγώ να καταλάβω αν θα είχε νόημα να δώσω τώρα την 1070 και να πάω σε μία 2080, στην προνομιακή τιμή των 800€. Δεν έχω πολλές ελπίδες να αλλάξω "όταν πέσουν οι τιμές", γιατί μπορεί στην επόμενη γενιά να είναι χειρότερα τα πράγματα. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αυτό εννοούσα βρε τεντιμπόη :hehe: ? 

Όχι ρε συ, δεν είναι πολλά. Θα είναι σαν να έχεις Titan αλλά δεν θα έχεις ? 

 

Προσπαθώ και εγώ να καταλάβω αν θα είχε νόημα να δώσω τώρα την 1070 και να πάω σε μία 2080, στην προνομιακή τιμή των 800€. Δεν έχω πολλές ελπίδες να αλλάξω "όταν πέσουν οι τιμές", γιατί μπορεί στην επόμενη γενιά να είναι χειρότερα τα πράγματα. 

Δεν καταλαβαίνω τι περιμένεις. Πούλα τη 1070 και συμπλήρωσε για την 2080. Θα είναι σαν να έχεις 1080ti.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έρχεται η νέα 4Κ οθόνη μου που αγοράστηκε με το budget της 2080Ti.....οπότε τη γλίτωσα τη σπατάλη και πήρα κάτι που χρειάζομαι πραγματικά..... 

Την Asus 2080Ti OC θα την αγόραζα αν η τιμή ήταν στα 1000 Ευρώ και είναι θέμα αρχής (lol - για την ώρα)....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Δεν καταλαβαίνω τι περιμένεις. Πούλα τη 1070 και συμπλήρωσε για την 2080. Θα είναι σαν να έχεις 1080ti.

Δεν είναι τόσο εύκολο να συμπληρώσω 500€ για να πάρω την 2080 πάντως ...

Link to comment
Share on other sites

Βρισκεις παντως αυτη τη στιγμη ελαφρως μεταχειρο 2080 λιγο πιο πανω απο 700 εουρα...

 

Τωρα παντως που εμεινα με την 960, οτι κ να παρω θα ειναι major upgrade :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.