Jump to content



G.G. 2017 - Ferrari 599xx EVO @ Road America 23/10/2016


wargasm

Recommended Posts

Ρε τρελε ο ολυμπιακος ξεκινάει 20:30. Ο αγώνας θα τελειώσει 8:40 τα 10 λεπτά σε μαραναν??? Αν ο αγώνας ξεκινούσε 22:00 πιο πολύ θα έκανες από το ματς.
Και εγώ ολυμπιακος είμαι, όλα μελετημένα... ;)

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο combo στο να βγάλεις χρόνο. Έχω δει που χάνω αλλά και πάλι το πολύ να πέσω στο 2:05

Ειλικρινά δεν ξέρω τι κάνει πάλι ο @Lylankor (βρωμο-τσιτά)

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@wargasm @Georgiadis Giorgos Παναθηναϊκός είμαι,ξεχάσατε το skin που μου είχε φτιάξει ο @GoMaR με το τριφύλλι στην M3? :)

@liakjim Δε ξέρω Δημήτρη, θα δείξει,ακόμα ούτε γύρα δεν έκανα κιόλας :p

Έγινε επεξεργασία από Oxide Burnedbrain
Link to comment
Share on other sites

@GoMaR Με medium δεν έχω ιδέα, θα δοκιμάσω κάποια στιγμή πριν τον αγώνα ελπίζω... Τα soft ή θέλουν ένα στοπ ή στο μισό αρχίζεις και πας 2 δεύτερα το γύρο πάνω. Αν σταθεροποιείται εκεί τότε δε συμφαίρει στοπ, αν χάνουν παραπάνω θέλει. Το τι συμφαίρει από εκεί και πέρα εξαρτάται από το ρυθμό των med... αλλά σαν καλός hotlapper αυτό θα είναι το τελευταίο που θα δοκιμάσω :hehe:

 

@liakjim θέλει να πας λίγο grimreapercar.jpg σε κάποια σημεία :hehe: απλά να πεις "θα στρίψει" και να το σανιδώσεις αρκετά νωρίς για να εκμεταλευτείς την υπεστροφή που εμφανίζει. Αν και πάει καλά στην έξοδο με ξενερώνει λίγο στο turn-in το συγκεκριμένο, παραείναι safe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@GoMaR Με medium δεν έχω ιδέα, θα δοκιμάσω κάποια στιγμή πριν τον αγώνα ελπίζω... Τα soft ή θέλουν ένα στοπ ή στο μισό αρχίζεις και πας 2 δεύτερα το γύρο πάνω. Αν σταθεροποιείται εκεί τότε δε συμφαίρει στοπ, αν χάνουν παραπάνω θέλει. Το τι συμφαίρει από εκεί και πέρα εξαρτάται από το ρυθμό των med... αλλά σαν καλός hotlapper αυτό θα είναι το τελευταίο που θα δοκιμάσω :hehe:
 
@liakjim θέλει να πας λίγο grimreapercar.jpg.2653b3c9990b7fcd2d988e6e6a62d64b.jpg σε κάποια σημεία :hehe: απλά να πεις "θα στρίψει" και να το σανιδώσεις αρκετά νωρίς για να εκμεταλευτείς την υπεστροφή που εμφανίζει. Αν και πάει καλά στην έξοδο με ξενερώνει λίγο στο turn-in το συγκεκριμένο, παραείναι safe.


Ναι αρχίζω και το καταλαβαίνω.
Κατέβασα αλλά και πάλι δεν ξέρω που θα βρω 2 δευτερόλεπτα.
Τα mediums κάνουν σχεδόν ίδιο χρόνο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Lylankor έγραψε:

Αν και πάει καλά στην έξοδο με ξενερώνει λίγο στο turn-in το συγκεκριμένο, παραείναι safe.

Βασικά το ίδιο ακριβώς με παραξενεύει και εμένα.

Δεν ξέρω αν είναι το AMS με το οποίο έχω πάθει πλάκα, αλλά τώρα τελευταία κάτι με χαλάει στο AC και δεν είμαι σίγουρος τι.

Το V10 tyre model μου φαίνεται ότι παραείναι planted.

Θα περιμένω το 1.9 για να πάρω τις αποφάσεις μου.

Ωωωπ , το 5000ό μου post , είναι χολή...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, liakjim said:

Βασικά το ίδιο ακριβώς με παραξενεύει και εμένα.

Δεν ξέρω αν είναι το AMS με το οποίο έχω πάθει πλάκα, αλλά τώρα τελευταία κάτι με χαλάει στο AC και δεν είμαι σίγουρος τι.

Το V10 tyre model μου φαίνεται ότι παραείναι planted.

Θα περιμένω το 1.9 για να πάρω τις αποφάσεις μου.

Ωωωπ , το 5000ό μου post , είναι χολή...

Η αλήθεια πιστεύω είναι οτι όλα τα αγωνικστικά αυτοκίνητα είναι κάπως έτσι σεταρισμένα, γιατί είναι πολύ κουραστικό να πολεμάς συνέχεια με υπερστροφή, ας είναι λίγο πιο αργά. Ειδικά τα πισωκίνητα (από F1 μέχρι DTM ή δε ξέρω τι) λογικά είναι στημένα λίγο υποστροφικά σε coast ώστε να μπορείς και να επιταχύνεις χωρίς υπερβολική υπερστροφή.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Lylankor έγραψε:

Η αλήθεια πιστεύω είναι οτι όλα τα αγωνικστικά αυτοκίνητα είναι κάπως έτσι σεταρισμένα, γιατί είναι πολύ κουραστικό να πολεμάς συνέχεια με υπερστροφή, ας είναι λίγο πιο αργά. Ειδικά τα πισωκίνητα (από F1 μέχρι DTM ή δε ξέρω τι) λογικά είναι στημένα λίγο υποστροφικά σε coast ώστε να μπορείς και να επιταχύνεις χωρίς υπερβολική υπερστροφή.

Άλλο εννοώ. Γ@μώτο μακάρι να δοκιμάζατε το AMS 1.1 να μου λέγατε αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με αυτα τα Brake points ρε παιδια, η διαφορα στην αποσταση τους απο αυτους με το 2:05-06 με αυτους του 2:03 ¨ειναι παααρα πολυ μεγαλη, ετσι και ακολουθησω τα brake points του @Lylankor π.χ. εχω βρεθει μπαρες... (και οχι δεν ειναι γιατι εχω μεγαλυτερη ταχυτητα στην ευθεια :p ) δεν μπορω να καταλαβω... :huh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.