Jump to content



G.G. 2017 - Ferrari 599xx EVO @ Road America 23/10/2016


wargasm

Recommended Posts

Λοιπόν εγώ λέω για αυτή τη κυριακη, δοκιμαστικά να το κάνουμε 8 ή ώρα. Το θέμα είναι να ενημερωθούν όλοι. Αν πιστεύω πως μία καθημερινή ίσως βόλευε περισσότερους. Ένα poll ίσως το έλυνε αυτό.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος konnos έγραψε:

To ABS το ρυθμίζετε κατά βούληση ή το κρατάτε default? Έτσι από περιέργεια.

Ότι λέει το εργοστάσιο! Δεν νομίζω ότι αν το αμάξι έχει από το εργοστάσιο ABS - αξίζει να το βγάλεις!

Υπάρχει κανείς εδώ που φρενάρει καλύτερα από το ABS (χωρίς να καταστρέφει τα λάστιχα)???:huh:

 

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ λέω για αυτή τη κυριακη, δοκιμαστικά να το κάνουμε 8 ή ώρα. Το θέμα είναι να ενημερωθούν όλοι. Αν πιστεύω πως μία καθημερινή ίσως βόλευε περισσότερους. Ένα poll ίσως το έλυνε αυτό.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Νομίζω πως μας βλέπω για καθημερινή (αν και δεν γουστάρω).
Ίσως Παρασκευή βράδυ.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα είναι να κρατήσουμε τη Κυριακή!!  

Αν κάνουμε το Race 8 (δηλαδή να έχουμε τελειώσει μέχρι της 9) υπάρχουν διάφορα ωφέλει..

πχ. γουστάραμε και θέλουμε άλλο ένα?!! τρέχουμε ένα reversed grid στα καπάκια (με τα μισά laps), ο κόσμος (πιστεύω) δε θα το παρατάει τόσο εύκολα γιατί θα πει "ε εντάξει μωρε θα τελειώσει και θα παω να δω τα αθλητικά μου με την ησυχία μου" (ή τη τσόντα του ρε παιδί μου, εμείς δε κρίνουμε).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει το εργοστάσιο! Δεν νομίζω ότι αν το αμάξι έχει από το εργοστάσιο ABS - αξίζει να το βγάλεις!
Υπάρχει κανείς εδώ που φρενάρει καλύτερα από το ABS (χωρίς να καταστρέφει τα λάστιχα)???:huh:
 


Εεε δεν πιστευω να μπορει καποιος να φρενάρει καλυτερα χωρις abs…
Απλώς αυξανει την δυσκολία αλλα και την ευχαρίστηση της επιτυχίας φρεναρίσματος
Ότι λέει το εργοστάσιο! Δεν νομίζω ότι αν το αμάξι έχει από το εργοστάσιο ABS - αξίζει να το βγάλεις!
Υπάρχει κανείς εδώ που φρενάρει καλύτερα από το ABS (χωρίς να καταστρέφει τα λάστιχα)???:huh:
 


Εεε δεν πιστευω να μπορει καποιος να φρενάρει καλυτερα χωρις abs…
Απλώς αυξανει την δυσκολία αλλα και την ευχαρίστηση της επιτυχίας φρεναρίσματος
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος angeln1ck έγραψε:

 


Εεε δεν πιστευω να μπορει καποιος να φρενάρει καλυτερα χωρις abs…
Απλώς αυξανει την δυσκολία αλλα και την ευχαρίστηση της επιτυχίας φρεναρίσματος

Εεε δεν πιστευω να μπορει καποιος να φρενάρει καλυτερα χωρις abs…
Απλώς αυξανει την δυσκολία αλλα και την ευχαρίστηση της επιτυχίας φρεναρίσματος

Οκ δεκτό αυτό, αλλά στους αγώνες όπου σε νοιάζει ακόμα και το δέκατο αλλά και η υγεία του ελαστικού....?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, liakjim said:

 


Νομίζω πως μας βλέπω για καθημερινή (αν και δεν γουστάρω).
Ίσως Παρασκευή βράδυ.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Αν ειναι να γινει αλλαγή ημέρας η πιο καλη μερα ειναι η Πεμπτη για τον λογο οτι την Παρασκυεη αρκετος κοσμος φευγει για σαβκο και Κυριακη γυρνανε.Η Πεμπτη ειναι μια μερα που το περισσοτερο ποσοστο ειναι μεσα.Επισης οπως θα εχανε μιση ωρα απο τον υπνο του την Κυριακη βραδυ, το ιδιο ισχυει και για Πεμπτη.


Δεν υπαρχει λογος αμαξι με ABS να τρεχεις χωρις.Το λαθος ειναι πολυ πιο σιγουρο και η καταστροφη ελαστικων πολυ πιο γρηγορη.
 

Link to comment
Share on other sites



Νομίζω πως μας βλέπω για καθημερινή (αν και δεν γουστάρω).
Ίσως Παρασκευή βράδυ.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Μην αρχίσουμε μάχη μεταξύ ημερών, τζάμπα ποστς, ένα poll το λύνει στα μπαμ.
Ούτε έχουμε παντρευτεί την κυριακη, σκοπός είναι να είμαστε όσο περισσότεροι γίνεται.

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος GoMaR έγραψε:

Αν ειναι να γινει αλλαγή ημέρας η πιο καλη μερα ειναι η Πεμπτη για τον λογο οτι την Παρασκυεη αρκετος κοσμος φευγει για σαβκο και Κυριακη γυρνανε.Η Πεμπτη ειναι μια μερα που το περισσοτερο ποσοστο ειναι μεσα.Επισης οπως θα εχανε μιση ωρα απο τον υπνο του την Κυριακη βραδυ, το ιδιο ισχυει και για Πεμπτη.


Δεν υπαρχει λογος αμαξι με ABS να τρεχεις χωρις.Το λαθος ειναι πολυ πιο σιγουρο και η καταστροφη ελαστικων πολυ πιο γρηγορη.
 

Κάποιος να κάνει Poll.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει.αν το έχεις 8/9 χρησιμοποιεί λιγότερο τη βοήθεια του abs απο ότι στο 1/8.

οπότε αλλάζει και ο τρόπος φρεναρίσματος

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Οκ δεκτό αυτό, αλλά στους αγώνες όπου σε νοιάζει ακόμα και το δέκατο αλλά και η υγεία του ελαστικού....?

Αναλογα τον αγωνα...Αν ειναι αγωνας σαν και αυτον της καθε κυριακης δεν με νοιαζει τοσο η λεπτομερεια οσο η απολαυση! 

Αν ειναι αγωνας σε τουρνουα, εκει....παιζεται! μεγαλωνουν οι πιθανοτητες να ενεργοποιηθει το abs αλλα και παλι δεν ξερω. 

Επισης με βολευει σε καποιες περιπτωσεις να γλυστραω-μπλοκαρω και λιγο, μεχρι το απεξ φρεναροντας, ωστε να διορθωσω καποιο λαθος! (που γινεται βεβαια λογω της ελλειψης abs!!! :p )

Link to comment
Share on other sites

On 18/10/2016 at 11:33 ΜΜ, το μέλος Lylankor έγραψε:

Μπήκα λίγο να μάθω την πίστα, μου αρέσει πολύ μπορώ να πώ, και το αυτοκίνητο τραίνο. :D Έχει και αρκετά σημεία για μάχες πιστεύω.

Α πα πα, το 02:03.526 "λίγο να μάθω την πίστα" το λες?:lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Για τον λογο οτι δεν μπορω να κανω edit το αρχικο ποστ.

 

PRACTICE: 18:30 (75 λεπτά)

QUALIFY: 15min

RACE: 20:00 (21 Laps)

 

@GoMaR @tasosmich @wolves @liakjim @wargasm @uhu @Billys @fatalara @Aristeides  @Georgiadis Giorgos @Thodoris1884 @khr1s @racer @jumaru99 @PolomanGR 

@GeoF1 @Oxide Burnedbrain @akis_z80 @Lazy Dog @sosna @Lylankor @troffeo @panosdimp @Anthemius @Stelios F. @rapid_fast @angeln1ck @konnos

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.