Jump to content



G.G. 2017 - Porsche 918 Spyder @ Riverside Long 27/11/2016


Aris Teidis

Recommended Posts

787.jpg

 

Link για την πίστα: Riverside Long

Αυτοκίνητο: Porsche 918 Spyder

 

TIME OF DAY:  09:00

WEATHER:  Clear

AIR TEMP: 26c

GRIP: 98% στο practice, θα αυξάνεται με τους γνωστούς ρυθμούς...

Tyre blankets: OΝ

 

PRACTICE: 20:30 (75 λεπτά)

QUALIFY: 15min

RACE: 22:00 (25 Laps)

 

 

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές).
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη.
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Κανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς + video
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Helicorsa Application η Crew Chief for Assetto Corsa

            Επιβάλλεται η χρήση DISCORD με Push to Talk

 

Χρόνοι: http://managerdc8.rackservice.org:50410/sessionstat

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis σου πέρασε καθόλου από το μυαλό να βάλουμε και McLaren P1 και LaFerrari μαζί? :) Πιθανώς να έχω χρόνο να τα balancάρω λίγo... ειδικά αν το κάνουμε και default setup (και ίσως αν βοηθήσει άλλος ένας (@GoMaR) για να έχουμε καλύτερη εικόνα). Βέβαια είναι πολλές οι πιθανότητες να αποτύχει το εγχείρημα γιατί έχουν και τα 3 διαφορετικά hybrid οπότε είναι πιο ασφαλές να το αφήσουμε μόνο του... Αν θέλεις πές μου να τα δοκιμάσω μια γρήγορα να δω τι διαφορές παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

το έχουμε δοκιμάσει.Έχει άλλη φιλοσοφία η πορσε στο τρίψιμο.Ίσως αν την φτιάξεις πλησιάσεις τους χρόνους Αλλά με μια πρώτη ματιά, στην σπα ήταν ~ενα δευτερόλεπτο πιο αργή.

το πρωί θα ετοιμάσω τον σέρβερ

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, GoMaR said:

το έχουμε δοκιμάσει.Έχει άλλη φιλοσοφία η πορσε στο τρίψιμο.Ίσως αν την φτιάξεις πλησιάσεις τους χρόνους Αλλά με μια πρώτη ματιά, στην σπα ήταν ~ενα δευτερόλεπτο πιο αργή.

 

Είναι πολύ μεγαλύτερη η διαφορά εδώ, με default η Ferrari της ρίχνει 4 δευτερόλεπτα το γύρο και 20km/h τελική.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

Εκπληκτικό combo. Μπράβο Άρη.

Δλδ έτοιμο το rig?

έτοιμο! μερικά συμμαζέματα θέλει ακόμα αλλά δεν μπορώ άλλο - θα τα κάνω εν καιρό...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος liakjim έγραψε:

Περιμένω φωτογραφίες!

ναι και βίντεο θέλω να κάνω αλλά ας έρθει το Σαβ/κο γιατί είμαι ένα ζόμπι από τα ξενύχτια (μαστορέματα):D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μπήκα να δω το combo. Κατευθείαν κάρφωσα την 919 με το πίσω μέρος στο σημείο που γράφει RIP.

 

H σχεδίαση της πίστας σίγουρα έγινε από κάποιον που είχε διαβάσει για αγώνες αυτοκινήτων, αλλά ποτέ δεν είχε δει με τα μάτια του ούτε αγώνες ούτε αυτοκίνητα. Χάρηκα πολύ όταν άκουσα ότι στη θέση της τώρα βρίσκεται ένα ωραιότατο MALL.

9373d986f2f386ad9e24790f3f8d2156.jpg

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γκρρρρρ είχα -0.5 και στη τελευταία στροφή έξυσα το τοίχο και μου το έβγαλε invalid... <_< η βενζίνη εντομεταξύ τελείωσε ακριβώς πάνω στη γραμμή μετά. Μπορώ να πώ οτι μου αρέσει πάντως. Εγώ το RIP το πέτυχα με τη μούρη κανονικά, πέθανα στα γέλια όταν καρφώθηκε και σταμάτησε ακριβώς μπροστά το αυτοκίνητο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, ειμαι ο Κοσμάς απο Δράμα.  Θα ήθελα αν γινεται να μπω στην παρέα σας για τους online αγωνες.

Ειμαι παλιος στα sim racing ( απο εποχή GP2....), πιο πολυ με rfactor1,2 αλλα μονο offline. Assetto  παιζω κανα 6μηνο, αλλα μονο offline μέχρι προχθες που εβαλα το παιχνιδι απο steam. Εχθές έπαιξα online κανα δυο αγώνες σε puplic servers του παιχνιδιου. Απο DLC τα έβαλα όλα εκτος απο το RED pack.  

Τις πίστες-αυτοκίνητα απο racedepartment τα βάζουμε στο φακελο \Steam\steamapps\common\assettocorsa\content ?

ρωτάω μηπως αν το πάιζεις απο steam είναι άλλη η διαδικασία ( πχ οπως το workshop sto rf2)

Επίσης αν μπορειται να με βοηθήσετε με ένα προβλημα με την ανάλυση-fullscreen. Επειδή το pc μου δεν έχει καλά specs, τα έχω όλα στο low και την ανάλυση την ειχα σε 720p(1280x720) για να έχω πάνω απο 60fps. Μεχρι την έκδοση 1.9 δεν ειχα προβλημα.  Εκανε το παιχνιδι stretch to fit kai ειχα κανονικα fulllscreen . Απο την 1.9.3 (χωρις steam) και τωρα με την 1.10(se steam) όταν βάζω ανάλυση μικροτερη απο (1920χ1080) δεν κανει stretch σε όλη την οθόνη .Δηλαδη το παιχνιδι παιζει στο κέντρο της οθόνης με μαυρες μπάρες περιμετρικα....Εχω δοκιμάσει διαφορες ρυθμίσεις σε windows και nvidia panel αλλα απο ότι κατάλαβα το προκαλει το παιχνίδι. Παλια θυμάμαι ότι όταν διάλεγες ανάλυση μέσα στο παιχνιδι ειχες επιλογες διπλα στην ανάλυση για διαφορετικά hz, (ειχε πχ 1280χ720@26Hz kai 1280χ720@59Hz) και στα 59HZ έπαιζε καλά. Τωρα δεν έχει τέτοια επιλογή. Ξερετε αν ειναι bug ή αν μπορώ να αλλαξω κατι σε κανενα .ini arxeio να το διορθώσω; 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.