Jump to content



G.G. 2017 - Porsche 918 Spyder @ Riverside Long 27/11/2016


Aris Teidis

Recommended Posts

Εγώ το άδειασα πατώντας το boost με το χέρι αφού έμεινα πίσω για να περάσω γρήγορα μη φύγει ο Ιασονας... Μου τελείωσε πρώτη φορά στα πρώτα 200 μέτρα της ευθείας πριν βγώ πλάι στους άλλους στο βίντεο από πάνω. :p

 

3 hours ago, sosna said:

Πάντως σε πατημένες είναι αρκετά δύσκολο να δώσεις χώρο γιατί σε μπερδεύει πολλές φορές το πόσο κλείνεις κ εκεί που νομίζεις οτι άφησες χώρο τελικά δεν το κάνεις.

Συμφωνώ, ειδικά σε στροφές που για να πας flat out πρέπει να πας τη πίστα από άκρη σε άκρη και μικρές αλλαγές στη γραμμή κοστίζουν πολύ σε χρόνο.

 

Αν θυμάμαι καλά τους πιο συνηθισμένους κανόνες, ο μπροστά μπορεί να διαλέξει ελεύθερα γραμμή αν είναι πάνω από μισό αυτοκίνητο μπροστά. Αλλά πιστεύω παίζουν και άλλα ρόλο. Στην στροφή που χτυπήσαμε πχ μπορούν να στρίψουν 3 η και 4 αυτοκίνητα πλάι πλάι όλοι flat out, οπότε μπρείς να το δείς και σαν ευθεία με μικρή καμπύλη. Με την Cayman που θα τρέξουμε στο cup, δε νομίζω να περιμένει κανένας να του αφήσει ο μπροστά χώρο στην Eau Rouge αν δεν είναι ρόδα με ρόδα... γιατί πιστεύω οτι και το μισό αυτοκίνητο δεν αρκεί εκεί αφού με διπλές γραμμές θα χάσουν και οι δύο 1 με 2 δευτερόλεπτα εύκολα.

 

Συζήτηση να γίνεται κυρίως γιατί το περιστατικό ήταν απλά θέμα δε με είδε (φαντάζομαι) ενώ νόμιζα οτι με είδε γιατί διέκοψε το αρχιχό του turn-in.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος aKosmas έγραψε:

@Stelios F. πριν αλλαξει η version στο assetto απο 1.9 σε 1.9.3 kai 1.10  epaiza kanonika se 720. Δεν αλλαξα κατι στα settings των drivers στα windows. Me το update δημιουργήθηκε το πρόβλημα. Για αυτό λέω αν δοκίμαζε και καποιος απο εσας σε 720 , να μου πει αν γινεται και σε εκεινον

 

Δοκίμασα σε 720p και έπαιξε κανονικά . Όλη η οθόνη κομπλέ.

Άρα κάτι κάνεις λάθος. Στο δίπλα θέμα ανέβασε τις ρυθμίσεις σου.

 

Επίσης το replay του αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος GoMaR έγραψε:

Δε κανει κατι λαθος γιατι και εγω που δοκιμασα σε 720p μου το εβγαλε στο κεντρο και ολα τα υπολοιπα μαυρα.

Σε εμένα όπως είπα είναι κομπλέ. Δοκίμασα και 800Χ600 και πάλι έδειχνε σωστά. Ίσως λόγω AMD. Αν το φτιάξει ο Ιάσονας, θα το πει στον φίλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε κανει κατι λαθος γιατι και εγω που δοκιμασα σε 720p μου το εβγαλε στο κεντρο και ολα τα υπολοιπα μαυρα.


Δοκίμασε να σβήσεις το Documents / Assetto Corsa / cfg / video.ini .

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος liakjim έγραψε:

Σε εμένα όπως είπα είναι κομπλέ. Δοκίμασα και 800Χ600 και πάλι έδειχνε σωστά. Ίσως λόγω AMD. Αν το φτιάξει ο Ιάσονας, θα το πει στον φίλο.

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!!!

 

Στις advanced των catalyst πας και του λες πως να σου κάνει το scaling αν δεν είσαι σε native.

Center of screen άπλωμα κτλ κτλ κτλ.

Κάτσε να δω πως τα εχω στον jectora που ναι 720

 

@aKosmas

Λοιπόν.Για πήγαινε στα απλά settings της AMD  Display>Scaling> και πάτα αντι για preserve aspect ratio ή center που λογικά θα είναι επιλεγμένο το full panel 

Οι ηλίθιοι πάλι χάλασαν τα additional settings στον τελευταίο driver...

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!!!
 
Στις advanced των catalyst πας και του λες πως να σου κάνει το scaling αν δεν είσαι σε native.
Center of screen άπλωμα κτλ κτλ κτλ.
Κάτσε να δω πως τα εχω στον jectora που ναι 720
 
@aKosmas
Λοιπόν.Για πήγαινε στα απλά settings της AMD  Display>Scaling> και πάτα αντι για preserve aspect ratio ή center που λογικά θα είναι επιλεγμένο το full panel 
Οι ηλίθιοι πάλι χάλασαν τα additional settings στον τελευταίο driver...


Nvidia έχει.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος liakjim έγραψε:

 


Nvidia έχει.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Ακόμα καλύτερα.

@aKosmas

Έχει επιλογή να κάνει scaling είτε απο GPU είτε απο την οθόνη του υπολογιστή.

Μερικές φορές η οθόνη μπορεί να κάνει override αυτές τις ρυθμίσεις.

Πχ εχω ρυθμίσει την nvidia στο aspect ratio αλλά στην οθόνη πατάω fill screen ή stretch to 4/3 και αντί να μου κρατήσει τις αναλογίες μου κάνει τους κάνει όλους μακρυπρόσωπους ή πλατυπρόσωπους αν βάλω stretch to 16/9:hehe:

Untitled.png

 

Offtopic @liakjim

Εσύ τα κατάφερες με την TV?

Εστρωσαν τα pixels και γλύκανε καθόλου το τελικό αποτέλεσμα?

 

Ενω τα υπόλοιπα ήταν ontopic.

Τέλος πάντων.

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.