Jump to content



G.G. 2017- Porsche 718 RS60 Spyder @ Monza 1966 Junior course 11/12/2016


Thodoris1884

Recommended Posts

                                                                                                                                        

porsche-718-rs-60-spyder-1959-60.jpgAutodromo_Nazionale_Monza_circuit_logo.p

1960_Porsche_718RS60Spyder-0-1024-768x51   monza-junior-course(morning).jpg

 

 

 

TIME OF DAY:  09:00

WEATHER:  Clear

AIR TEMP: 16c

GRIP: 98% στο practice, θα αυξάνεται με τους γνωστούς ρυθμούς...

Tyre blankets: OΝ

 

PRACTICE: 20:30 (75 λεπτά)

QUALIFY: 15min

RACE: 22:00 (45 λεπτά)

 

 

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές).
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη.
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Κανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς + video
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Helicorsa Application η Crew Chief for Assetto Corsa

            Επιβάλλεται η χρήση DISCORD με Push to Talk

 

Χρόνοι: http://managerdc8.rackservice.org:50410/sessionstat

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Η τεχνική "φρενάρω με τη μηχανή και όχι με τα φρένα" είναι πολύ δημοφιλής στους καλλιτεχνικούς κύκλους.

Μετά το race σίγουρα θα μπορέσουμε να στήσουμε γκαλερί μοντέρνας τέχνης

valve_failure.jpg
 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Lylankor έγραψε:

Πωωω όποτε άφηνα το φρένο και αποφόρτιζε η μπροστά ανάρτηση ήθελα να κλάψω. Να δούμε πως θα το ισιώσουμε...

Αντιστρεπτική τέρμα δεξιά και heel & toe

Link to comment
Share on other sites

Απολαυστικό το αυτοκίνητο μπράβο Θοδωρή, ταιριαστή και η πίστα άκρως δελεαστική πρόταση η σημερινή. 

Το πρώτο αυτοκίνητο που με έκανε να βάλω H shifter εκούσια,οχι πως δεν το αξίζουν τα άλλα. 

Ίσως να έφταιγε το ρετρό κλίμα, ίσως ο αέρας που ανέμιζε το φουλάρι του πιλότου, ίσως αυτές οι γρίλιες στο όμορφο κωλαράκι της,μπορεί ακόμα κι αυτός ο ήχος του μοτέρ. 

Οπως και να χει θα περάσατε υπέροχα, μπορεί να με κάνει να αποφασίσω να απατήσω το megane για σήμερα,τώρα που μου δωσε κ σετάπ ο uhu δεν φοβάμαι τίποτα. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Κανενας σχολιασμος ;

http://simresults.net/161213-4PV

 

Driver Vehicle Time Gap
uhu ks_porsche_718_spyder_rs 01:01.4590  
Lylankor ks_porsche_718_spyder_rs 01:01.4780 0.019
Jason Rap ks_porsche_718_spyder_rs 01:01.4950 0.036
akosmas ks_porsche_718_spyder_rs 01:02.1410 0.682
Poloman ks_porsche_718_spyder_rs 01:04.9740 3.515

 

Μια τριχα διαφορα οι 3 πρωτες θεσεις στο qual.

Ο Αγωνας ηταν αδιαφορος αφου ξεφυγα στην εκκινηση ωπου μετα απο λαθος με περασε ο Lylankor.

Η αυξανοταν με αργο ρυθμο και μετα απο αρκετα λαθη στην πρωτη στροφη η διαφορα πηγε στα 3 δευτερολεπτα.

Μετα απο ενα ωραιο σβουρηδι (παλι στη πρωτη στροφη :p ) με περασε o uhu και ο poloman επεσε πανω μου :hehe:

Ουτε τελικες ουτε τπτ.χαχα

Μπραβο σε οσους παιξανε.Δυσκολο αμαξι.Βασικα η πιστα το εκανε δυσκολο.Οχι το αμαξι τοσο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E τι να σχολιάσουμε.

Αφού μας είχε πιάσει και η πάρλα μες στο race στις ευθείες. χαχαχα

 

Πολύ μπροστά το μικρό πορσικό.

 

Γενικά τα 911ειδή δε τα πάω καθόλου αλλά αυτό ήταν οπως ακριβώς μου αρέσει να οδηγάω.

 

Αδικία η τοποθέτηση στην ευθεία.

Πήρα την pole και με έβαλε αριστερά αριστερά και στην εξωτερική της πρώτης στροφής.

Απο την τρομάρα μου μην το κάψω στην εκκίνηση, επειδή είχε κάφτη αντι για κόφτη:angry: , ξεκίνησα αργά και με κατάπιε και ο Κοσμάς απο την πίσω σειρά (ο οποίος παρεπιπτόντος δείχνει στοιχεία αλιενούς ταχύτητας εκμάθησης του παιχνιδιού!).

Μπράβο!!! 

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πως έγινε και φέρατε όλοι σβούρες και όχι εγώ? Ανάποδα είναι συνήθως. :hehe:

 

Εγώ στους τελευταίους 8-10 γύρους πήγαινα λ'ιγο κότα γιατί δεν ήξερα αν όταν "τελειώσει" το πίσω δεξί λάστιχο σκάει ή όχι... :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@uhu , xaxaxaxa ........έχω ακομα πολλά ψωμιά να φάω για να σας φτάσω :D......σε αυτό το gathering ήμουν κοντά γιατι έκανα πολύ προπόνηση και ειχα και βοήθεια στο setup απο τον Θοδωρή.....

πάντως και εμενα μου αρεσε πολυ αυτό το αμάξι......αν ειμασταν περισσότερα ατομα θα ήταν πολύ διαφορετική η εικόνα του αγώνα νομίζω..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.