Jump to content



G.G. 2017 - Ferrari 643 - 1991 @ Zandvoort 02/02/2017


Lylankor

Recommended Posts

643_b.jpg Circuit_Park_Zandvoort_from_air_2016-08-24.jpg

 

TIME OF DAY:  12:00
WEATHER:  Heavy fog (βάλτε το για αρχή και βλέπουμε...)
AIR TEMP: 20°C
GRIP: 98% στο practice, θα αυξάνεται με τους γνωστούς ρυθμούς...
Tyre blankets: ON

Setup: Default (εκτός από καύσιμο/τύπο ελαστικού)


PRACTICE: 20:30 (75 λεπτά)
QUALIFY: 15 λεπτά
RACE: 22:00 (45 λεπτά)

 

  • Πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 2 ρόδες μέσα στα όρια της πίστας (λευκές γραμμές)... καλή τύχη αν βγάλετε έστω και 1...
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό με δική μας υπαιτιότητα, του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα μετά από έξοδο. Κοιτάμε πρώτα πίσω μας και στο χάρτη. Κυρίως το χάρτη γιατί έχει ομίχλη :hehe:!
  • Προσοχή όταν βγαίνουμε από τα pits!
  • Κανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς + video
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Helicorsa Application ή Crew Chief for Assetto Corsa
  • Επιβάλλεται η χρήση DISCORD με Push to Talk

 
Χρόνοι: http://managerdc8.rackservice.org:50410/lapstat

 

Link για αυτοκίνητο: http://www.racedepartment.com/downloads/ferrari-643-1991-by-asr-formula.12727/

 

 

Τρέξανε λίγα άτομα πριν από λίγες μέρες τη πίστα αλλά πραγματικά η αίσθηση που δίνει με αυτό δεν υπάρχει, σκεφτόμουν και το Donington. Δώστε μια ευκαιρία στο αυτοκίνητο, οδηγήστε το καμιά 10ριά γύρους... πραγματικά από τα πιο fun μονοθέσια που έχω οδηγήσει σε sim (συγχωρέστε και το mod τη στιγμή που υπάρχουν τόσα που δεν έχουμε τρέξει :)). Χάλασαν μόνο τον ήχο από τη v1.0 στη v2.0. Έβαλα default σετ γιατί είναι αρκετά χάος και από το πως έχουν πάει οι τελευταίοι αγώνες, και από εξάσκηση αυτών που τρέχουν και από συμμετοχές, πιστεύω θα μας αφήσει να το ευχαριστηθούμε περισσότερο. Εντομεταξύ ήμουν μεταξύ αυτού και ΑΕ86 η κάτι αντίστοιχο.. :p

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Ο αγώνας αυτός θα γίνει Πέμπτη!

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ουτέ εγώ τον βλέπω ψάχνοντας greek που δουλεύει πάντα. @akis_z80 αν είναι να το ξανακοιτάξεις δες μήπως είναι εύκολο να βάλεις και τον τύπο ελαστικού ελεύθερη επιλογή, όχι οτι έχει μεγάλη διαφορά, έτσι για να κάνουμε qual με τα qual που κρατάνε 3-4 γύρους :p

 

Για αρχή αν υπερστρέφει εύκολα στις εξόδους μη βάζετε 2α, αφήστε 3η. Από εκεί και πέρα όλο το παιχνίδι παίζεται στον πολύ πιο γρήγορο ρυθμό και τα αντανακλαστικά που χρειάζονται γιατί το αυτοκίνητο πάει τρένο αλλά σου αφήνει και περιθόριο να το διορθώσεις με σωστές γρήγορες αντιδράσεις.

 

Αυτό που μου αρέσει στη πίστα γενικά είναι οτι έχει ένα ρυθμό, δεν είναι ευθεία χαλαρά, μετά φρένα και στροφή, πάλι ευθεία χαλαρά, φρένα και 2 στροφές, ευθεία κλπ. Δλδ δεν αποτελείται από αποκομμένα κομάτια 1-2 στροφών με αδιάφορες παύσεις ανάμεσα όλη την ώρα.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

O server ήταν up την Κυριακή που δοκίμασα.. Θα κάνω restart.

 

Restarted με ελεύθερη επιλογή ελαστικών. Παρακαλώ ελέγξτε

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

1:22 με όλα default, θέλει μελέτη ακόμη η zanvoort, δεν την έχω ξανατρέξει, αλλά μου αρέσει πολύ μέχρι στιγμής. Μόνο αυτό το S μετά την πρώτη στροφή με μπερδεύει αρκετά ακόμη, πρέπει να θυμάμαι να φρενάρω πριν τη στροφή.

 

Lylankor οδηγείς σα δαίμονας :)

 

Φαντάζομαι τον lylankor να κάνει 1:18 χαλαρός , μουσική λαϊκή στο background και κομπολογάκι να κρέμεται στο χέρι μαζί με μπίρα.

Grip fast έβαλα, αλλά μου δείχνει 97% στα pit. 98% δε γίνεται στο hotlap?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.