Jump to content




wolves

Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος John@John έγραψε:

Μπρατσε ειναιστημενο πανω στο RBR η σε καινουργια μηχανη το gRally ?

 

On 6/3/2017 at 3:09 ΜΜ, το μέλος Etern4L έγραψε:

Προγραμματιστικά είναι γραμμένο σε Unity και τα παιδιά εδώ και χρόνια προσπαθούν να βάλουν πολύ ωραία πράγματα όπως σωστές φυσικές ελαστικών, συνοδηγό με διαχείριση των εντολών εύκολα και γρήγορα και πολλά άλλα...

 

 

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Μπορώ να μοιραστώ κάποια πραγματάκια μαζί σας καθώς και μέσα στην εβδομάδα Onboard Mini-video το οποίο θα το δείξω στο stream μου αλλά και μετά θα ανέβει στο YouTube.

 

Με βάση τις δοκιμές που έχω κάνει τις τελευταίες μέρες το παιχνίδι κάνει detect το τιμόνι σου, έχει καμπύλη ρύθμιση για το FFB, πεντάλ, χειρόφρενο και σου δίνει την επιλογή να παίξεις είτε H είτε σειριακό.

 

Σιγά σιγά μας αφήνουν να βγάζουμε mini videos, φωτογραφίες αλλά δεν έχει ακόμα πολύ content. 

Me to Fiat 131 Abarth είμαστε όπου μπορούμε να του αλλάξουμε livery και χρώματα πάνω στα διαθέσιμα livery είτε να πας στο Photoshop και να φτιάξεις δικό σου από το μηδέν.

Από ειδικές έχει 3 δικιές του δοκιμαστικές για τα physics, την Akagi (downhill/uphill) από το Richard Burns Rally και άλλη μια που δεν έχω προλάβει να την δώ.

 

Stay tuned στα social media αν θέλετε να βλέπετε κι άλλα πραγματάκια.

 

Facebook: fb.com/bratsakitv

Instagram: instagram.com/bratsaki
Twitter: twitter.com/bratsakitv

Έγινε επεξεργασία από Etern4L
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Νέο update για το παιχνίδι μπήκε χτες όπου αναβάθμισαν την Unity σε 5.6 διορθώνοντας λίγο το περιβάλλον τριγύρω αλλά και κάποια προβλήματα που υπήρχαν όταν το παιχνίδι ξεκινούσε.

Πρόσθεσαν και μια καινούρια ειδική την Dragon Tail 10.0km δεν την έχω κάνει καθόλου δοκιμή.


Σήμερα το βράδυ στο stream (μαζί με το Dirt Rally) θα δείξω δύο διαδρομές, την Power Stage όπου έχει τις 3 διαφορετικές επιφάνειες για να οδηγήσεις αλλά και την Los Marteles (πιθανώς από το Assetto Corsa είναι αυτή).

 

Θα είμαι με full μοίρες το τιμόνι, συμπλέκτη, χειροκίνητο Η κιβώτιο και το Fiat 131 Abarth.

 

Σας περιμένω στις 9:00 στο twitch.tv/bratsaki ! :)

Έγινε επεξεργασία από Etern4L
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για όσους χάσατε το stream της Τρίτης ή δεν παρακολουθείτε γενικά fb/twitch/twitter κλπ. έκανα ένα βίντεο με gameplay από το παιχνίδι.

 

Στο βίντεο της αναμετάδοσης στο twitch θα βρείτε περισσότερες λεπτομέρειες και συζήτηση που είχαμε. Το παιχνίδι δεν θα γίνει release πάντως ούτε φέτος.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω γίνει και αλλού άρθρο :p

 

http://www.virtualr.net/watch-new-footage-grally

 

Αφού περιμένουν ένα Dirt 4  με physics από rfactor/Richard Burns Rally κλπ από μια ομάδα που το δουλεύει στον ελεύθερό της χρόνο και σε UNITY...

indie independently-developed racing simulation 

 

Έγινε επεξεργασία από Etern4L
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 31 λεπτά, το μέλος Etern4L έγραψε:

Αφού περιμένουν ένα Dirt 4  με physics από rfactor/Richard Burns Rally κλπ από μια ομάδα που το δουλεύει στον ελεύθερό της χρόνο και σε UNITY...

indie independently-developed racing simulation 

Είχα ήδη δει το βιντεό σου πριν κανα-δυο μέρες και για να είμαι ειλικρινής οι εντυπώσεις που μου άφησε το παιχνίδι ήταν κάκιστες. Τα fps ήταν choppy, draw distance χάλια, ήχοι και κίνηση μετριότατα. Είχα πάει να κάνω application για beta tester επίσης όταν το είχαν ανακοινώσει αλλά μόλις είδα την Unity έκανα πίσω. Δεν συμφωνώ καθόλου με τη λογική εν έτει 2017 να συμβιβαζόμαστε με την μετριότητα από την αρχή. Ή κάνε κάτι όσο καλύτερα μπορείς ή μην το κάνεις καθόλου. Το Grally μου φαίνεται πως δεν προσφέρει τίποτα στο genre με τα πρόχειρα ports από το RBR και το RF1, αναρωτιέμαι ποιά πιστεύουν ότι είναι η θέση τους στην αγορά. Θέλουν μόνο να τους συμπονέσουμε επειδή είναι μικρό studio? Και η reiza π.χ. μια μικρή ομάδα από modders ήταν αλλά έβγαλε ένα αξιοπρεπές προϊόν (άσχετα αν εμένα προσωπικά δεν με καλύπτει) και βρήκε κοινό. Κουβέντα να γίνεται έτσι, μην το πάρεις προσωπικά.

Έγινε επεξεργασία από gchristod
Link to comment
Share on other sites

Με την GTX960 και όλα τέρμα βγάζω 50-60 fps. (λογικό να είναι choppy σε συνδυασό με την beta που για μένα ακόμα ALPHA έπρεπε να λέγεται). Του άλλου παιδιού με την GTX980 και την Direct Drive τιμονιέρα είναι καλύτερο δείγμα (υπάρχει βίντεο πιο πάνω).

 

Το FFB του παιχνιδιού θυμίζει πολύ Richard Burns Rally, ο ήχος του Fiat δεν είναι άσχημος και τα γραφικά ναι είναι μέτρια (Unity?).

Έχει ήδη Leaderboards, έχει ήδη pacenotes σε 2 γλώσσες και ετοιμάζουν πολλά πράγματα για το επόμενο beta version (pacenote editor με φωνή και άλλα).

 

Η ομάδα δεν είναι καν studio, έχουν απλά ένα roadmap για να μην χάνονται και να κάνουν δουλειά. Το παιχνίδι δεν θα βγει ούτε φέτος και συνεχώς προσπαθούν να κλείνουν bugs στο GitHub τους  με fixes για την σταθερότητα του παιχνιδιού και γενικά το δουλεύουν να το κάνουν σταθερό. (Μπορεί να αλλάξεις ρύθμιση στα γραφικά και να σου crashάρει μετά να μην παίζει καθόλου την ειδική)

 

Όπως είπα και στο Livestream πριν το Πάσχα το παιχνίδι αποτελεί μια πολύ καλή βάση για να χτίσει κάποιος αυτή τη στιγμή. Τα γραφικά του Assetto Corsa δεν νομίζω ότι θα τα βγάλει ποτέ η Unity (δεν ξέρω κιόλας) αλλά το FFB που έχει βγάλει είναι πάρα πολύ καλό όπως και τα physics των ελαστικών! (έχω mini video στο Twitter μου με ανάποδα λάστιχα).

 

Εννοείτε κουβέντα να γίνεται, λες και έχω να προστατέψω συμφέροντα :p

Έγινε επεξεργασία από Etern4L
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Μετά από αναβάθμιση στην κάρτα γραφικών αλλά και μετά από συνεχόμενες βελτιώσεις του παιχνιδιού ανέβασα ένα καινούριο βίντεο όπου παρουσιάζω μια καινούρια ειδική διαδρομή που πρόσθεσαν στο GRally!
 

Ακολουθήστε με στα social media που βρίσκονται στην υπογραφή για περισσότερα βίντεο από simracing αλλά και αγώνες από την πραγματικότητα. (ξεκινάμε το 2018).

(sorry για τα αγγλικά)

 

 

Έγινε επεξεργασία από Etern4L
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έκανε release το GRally σαν Early Access παιχνίδι με σκοπό να μαζέψει ακόμα περισσότερο κόσμο για testing, modding μιας και αυτά είναι τα πιο δυνατά του σημεία.

 

Μπορείτε να το βρείτε εδώ:
http://store.steampowered.com/app/605760/gRally/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.