Jump to content


NetKar Pro - Ο προκάτοχος του Assetto Corsa


Recommended Posts

Εννοείται! Με το osella! ,

Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μη πω να ξεκινήσουμε και nkpro παράλληλα. Αυτή την αίσθηση που είχε αυτό το sim δε μου την έχει δώσει κανένα άλλο. Ειδικά αυτό το F.1600! Και τα vintage,ποοοοο...

Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Oxide Burnedbrain said:

Εννοείται! Με το osella! ,

Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό? :D

Καλό combo φαίνεται... :p

 

 

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε να πάθετε πάντως μια μικρή ξενέρα.

Το δοκίμασα πριν από κανά εξάμηνο και οκ , καλό είναι, αλλά το FFB και η αίσθηση , συγκριτικά πάντα, είναι λίγο κάτω.

Λογικά θα πιάνουμε καμιά 500αριά frames/sec :D

 

Osella σε crema FTW.

Link to comment
Share on other sites

Just now, liakjim said:

Ετοιμαστείτε να πάθετε πάντως μια μικρή ξενέρα.

Το δοκίμασα πριν από κανά εξάμηνο και οκ , καλό είναι, αλλά το FFB και η αίσθηση , συγκριτικά πάντα, είναι λίγο κάτω.

Λογικά θα πιάνουμε καμιά 500αριά frames/sec :D

 

Osella σε crema FTW.

Το ffb χειρότερο? Οκ κάνω Install γιατί μάλλον το θυμάμαι πολύ καλύτερο απο το AC και οτιδήποτε άλλο έχω δοκιμάσει. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.ausgamers.com/files/download/60790/netkar-pro-demo-v13

 

Τα άλλα links failαραν, πατήστε το από πάνω.

 

Το demo στην ουσία είναι το full, απλά θέλει ξεκλείδωμα.

 

Θα σας δώσω το δικό μου cd key που απότι ξέρω δεν έχει περιορισμό στα activations από πέρισυ.

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Το θυμάμε και εγω απο εποχές lfs. Στην πρώτη τριετία σοβαρής ενασχόλησης με τα sim.2004-2007

Είχε αρχίσει ήδη ενα κομμάτι της ομάδας να το παίζει όπως και το rfactor 1 και εγω ξενέρωνα που έσπαγε η παρέα του lfs. Πως τσακώνεται ο @mad_dog με εσας τώρα για τον ίδιο πάνω κάτω λόγο.:p

Τέσπα αποδείχθηκε πως το lfs ηταν αυτό που δεν είχε μέλλον ενώ τα άλλα 2 σταδιακά έγιναν αυτά που είναι σήμερα...

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έπρεπε να περάσει αρκετός καιρός μέχρι το ffb του AC να μου βγάλει εκείνη την αμεσότητα του νετΚαρ.

 

Με τη βροχή πάντως κάποιες φορές -λιγκ ρέις- που είχαμε δοκιμάσει κράσαρε Στέλιο ονλάιν.

 

Εγώ πρέπει να τοχω ακόμη installed -το φάκελο εγκατάστασης τουλάχιστον-

 

Με έψησες να το ξανα οδηγήσω.

 

Ας σας δείξω κ το καταπληκτικό Vintage

 

 

κ το απίστευτο FF1800

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετά χρόνια δοκίμασα πάλι το nkpro και δε μπορούσα να σταματήσω να οδηγάω. Η αίσθηση με το F.1600 δε συγκρίνεται με τίποτα άλλο,σε κανένα sim,σε τίποτα! Το ffb του Nkpro είναι άψογο,πραγματικά απορώ γιατί το χάλασαν και απορώ πως τους άρεσε περισσότερο αυτό του AC ώστε να το κρατήσουν. Βάζεις τιμόνι,το σετάρεις μέσω ενός πολύ απλού και γρήγορου οδηγού in game και δε χρειάζεται τίποτα άλλο στη κυριολεξία,είναι άψογο. Ούτε κενό γύρω στο κέντρο του τιμονιού ώστε να χρειαστεί το lut του Άκη,ούτε έξτρα κάτι. Και νιώθεις τα πάντα με έναν υπέροχο τρόπο που εμένα σε σχέση με το AC μου αρέσει 1000 φορές περισσότερο. Αλλάζοντας απο το ένα αμάξι στο άλλο,έχει πραγματική διαφορά,το νιώθεις πάρα πολύ έντονα με ρεαλιστικό τρόπο. Και στην οδήγηση,νιώθω πως οδηγάω,όχι πως παίζω-οδηγάω αν αυτό βγάζει νόημα που λέω. Ναι,το AC φυσικά και έχει πολλά καλύτερα πράγματα και είναι πιο εξελιγμένο όπως στα πρώτα 2 λεπτά καταλαβαίνεις ότι το μοντέλο των ελαστικών είναι μίλια μπροστά ή οι ήχοι ή τα γραφικά και τα Physics (αν και..). Γενικά θα προτιμούσα να είχαν εξελίξει το nkpro.. Ποοο,αν αρχίσω και γράφω δε θα σταματήσω,με τρέλανε πάλι η παιχνιδάρα. Η αίσθηση των φρένων...μου έρχονται οι μνήμες όταν το ξεκίνησα,όταν κατέβασα το demo για την ακρίβεια,μετά από τις συμβουλές του @sosna και των υπολοιπων παιδιών που μου έδωσαν αναλυτική περιγραφή των υπαρχόντων sims τότε.Μνήμες που προσπαθούσα με τις ώρες να μάθω να παίρνω την πρώτη στροφή σωστά χωρίς να υπερστρέφω-υποστρέφω, χωρίς να μποκάρω τους τροχούς και αμέσω μετά την επόμενη στροφή,μέχρι να κάνω έναν σωστό γρήγορο γύρο. Συγνώμη για το σεντόνι αλλά το nkpro ηταν ο λόγος που κόλλησα με το Sim racing και θα είναι πάντα στο top3 των αγαπημένων μου games!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, liakjim said:

Κουμπάκια στο ταμπλό, λάστιχα που πρέπει να τα αλλάξεις στο γκαράζ, βροχή κτλ

Χαρντκορίλα!!!!!

 

Μέσα Στελλάρα!

κ μπορούσες να κρατήσεις τα ίδια λάστιχα μετά από κάθε σέσσιον,κλάμα όταν τα ξεχνούσα.

 

Αχ Κρίστιαν τι μου θύμησες.

 

νετΚαρ κ ΛΦΣ τα καλύτερα ffb,στέκονται ακόμη κ σήμερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εμ όταν το ffb βγαίνει από καθαρή φυσική και από τη simulated γεωμετρία των αναρτήσεων και του συστήματος διευθύνσης τα πράγματα είναι πολύ απλά. Μοναδική γκρι περιοχή είναι το tyre model, αν αυτό δουλεύει και η αναπαράσταση των μηχανισμών είναι σωστή τα πράγματα είναι απλά. Όταν όμως προσπαθείς να προσαρμόσεις την αίσθηση στο πως συμπεριφέρεται και καλά το πραγματικό αυτοκίνητο αρχίζει και χάνεται η μπάλα... τα ωμά physics καμία φορά είναι ότι πρέπει.

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Lylankor έγραψε:

Εμ όταν το ffb βγαίνει από καθαρή φυσική και από τη simulated γεωμετρία των αναρτήσεων και του συστήματος διευθύνσης τα πράγματα είναι πολύ απλά. Μοναδική γκρι περιοχή είναι το tyre model, αν αυτό δουλεύει και η αναπαράσταση των μηχανισμών είναι σωστή τα πράγματα είναι απλά. Όταν όμως προσπαθείς να προσαρμόσεις την αίσθηση στο πως συμπεριφέρεται και καλά το πραγματικό αυτοκίνητο αρχίζει και χάνεται η μπάλα... τα ωμά physics καμία φορά είναι ότι πρέπει.

Η Kunos και συγκεκριμένα ο Στέφανος έχει πει πάρα πολλές φορές ότι στο assetto, το FFB πηγάζει 100% pure από τα physics .

Έχεις info για κάτι άλλο? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.