Jump to content



Καθαρισμός παλιού λάπτοπ. Πού και πόσο;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! 

 

Έχω ενα παλιο λαπτοπιο (compaq cq71 310sv) , το οποιο μετα απο λιγη ωρα χρησης, σε idle (μονο με μουσικη running), ειναι σε αυτη τη φαση: 

 

58d8df8fc3d3a_Screenshotat2017-03-27124350.thumb.png.3a3ce372bbcfca1f1d1d2de9097b7454.png

 

ειχα βαλει τα linux mint mate 64bit πριν καποιο διαστημα. (θα μπορουσα και τα 32βιτ νομιζω - το λαπ ειναι με 3ΓΒ ραμ).

 

Οι θερμοκρασιες του φυσικα αυξανονται με το σερφαρισμα (κατα 10 βαθμους περιπου), και αν ειναι να δεις και κανα βιντεο ή να ανοιξεις παραπανω καρτελες, εκτοξευεται στους 75+

Αποφασισα λοιπον να το καθαρισω, μεχρι που ειδα αυτο το βιντεο :hehe: 

Ναι , οκ , καποιοι θα πουν "προσπαθησε το" . Το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ το'χω το πραμα με τα λαπτοπια. Και εχω δει ΠΟΛΥ πιο ευκολο dissassembly , νεοτερων λαπτοπ ομως. 

Συντομα (μετα τις 18 Απριλη), θα βρισκομαι μονιμα στην Αθηνα και στην Καλλιθεα. 

Η ερωτηση μου εχει να κανει σχετικα με το αν υπαρχει καποιος αξιοπιστος "τεχνικος", ωστε να μπορεσει να αναλαβει το λαπτοπιο. Και αν ναι, ποιος ειναι ο "τιμοκαταλογος" ; 

Οποιος γνωριζει κατι , αν θελει ας μου πει! :) 

Οποιος γνωριζει περισσοτερα απο λαπτοπ και δεν τον χαλαει η ολη φασαρια, οταν κατεβω, κερναω καφε και πιτσα αν θελει να με βοηθησει :p 

Spoiler

Αν παιζει και ποδοσφαιρακι ,του κερναω και πικρα στο Fifa 17 :hehe: 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
On 8/5/2017 at 3:39 PM, tommybertsen said:

Τελικα το λαπτοπ δεν ειχε τιποτα, τσαμπα ανησυχουσα

 

 

  Reveal hidden contents

20170508_130909.thumb.jpg.ea19cd30fa9f7711a4611ba868696bed.jpg20170508_130912.thumb.jpg.9229bbe3fff8fb9817244d726c6a28f1.jpg

 

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: 

Να ευχαριστήσω τον @AlexanderK που το ανέλαβε! :D 

 

 

Μόλις το είδα αυτό ! Άκρως απαράδεκτος , χρωστούσα καφέ :p Κακός δεν με είπες ,θα σε έκανα το Laptop & θα κερνούσα και καφέ :D:D 

(μπράβο στο παιδί)

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος PetranEVO έγραψε:

 

Μόλις το είδα αυτό ! Άκρως απαράδεκτος , χρωστούσα καφέ :p Κακός δεν με είπες ,θα σε έκανα το Laptop & θα κερνούσα και καφέ :D:D 

(μπράβο στο παιδί)

Στην Αθήνα έγινε αυτό :p 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.