Jump to content



Πώς μπορώ να δω αν συνδιάζονται τα κομμάτια του υπολογιστή?


Recommended Posts

βασικα τους ρωτησα και για το παιχνιδη και για τα windows γιατι το διαφημηζαν στο site οτι με μια καρτα περνεις ενα παιχνιδη και με 5 διαφορετικα κομματια δινουν και τα windows12 pro και μου ειπαν οτι τα δινουν και τα 2!

 

78f0bb3d299e43f4863a09ea649b0a2b.png

Link to comment
Share on other sites

@timosal13

Σε αλλα μαγαζια εννοω , διοτι η "προσφορα" τους μου φαινεται too good to be true . Το κλειδι για τα windows εχει ενα κοστος και μου κανει εντυπωση να το "χαριζει" καποιος την στιγμη που ΗΔΗ σου πουλαει υλικο με ελαχιστο κερδος (ποσο μαλλον τα pro κιολας...) . Βεβαια με ενα απλο googlaρισμα βλεπει καποιος οτι υπαρχουν keys με κοστος το 15ευρο - ομως το ποσο εγκυρα ειναι αυτα ας το επιβεβαιωσει καποιος που εχει αγορασει κλειδι σε τετοια τιμη ... 

 

Οσο για το παιχνιδι , υποτιθεται πως κατα καιρους με καθε αγορα καρτας σου δινουν και απο 1 παιχνιδι , αυτο ομως ειναι promotion του εκαστοτε κατασκευαστη και οχι των καταστηματων , συνεπως και εδω υπαρχει κατι sketchy  . (msi site δεν ειδα κατι )

 

Ισως ειναι δικο μου κομπλεξ εναντι του digitalmaster διοτι απο μια αγορα που ειχα επιχειρισει να κανω μου εδειξαν ποσο για τα μπαζα ειναι , τωρα ξαφνικα να εγιναν pro και ανοιχτοχεριδες , λιγο δυσκολο ....

 

Ημερομηνια για πιθανη παραλαβη ρωτησες ? 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος kpetros έγραψε:

keys με κοστος το 15ευρο 5 ευρώ 

fixed. 

OEM key τυπου ΕΒΑΥ θα χαριζουν ρε συ Πετρο, σιγα μη χαριζουν licence απο αυτα που θα πουλουσαν με 80-100 + ... Σιγα τα αυγά. 

Το παιχνιδι θα ειναι καποιο promotion απο την nvidia ή καποιον κατασκευαστη οπως λες και εσυ, και το βγαζουν ταχα σα δικο τους δωρο (μπες στο σαιτ, κανε redeem φαση).

Δε βλεπω κατι "shady", απλα επειδη εχουν κακο ιστορικο , κακης εξυπηρετησης και τραγικα αργων χρονων παραδοσης (αναλογα και τη διαθεσιμοτητα), προσπαθουν να κερδισουν πελατες. 

 

@timosal13 , ρωτησε πιθανους χρονους παραλαβης. Συνηθως αργουν στο καταστημα αυτο, εχε το υποψιν.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για πολλη* καθυστερηση οταν υπαρχει "ελλειψη". Το πιο φτηνο καταστημα στο σκρουτζ , δεν ειναι παντα και το καλυτερο... Ισα ισα... Το ιδιο συμβαινει και με το visionstudio τις περισσοτερες φορες (απο Θεσσαλονικη ειναι αυτο). 

 

*Το πολλη μπορει να σημαινει μηνας και βαλε... 

Τωρα για να πω την αληθεια, αυτα ειναι λεγομενα αλλων. Δεν εχω παρει απο το digital master κατι. Οποτε δεν εχω προσωπικη αποψη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Τωρα για να πω την αληθεια, αυτα ειναι λεγομενα αλλων. Δεν εχω παρει απο το digital master κατι. Οποτε δεν εχω προσωπικη αποψη.

 

digital master μου κάνανε 8 μήνες service πληκτρολόγιο k70 που δεν λειτουργούσε. Στο τέλος πίστωσαν λιγότερο ποσό απο τιμή αγοράς και αλλους 2 μήνες για να με επιστρέψουν τα χρήματα. Όλα αυτά ύστερα απο καταγγελίες σε ΣτΚ.  Σαν δικαιολογία ειπαν οτι βρίσκονταν σε περιόδο αλλαγής διεύθυνσης η εταιρίας τους.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειχες ανοιξει θεμα μηπως ή καπου το ποσταρες αυτο; Απο καποιον ειχα διαβασει πολυ περιεργα πραγματα για το digital master. Μεγαλη ατυχια ολο το παραπανω! 

Παρολα αυτα δε μπορει σε ολους να κανουν τα ιδια. 

Το Κ70 απο corsair θα το ειχες αλλαξει τσακ μπαμ θεωρω! Υστερα προτιμαμε ελληνικα καταστηματα για "Γρηγορο rma αν χρειαστει " :p 

 

Το θεμα ειναι να παρει κατι εντος του χρονικου οριου που θα του δωσουν ,και να ΜΗΝ τους χρειαστει ξανα! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ειχες ανοιξει θεμα μηπως ή καπου το ποσταρες αυτο; Απο καποιον ειχα διαβασει πολυ περιεργα πραγματα για το digital master. Μεγαλη ατυχια ολο το παραπανω! 

Παρολα αυτα δε μπορει σε ολους να κανουν τα ιδια. 

Το Κ70 απο corsair θα το ειχες αλλαξει τσακ μπαμ θεωρω! Υστερα προτιμαμε ελληνικα καταστηματα για "Γρηγορο rma αν χρειαστει " :p 

 

Το θεμα ειναι να παρει κατι εντος του χρονικου οριου που θα του δωσουν ,και να ΜΗΝ τους χρειαστει ξανα! 

 

Δεν ξέρω αν έχει γίνει θέμα αλλά το  είχα πουλήσει το keyboard και του είχε χαλάσει σε αυτόν. Το έστειλε για service και μπήκα και εγώ στην μέση στις καταγγελίες για να τον βοηθήσω διοτι ήταν στο όνομα μου η απόδειξη και γ@#!τα ήταν η κατάσταση, μήνες παιδευόμασταν με τους απαράδεκτους. Μέσα στο πρόγραμμα ειναι τα service και οι καθυστερήσεις... αλλά το συγκεκριμένο κατάστημα το τερμάτισε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.