Jump to content



Πώς μπορώ να δω αν συνδιάζονται τα κομμάτια του υπολογιστή?


Recommended Posts

Μία ώρα πριν, το μέλος timosal13 έγραψε:

Αν και δεν ξέρω που πέφτει το ιλιον δεν νομίζω να είμαι κοντά γιατί μένω Λίμνη Ευβοίας και δεν ξέρω κάνα μέρος με τέτοιο όνομα εδώ κοντά ευχαριστώ πάντως για την πρόθεση!

Είσαι και μακριά από Χαλκίδα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2017 at 9:26 ΜΜ, το μέλος timosal13 έγραψε:

Αν και δεν ξέρω που πέφτει το ιλιον δεν νομίζω να είμαι κοντά γιατί μένω Λίμνη Ευβοίας και δεν ξέρω κάνα μέρος με τέτοιο όνομα εδώ κοντά ευχαριστώ πάντως για την πρόθεση!

περιοχη στην Αθηνα ειναι το Ιλιον

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια πρωτη δωκιμη (ssd επιδη ανεβενει η τιμη θα παρω σε 3-4 μηνες)

ερωτηση πρεπει να παρω ψυκτρες κατευθιαν η φτανουν οι ενσωματομενες? (για τωρα τουλαχιστον)

τιμη 855 ευρο!

ειπαρχει καποιο θεμα συνβατοτητας εδω?

θα πρεπει να αλλαξω κατι?

Υ.Γ. θελετε να βαλω τα κοματια σε λινκ?

Υ.Γ. 2 ειναι απο το e-shop

 

24a3d5fe6f304eb2beaef3343b4141ac.png

Έγινε επεξεργασία από timosal13
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα συνδεεις το πισι σου δηλαδη; Ειτε ανεβαζεις το μπατζετ ειτε ξεχνας για λιγο καιρο το gaming , και βαζεις αργοτερα καρτα γραφικων (θα παιζεις με τα ενσωματωμενα γραφικα- εννοω θα σερφαρεις και τα πολυ βασικα πραγματα). Ειτε πας σε πολυ πιο μπατζετ συστημα, κατι που δε ξερω αν θα μπορουσα να προτεινω.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος kpetros έγραψε:

Καλα ειπε ο @Trexx να κουμπωσει μονος του την γραφικων , 

αμα παρει την 480 απο σκρουτζ αντι για την 1060 απο ε-σοπ , αμεσως γλυτωνει ενα 100αρικο 

 

 

 

Επειδή όμως δεν θα το κάνει... καλύτερα ας πάρει απ την αρχή μια σωστή κάρτα κι ας την πληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εδω διαφωνουμε. Γιατι σωστη η 1060 6GB και οχι η 480 8GB με 70ευρω λιγοτερα; Ιδιες επιδοσεις εχουν οι καρτες και αν εχει λιγο κατωτερες η 480, δεν δικαιολογει τα 336 ( Ο ΧΡΙΣΤΟΣ και η μανα του) η 1060...

 

Σε καθε περιπτωση η καρτα γραφικων απο το e-shop ειναι κλεψιά κανονικη. Αυτο βλεπω, αυτο εβλεπα οταν εψαχνα ο ιδιος για καρτα... 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Εδω διαφωνουμε. Γιατι σωστη η 1060 6GB και οχι η 480 8GB με 70ευρω λιγοτερα; Ιδιες επιδοσεις εχουν οι καρτες και αν εχει λιγο κατωτερες η 480, δεν δικαιολογει τα 336 ( Ο ΧΡΙΣΤΟΣ και η μανα του) η 1060...

 

Ίδιες τιμές έχουν 1060 -6 και 480- 8 στο eshop και οκ, ίδιες επιδόσεις δεν έχουν, καλύτερη η 1060. Και δεν θα την πάρει εκτός eshop ή όπου αλλού του το στήσουν, παίζω τα ρέστα μου :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο ? δεν ειδα καπου να το λεει :p

Να τον καταλαβω εναν φοβο για καλωδια και ενωση cpu με μητρικη , αλλα τωρα για μια καρτα που απλα κουμπωνει και θα της βαλει ενα καλωδιο (το οποιο ειναι αδυνατον να μπει στραβα) δε βλεπω το λογο να το χρυσοπληρωσει στο ε-κλοπ .

Link to comment
Share on other sites

λυπον αρα περνω την καρτα γραφικων απο τον σκρουτζ θα μου πητε εσεις ποια και την βαζω!

οθονη μαλλον θα μου δωσει ενας φιλος μου για μερικο καιρο και αν ειναι με τα λευτα που θα φλυτοσω οτι φλυτοσω απο την καρτα οτι γλυτοσω βαζω ssd αντι για hdd και βαζω τον hdd αργοτερα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος kpetros έγραψε:

Γιατι το λες αυτο ? δεν ειδα καπου να το λεει :p

Να τον καταλαβω εναν φοβο για καλωδια και ενωση cpu με μητρικη , αλλα τωρα για μια καρτα που απλα κουμπωνει και θα της βαλει ενα καλωδιο (το οποιο ειναι αδυνατον να μπει στραβα) δε βλεπω το λογο να το χρυσοπληρωσει στο ε-κλοπ .

 

Γιατί από τα 5Κ ποστ τα 3Κ είναι σε παρόμοιες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω που βασιζεται στο οτι ειναι καλυτερη η 1060 (εκτος και αν μιλαμε για συνπλην 5 fps και κατι μπεντσμαρκς απο δω κι απο εκει)  αλλα τελος παντων, δε θα γινει vs και αυτο  :p Στο σκρουτζ εχει 260-280 σε διαφορες υλοποιησεις. Κριμα να την παρει απο το e-chop :hehe: 

 

Πετρο, μη το λες. Εχω φιλο που ηταν 100% σιγουρος. Του προτεινα συνθεση, και ενα semi-modular psu και καταφερε να συνδεσει τα καλωδια αναποδα και , να σπασει και μια σατα θυρα :rofl: 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.