Jump to content



Μεταφορά επαφών!


Eldal

Recommended Posts

Καλησπέρα συμφορουμίτες, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αξιόπιστο δωρεάν πρόγραμμα για να μεταφέρω τις επαφές σε pc και μετά από hard reset να τις επαναφέρω στο τηλέφωνο. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας λογος να χρησιμοποιησεις προγραμμα; Εξαγωγη τις επαφες στην sim , στο pc , και μετα ξανα περασμα στο κινητο και εισαγωγη. Τις βγαζει σε αρχειο .vcf. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Υπαρχει κανενας λογος να χρησιμοποιησεις προγραμμα; Εξαγωγη τις επαφες στην sim , στο pc , και μετα ξανα περασμα στο κινητο και εισαγωγη. Τις βγαζει σε αρχειο .vcf. 

Αυτο πως γινεται; Μονο γθα να τις κανω μια μια βρηκα, για ολες μαζι δεν βρηκα κατι.

 

Στη μια και μοναδικη φορα που το εκανα, χρησιμοποιησα το syncios. Ευκολο και γρηγορο!

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Αυτο πως γινεται; Μονο γθα να τις κανω μια μια βρηκα, για ολες μαζι δεν βρηκα κατι.

 

Στη μια και μοναδικη φορα που το εκανα, χρησιμοποιησα το syncios. Ευκολο και γρηγορο!

Σιγουρα θα εχει προγραμματα που κανουν τη δουλεια. 

Τουλαχιστον στο G4, ετσι οπως αναφερω το κανω. Ουσιαστικα εχει να κανεις Ολες ή μια - μια (επιλογη δηλαδη). Εξαγωγη επαφων πρεπει να κανεις. :) 

Αυτο θα τις αποθηκευσει σε ενα filename με extension .vcf. Το οποιο μετα θα βαλεις και θα κανεις ΕΙσαγωγη ;) 

Ποιο κινητο εχεις; Για android μιλαω παντα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο αρχείο vcf κρατάει όλες τις πληροφορίες; Ή μόνο όνομα τηλέφωνο;

 

Για την ώρα κάνω αντίγραφο ασφαλείας με το πρόγραμμα της LG (LGPC suite).

 

Λογικά δεν θα κρατήσει τα πάντα; Εννοώ επαφές, μουσική, φώτος κλπ;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατι δε πάει μέσω gmail όπως είπε και στο δεύτερο Post ο @slalom?

Δεν εχω ξανα ασχοληθεί με μεταφορές επαφών από τηλ σε τηλ ποτέ ξανα. Ολα γίνονται μόνα τους

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επισήμως ζητάω βοήθεια. Δεν έχω καταφέρει να ανοίξω το κινητό (είμαι και άσχετος από χρήση pc για να bootάρω σε android τηλέφωνο).

 

Η κατάσταση αυτή τη στιγμή. Επανεκκινεί το τηλέφωνο αλλά δεν κάνει boot.

Βγάζει τα ανθρωπάκι adnroid με κόκκινο τριγωνάκι με θαυμαστικό.

 

Με το support tool της LG δεν συνδέεται το τηλέφωνο στο pc.

Όταν πατάω ταυτόχρονα φωνή πάνω κάτω και power button μπαίνω στο μενού.

Έκανα factory reset αλλά πάλι δεν bootάρει.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος karmen1983 έγραψε:

ρε παιδιά γιατι δε πάει μέσω gmail όπως είπε και στο δεύτερο Post ο @slalom?

Δεν εχω ξανα ασχοληθεί με μεταφορές επαφών από τηλ σε τηλ ποτέ ξανα. Ολα γίνονται μόνα τους

Εγω μονο με τα μηνυματα ασχολουμαι να μεταφερω

 

@Eldal

Δε μου εχει τυχει κατι τετοιο ποτέ, αν και προτιμω την επαναφορα απο το μενου

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Eldal έγραψε:

Λοιπόν επισήμως ζητάω βοήθεια. Δεν έχω καταφέρει να ανοίξω το κινητό (είμαι και άσχετος από χρήση pc για να bootάρω σε android τηλέφωνο).

 

Η κατάσταση αυτή τη στιγμή. Επανεκκινεί το τηλέφωνο αλλά δεν κάνει boot.

Βγάζει τα ανθρωπάκι adnroid με κόκκινο τριγωνάκι με θαυμαστικό.

 

Με το support tool της LG δεν συνδέεται το τηλέφωνο στο pc.

Όταν πατάω ταυτόχρονα φωνή πάνω κάτω και power button μπαίνω στο μενού.

Έκανα factory reset αλλά πάλι δεν bootάρει.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

 

Για ποιο κινητό μιλάμε Ηλία; με το lg up δοκίμασε Μήπως γίνεται κατι, να ξαναπεράσει από την αρχή την ρομ! Δε ξέρω ακριβώς πως γίνεται αλλά ξέρω οτι μπορείς να βρεις επίσημη ρομ του κινητού και να Την  περασεις με το lg up. Γκουγκλαρε το γιατί δεν έχω πισι να βοηθήσω :(

 

Link to comment
Share on other sites

Για το LG G2 τόμυ. Το κακό είναι ότι κάτι συνεχώς επανεκκίνηση, βγαίνει στην οθόνη το ανθρωπάκι με το κόκκινο τρίγωνο και δεν το βλέπει το pc στη usb θύρα.

 

Και ναι έχω αλλάξει και θύρα μήπως είχε πρόβλημα η πρώτη.

 

Θα δοκιμάσω με το up που μου είπες και θα δω.

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά τελικά, πέρασα το lolipop στο κινητό αλλά ο λόγος για τον οποίο άνοιξε το thread αγνοείται... Οι επαφές δηλαδή. Μικρό το κακό...

 

Τόμυ στείλε pm με το κινητό σου ή πάρε τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι παίζει στο lolipop αλλά στο marshmallow πας στην εφαρμογή Contacts (ειναι του android) και έχει επιλογές για export/import.

Επίσης διαλέγεις ποια contacts θες να φαίνονται και ποια θέλεις να κάνεις export. Π.χ τα τηλεφωνικά contacts ή τα email contacts.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.