Jump to content



Αγορά z270 mainboard


rip_noob

Recommended Posts

πριν 9 λεπτά, το μέλος alexcrx έγραψε:

@idonthave

delid δεν του εχεις κανει σωστα?????

και το παιχνιδι ειναι το watchdogs 2????????

για να το βαλω και εγω να σου πω τι γινεται

Όχι δεν τον έχω πειράξει, ναι το watch dog 2 είναι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος psyber έγραψε:

παιδια αυτός ο δίσκος : http://www.skroutz.gr/s/10160734/Samsung-960-PRO-NVMe-M-2-512GB.html μπαίνει στην μητρική για την οποία συζητάμε; (http://www.asrock.com/mb/Intel/Z270M Pro4/index.asp)

ναι υποστηρίζεται, κατά 99,99% δεν έχεις θέμα και από z170(νομίζω και h170) και πάνω παίρνεις τις αναγραφόμενες ταχύτητες στους δίσκους αυτούς,

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z270M Pro4/index.asp#Storage (δεν έχουν ενημερώσει την λίστα τους, έχει τον 960evo  και οχι τον pro)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα 100% την ASUS ROG Strix Z270F, έχω την 270E (λίγο πιο ακριβή, απλά έχει wifi/bluetooth) αλλά το chip είναι ακριβώς το ίδιο. Φανταστική high-end motherboard μέχρι 200ε, πολλές επιλογές overclocking, εύκολο software/BIOS και πολύ λειτουργικό με LEDS που υποδεικνύουν εάν κάποιο part του pc έχει πρόβλημα. Έχει και την εμφάνιση αν και έρχεται δεύτερο αυτό. Το μόνο που θέλει προσοχή είναι οτι θες minimum RAM DDR4 @3000MHz και οτι έχει σχετικά λίγα USB (4) αν και έχω extender ήδη. Tη θεωρώ την καλύτερη value/money mobo μέχρι τα 200ε.  Αυτά!

Πάνω στην motherboard έχω i7-7700k, 1080 Rog Strix, 16GB DDR4 @3600MHz και NZXT υδρόψυξη.

Έγινε επεξεργασία από PashalisGergis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος PashalisGergis έγραψε:

ASUS ROG Strix Z270F

Αυτήν έχω μια χαρά είναι, αν μπορούσα θα την άλλαζα*, αλλά 200€ μητρική (κι όχι μόνο αυτή) καλά τα diagnostic leds, αλλά θα ήθελα να έχει *debug screen παρά τα φωτάκια

που έχουν λυσσάξει και βάλει σ'όλες τις μητρικές :whistling: (τα Χριστούγεννα αργούν :p).

 

Αν η πρόταση σου είναι είναι για τον psyber τα πράγματα τα έχει παραλάβει και κοίταζε για micro-atx μητρική.

 

πριν 51 λεπτά, το μέλος PashalisGergis έγραψε:

Το μόνο που θέλει προσοχή είναι οτι θες minimum RAM DDR4 @3000MHz

εδώ γιατί minimum, για τις επιδόσεις ή έχει κάποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος billpeppas έγραψε:

Κανονικότατα και δίχως θέματα.

ρωτάω επειδή στην ιστοσελίδα της μητρική δεν αναφερεται πουθενα υποστήριξη nvme.

Έγινε επεξεργασία από psyber
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, psyber said:

ρωτάω επειδή στην ιστοσελίδα της μητρική δεν αναφερεται πουθενα υποστήρικξ nvme.

Μια χαρά το αναφέρει.

 

http://www.asrock.com.tw/MB/Intel/Z270M Pro4/index.asp#Specification

 

Πήγαινε στο storage σε αυτή τη σελίδα :)

Link to comment
Share on other sites

εδώ είμαστε παιδιά. οι maximum τιμές σημειώθηκαν μετά από 10λεπτο prime. στο δωματιο υπάρχει κλιματισμός και η σειρά της λουπας είναι αντλία-τριπλό ψυγείο-cpu block (ek supremacy evo)-reservoir.

CoreTemp-Scr.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, psyber said:

το turboboost μου παει τον επεξεργαστη ταβάνι στα 4.4. Πρεπει να κανω κατι στο Bios?

χαλασμενο cpu σου εδωσαν?????????????? :hehe::hehe::hehe:

τωρα θα γινεις hacker για να βρεις πως δουλευει το bios

τα LONARID-N να εχεις ετοιμα και μην ξεχνας 2 μαζι..........

ενα μονο του δεν κανει τπτ :hehe::hehe::hehe:


 
Link to comment
Share on other sites

On 7/28/2017 at 1:49 AM, billpeppas said:

Watercooling 240 χωρίς καν overclock ?

Τι φοβάσαι τότε με τις temp.

Αν σου τύχει καλό κομμάτι μπορεί να είσαι και max load 45C @ stock.

το max load @ 45C stock σε pacman????????

:hehe::hehe::hehe::amen:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εστειλα email χτες στον τύπο που αναπτύσσει το hwinfo, μου ζήτησε κάποια report και σήμερα βγήκε beta που υποστηρίζει την μητρική μου... Υπενθυμίζω είναι η asrock z270m Pro4. Απίστευτη αμεσότητα....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.