Jump to content



Ασύρματη baby monitor camera


Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα να αγοράσω μια ασύρματη κάμερα για παρακολούθηση μωρού. Έχω βρει την xiaomi mijia 1080p αλλά η ερώτηση είναι η εξής, όλες αυτές οι κάμερες δουλεύουν με WiFi και σύνδεση Internet. Αν στο χώρο μου έχω ρουτερ που εκπέμπει WiFi και το κινητό μου μέσω της εφαρμογής για την κάμερα είναι και αυτό στο ασύρματο, υπάρχει τρόπος να έχω εικόνα στο κινητό αν δεν έχω σύνδεση Internet? 

Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι που δεν το λενε....

 Οι μη-ip καμερες δουλευουν σχεδον ολες στα 2.4 GHz. Οποτε αν εισαι σχετικα μακρια και εχεις Access Points η κινητα που να δπυλευουν wifi, θα εχεις θεμα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ότι είπε ο Γιάννης παραπάνω. Έχω ρίξει τέτοια καντήλια στην Philips που δεν περιγράφεται. Κάθεσαι με την κάμερα δίπλα και πας να κατεβάσεις κάτι από το τηλέφωνο με Wi-Fi και απλά κόβεται το σήμα στην κάμερα.

Χειρότερο προϊόν νομίζω δεν έχω αγοράσει. Ενώ το ασύρματο ακουστικό τους ήταν κορυφή, οι ασύρματες κάμερες είναι να βρεις τον υπεύθυνο του project και να του τις βάλεις εκεί που δεν βλέπει ο ήλιος.

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος schumifer έγραψε:

Αν μιλάς για IP camera (τέτοια είχα κι εγώ στην αρχή) τότε το ίντερνετ δεν παίζει ρόλο. Ρούτερ στο οποίο να είναι συνδεδεμενη η κάμερα και εσύ μόνο

Ναι είναι IP camera. Όταν λες στην αρχή? Μήπως βρήκες κάποια καλύτερη λύση?

Την θέλω για το εξοχικό που δεν έχω ίντερνετ, απλά να κουμπώσω ένα απλό ρούτερ στο ρεύμα και να παρακολουθώ μέσω wifi.

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2017 at 2:45 PM, theosdor said:

Ναι είναι IP camera. Όταν λες στην αρχή? Μήπως βρήκες κάποια καλύτερη λύση?

Την θέλω για το εξοχικό που δεν έχω ίντερνετ, απλά να κουμπώσω ένα απλό ρούτερ στο ρεύμα και να παρακολουθώ μέσω wifi.

Όχι εννοώ ότι έπαψε να είναι απαραίτητη. Τώρα κάθεται στο κουτί της...

Μια χαρά θα δουλέψει για τη δουλειά που τη θέλεις χωρίς ίντερνετ

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, trendy said:

Έχουμε την BY99 και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.

Μπορεί να συνδεθεί και 2η στο ίδιο σύστημα; Και το πιο σημαντικό: Υπάρχει σαν κωδικός μόνη της η κάμερα;

 

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Ωραία φαίνεται η Beurer. Νομίζω ωστόσο πως είναι κάτι διαφορετικό από αυτό που ψάχνω.

Schumifer μακάρι γιατί ένας φίλος που έχει αγοράσει μια dlink το δοκίμασε και δεν επαίξε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κινεζο Ipcamera είχα πάρει. Με μία δύο προσπάθειες βρήκα και εφαρμογή που δούλευε στα κινητά κι έτσι όταν είμασταν ξάπλα και μας έπιανε άγχος απλά ξεκλειδώναμε το κινητό, και κοιτάζαμε. Μάλιστα η συγκεκριμένη είχε και μοτεράκι και μπορούσες να τη γυρίσεις όπως ήθελες (σε περίπτωση πχ που ο μπέμπης είχε κουνηθεί λίγο)

Link to comment
Share on other sites

On ‎05‎/‎05‎/‎2017 at 7:13 AM, jax7480 said:

Μπορεί να συνδεθεί και 2η στο ίδιο σύστημα; Και το πιο σημαντικό: Υπάρχει σαν κωδικός μόνη της η κάμερα;

 

 

Μπορούν να συνδεθούν 4 κάμερες συνολικά.

Απ'ότι βλέπω υπάρχει ο κωδικός BY88 που είναι σκέτη κάμερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.