Jump to content


Το απόλυτο Ultrawide?


Recommended Posts

πριν 3 ώρες, το μέλος Staxtis έγραψε:

Αυτο γιατί νομίζω οτι δεν ισχύει πλέον?η Eizo ηταν μια εταιρια για να πουλήσεις νεφρά με ποιοτικό πάνλε αλαλ εχω την αίσθηση οτι αυτό εχει αλλάξει ΠΑΡΑ πολύ τα τελευταία χρόνια και ψ΄ιλοπαράτησε και τα gaming monitors 

 

Μπορεί να είναι και αυτοί πλέον μια από τα ίδια με τους άλλους και απλά να εκμεταλλεύεται το όνομα της για τα consumer monitors της τουλάχιστον και να αφήνει τον ποιοτικότερο έλεγχο για την επαγγελματική της σειρά γιατί εκεί είναι το πολύ μαρούλι.

 

Έχει αυτήν https://www.skroutz.gr/s/8435200/Eizo-Foris-FS2735.html

Έγινε επεξεργασία από HellhammeR
Link to comment
Share on other sites

Τι μαθαίνει κανείς:

πριν 2 ώρες, το μέλος env0y έγραψε:

Παρεμπιπτόντως η Alienware AW3418DW έχει native 100Hz και όχι O.C. Την εκθρονίζει δηλαδή την ASUS.

Νόμιζα ότι το pg348q (εφόσον μιλάς γι' αυτό) είχε native 100hz. Με μια ματιά, όμως, στην ιστοσελίδα της asus, εκεί, στα ψιλά γράμματα, μαθαίνουμε ότι απαιτείται κάρτα γραφικών από 980ti και πάνω, ώστε να φτάσεις στα 100hz.

Άρα, όχι μόνο δεν είναι native τα 100hz, αλλά απαιτούνται και συγκεκριμένες κάρτες, για να τα πιάσεις (αν τα πιάσεις κιόλας).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Τι μαθαίνει κανείς:

Νόμιζα ότι το pg348q (εφόσον μιλάς γι' αυτό) είχε native 100hz. Με μια ματιά, όμως, στην ιστοσελίδα της asus, εκεί, στα ψιλά γράμματα, μαθαίνουμε ότι απαιτείται κάρτα γραφικών από 980ti και πάνω, ώστε να φτάσεις στα 100hz.

Άρα, όχι μόνο δεν είναι native τα 100hz, αλλά απαιτούνται και συγκεκριμένες κάρτες, για να τα πιάσεις (αν τα πιάσεις κιόλας).

60hz είναι με O.C τα κάνεις 100hz αλλά δεν αποδίδει πάντα καλά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος env0y έγραψε:

60hz είναι με O.C τα κάνεις 100hz αλλά δεν αποδίδει πάντα καλά.

Θα ήταν ενδιαφέρουσα (εφόσον μπορείς βέβαια) μια "παρουσίαση" της συνεργασίας μεταξύ της 1080ti και του freesync monitor. Τα gsync monitor κοστίζουν πολύ και όσα είναι πιο budget friendly έχουν 1080p ανάλυση.

Αξίζει να πάει κανείς στα 100hz ή και τα 60 φθάνουν;

Τέτοια monitor τ' αγοράζεις, για να σου μείνουν, αλλά να δώσεις και ένα χιλιάρικο και να τα γυρνάς πίσω 2-3 φορές, πάει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Την LG-34UC88-B 34 Freesync την αγόρασα για να ξεφύγω από μία 1080p τηλεόραση που χρησιμοποιούσα για οθόνη όπως και για τις μεγάλες υποσχέσεις που έλεγε η AMD για τις Vega.

 

Ότι και να λέμε το μονιτορ είναι άψογο. IPS με καταπληκτικά χρώματα, καθόλου bleeding και αξιόλογο software για τον διαχωρισμό της οθόνης σε περιπτώσεις multitasking.

Πάμε στο κομμάτι του gaming.

Πριν αναβαθμίσω στην 1080 Ti είχα μία R9 390. Τα παιχνίδια τρέχανε άψογα με 75Hz αν και δεν γνωρίζω γιατί το Overwatch μου παρουσίαζε tearing, ελάχιστο αλλά νοητό.

 

Το Division το είχα ευχαριστηθεί και είχε αποτέλεσμα στο PvP.

Μεταβαίνοντας σε 1080 Ti έτρεμα στο τι θα δω.

Προσπάθησα να τρέξω το Division στα 75Hz ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ!! Λες και έπαιζα Alpha, lag, tearing και όλα τα κακά μαζί. Το κατέβασα στα 60Hz όλα μέλι γάλα.

Το Overwatch στα 75Hz δεν είχε θέμα και έβλεπα πάλι το ίδιο ελάχιστο tearing όπως και με την R9 390 (περίεργο)

Στα 60Hz όλα είναι smooth.

Γενικά αν κάποιος είναι να συνδυάσει Nvidia με Freesync να ξέρει θα πρέπει να μείνει στα 60Hz. Για single player games είναι μια χαρά.

 

Όταν πάμε όμως για οτιδήποτε έχει να κάνει με PVP εξαιρώντας το Hearthstone :p κρίμα είναι απλά πεταμένα λεφτά στην κάρτα. Πιστέψε με, αν εγώ είδα φοβερή διαφορά από τα 60Hz στα 75Hz αναρωτιέμαι τι θα γίνεται στα 100+.

Σε συνδυασμό με τα χρώματα των IPS θα θέλεις να αντικαταστήσεις τα παράθυρα του σπιτιού σου με IPS οθόνες.

 

Για αυτό, όποιος ενδιαφέρεται

 

 

Έγινε επεξεργασία από env0y
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την τεκμηριωμένη απάντησή σου.

Αν δεν σε πειράζει, μια ερώτηση ακόμα: νιώθεις ότι η ti χαραμίζεται έχοντας κλειδωμένα 60hz; Γιατί, υποψιάζομαι, η κάρτα είναι πολύ πιο δυνατή και σχεδιασμένη για παραπάνω frames.

Link to comment
Share on other sites

ειχε γίνει ολοκληρη διαμάχή (δεν θυμάμαι το  σχετικό νήμα) αν ένα 144hz  μόνιτορ  είναι αρκετό χωρίς τις τεχνολογίες gsync/vsync... αφού για να πλησιάσεις τα 144fps - hz σε νέα παιχνίδια είναι σχεδόν αδύνατο ειδικά σε υψηλές αναλύσεις...Εγώ ακόμα και τότε δεν είχα καταλάβει επαρκώς...

fps > Hz ==> tearing

fps < Hz ==> stuttering ?  δηλαδή ως τώρα σε κάθε παιχνίδι κάτω από τα  60/120/144 Hz της οθόνης υπάρχει stuttering αλλού περισσότερο αλλού λιγότερο αντιληπτό ;  δεν το συνεχίζω εδώ....θα ψάξω το άλλο νήμα καλύτερα...

 

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Ευχαριστώ πολύ για την τεκμηριωμένη απάντησή σου.

Αν δεν σε πειράζει, μια ερώτηση ακόμα: νιώθεις ότι η ti χαραμίζεται έχοντας κλειδωμένα 60hz; Γιατί, υποψιάζομαι, η κάρτα είναι πολύ πιο δυνατή και σχεδιασμένη για παραπάνω frames.

Για να είμαι ειλικρινής η κάρτα μπορεί να δώσει παραπάνω και ναι χαραμίζεται αν την έχεις για 60Hz ή 1080p.

Τώρα μην νομίζεις ότι ένα παιχνίδι μπορεί να δώσει και τα τέλεια νούμερα π.χ Το Ghost Recon Wildlands αν τα βάλεις όλα ultra σε 100+Hz μόνιτορ θα δεις κάπου στα 75fps και το παιχνίδι δεν θα τρέχει άψογα.

Αυτό δεν είναι θέμα του υπολογιστή σου αλλά το optimization του παιχνιδιού. Είμαι σίγουρος για αυτό που σου λέω γιατί γνωρίζω παρα πολύ καλά τους devs που φτιάξανε το παιχνίδι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος env0y έγραψε:

Για να είμαι ειλικρινής η κάρτα μπορεί να δώσει παραπάνω και ναι χαραμίζεται αν την έχεις για 60Hz ή 1080p.
Τώρα μην νομίζεις ότι ένα παιχνίδι μπορεί να δώσει και τα τέλεια νούμερα π.χ Το Ghost Recon Wildlands αν τα βάλεις όλα ultra σε 100+Hz μόνιτορ θα δεις κάπου στα 75fps και το παιχνίδι δεν θα τρέχει άψογα.
Αυτό δεν είναι θέμα του υπολογιστή σου αλλά το optimization του παιχνιδιού. Είμαι σίγουρος για αυτό που σου λέω γιατί γνωρίζω παρα πολύ καλά τους devs που φτιάξανε το παιχνίδι.

Εκεί μετράει το gsync, εφόσον έχεις nvidia, για να έχεις ομαλή εμπειρία.

 

πριν 40 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

ειχε γίνει ολοκληρη διαμάχή (δεν θυμάμαι το  σχετικό νήμα) αν ένα 144hz  μόνιτορ  είναι αρκετό χωρίς τις τεχνολογίες gsync/vsync... αφού για να πλησιάσεις τα 144fps - hz σε νέα παιχνίδια είναι σχεδόν αδύνατο ειδικά σε υψηλές αναλύσεις...Εγώ ακόμα και τότε δεν είχα καταλάβει επαρκώς...

fps > Hz ==> tearing

fps < Hz ==> stuttering ?  δηλαδή ως τώρα σε κάθε παιχνίδι κάτω από τα  60/120/144 Hz της οθόνης υπάρχει stuttering αλλού περισσότερο αλλού λιγότερο αντιληπτό ;  δεν το συνεχίζω εδώ....θα ψάξω το άλλο νήμα καλύτερα...

Νομίζω ότι tearing έχεις οποτεδήποτε είσαι εκτός του εύρους των hz της οθόνης. Δηλαδή, σε μια οθόνη 60hz π.χ., tearing θα έχεις είτε η κάρτα βγάζει πάνω από 60fps (εννοείται ότι έχεις vsync off) είτε κάτω απ' αυτά. Απλά, σε οθόνες 144hz το tearing πρακτικά δεν υφίσταται, γιατί, όπως σωστά είπες, υπάρχει περίπτωση (ειδικά σε βαριά παιχνίδια) να ξεπεράσεις τα 144fps; Όχι. Αν μιλάμε για ελαφριά παιχνίδια, ε, βάλε ένα frame limiter στα 143fps και τέλος. Αν τώρα πέσεις κάτω από τα 144fps, πάλι tearing δεν θα δεις, γιατί είναι τέτοιος ο ρυθμός ανανέωσης της εικόνας που, λογικά, δεν θα το προσέξεις, καθώς σε κάθε κύκλο ανανέωσης της οθόνης στριμώχνονται δύο frames, οπότε έχεις μικρότερα tearάκια:hehe: που δεν φαίνονται, αντί για ένα μεγάλο και ευκρινές. Οποιαδήποτε διόρθωση για τ' ανωτέρω δεκτή.

Stuttering, νομίζω, θα έχεις όταν πέσεις κάτω και από το μίνιμουμ των hz της εκάστοτε οθόνης. Π.χ., αν μια οθόνη είναι 60hz και πέσεις κάτω από τα 30, κάτω απ' το μισό δηλαδή, έχεις stuttering. Σε μια οθόνη 144hz , πρέπει να δεις το εύρος των υποστηριζόμενων hz. Αν το εύρος της sync τεχνολογίας είναι π.χ. από 48 έως 144hz, αν πέσεις κάτω απ' τα 48 έχεις stuttering. Εκεί βοηθάει το sync, γιατί, αν πέσεις τόσο χαμηλά, οπότε έχεις 24 frames π.χ. και τρελό stutter, η sync τεχνολογία διπλασιάζει τα frames, ώστε να παραμένεις πάντα μέσα στο εύρος των υποστηριζόμενων hz. Άρα, στην περίπτωσή μας, από 24, πας αυτόματα στα 48 και εξαλείφεις το stutter.

Αυτά έχω καταλάβει (μπορεί και να είμαι εντελώς λάθος) και γράμματα γνωρίζω:hehe:.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελευταια φορα, ξεχαστε τις sync τεχνολογιες.

 

Tearing εχουμε οταν τα fps ξεπερνανε τα hz της οθονης σου (βαλτε τα hz αντιστοιχα με τις οθονες) ποτε αλλοτε. Στις οθονες με υψηλα hz υπαρχει περιπτωση και να μην το δεις γιατι τα 150+ fps που θα πιασεις ειναι παρα πολλα για να πιασει το ματι σου την ανομαλια. Θα γινει αλλα δεν θα το δεις κατα 80%. Εγω δεν βλεπω κανενα tearing στα 180+ που πιανει το assetto. 

 

Stuttering τωρα εχουμε οταν το παιχνιδι πεσει απο τα 60 fps και κατω.

Απο εκει ξεκιναει το stuttering και οσο μειωνονται τα fps μεγαλωνει ανεξαρτητα απο τα hz της οθονης. Αυτο γινεται γιατι ετσι δειχνουν τα χαμηλα fps και οχι γτ εχεις πεσει κατω απο τα hz της οθονης. Αν εχεις stuttering στα 60+ fps σε 144 μονιτορ η φταιει το παιχνιδι η ο driver η και τα δυο.

Οι sync τεχνολογιες εχουν νοημα απο τα 30 fps - μεχρι τα 50-55 fps, απο εκει και πανω ειναι αχρηστες. Υποψιν οταν δουλευει ναι μεν δεν βλεπεις stuttering αλλα εχεις μια ωραια θολουρα στην κινηση.

 

Αν περιμενετε οτι με τις ΤΙ θα πεσετε σε τετοια fps που να θελετε sync σας λεω πως δεν υπαρχει καμια περιπτωση εκτος αν μιλαμε για 4Κ.

Αν παλι ειστε απο αυτους που εχουν καρτα 3ετιας και πατε να δωσετε 1000 ευρω να παρετε ultrawide με καποια απο τις δυο sync τεχνολογιες και περιμενετε να σωθειτε απο αυτο σας λεω να αλλαξετε τις προταιριοτητες σας και να παρετε μια καρτα γραφικων.

 

Συμπερασμα: Αγοραζουμε το μονιτορ που μας κανει βαση αυτων που θελουμε, κοιταμε να εχει native 100 120 144 200 300 whatever hz και απο εκει και μετα δεν μας νοιαζει τπτ αλλο.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Λοιπον τελευταια φορα, ξεχαστε τις sync τεχνολογιες.

Εμ, εύκολο είναι; Μας έχουν στοιχειώσει τα όνειρα οι αναθεματισμένες.

πριν 12 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Tearing εχουμε οταν τα fps ξεπερνανε τα hz της οθονης σου (βαλτε τα hz αντιστοιχα με τις οθονες) ποτε αλλοτε. Στις οθονες με υψηλα hz υπαρχει περιπτωση και να μην το δεις γιατι τα 150+ fps που θα πιασεις ειναι παρα πολλα για να πιασει το ματι σου την ανομαλια. Θα γινει αλλα δεν θα το δεις κατα 80%. Εγω δεν βλεπω κανενα tearing στα 180+ που πιανει το assetto.

Κάπου, δεν θυμάμαι πού, είχα διαβάσει ότι tearing έχεις και όταν πέφτεις κάτω από τα hz της οθόνης. Δεν επιμένω όμως. Αν υποθέσουμε ότι σε οθόνη 144hz, έχεις 90fps average ή οποιονδήποτε αριθμό κάτω από τα 144hz, τι γίνεται; Τίποτα; Έχει σημασία, αν έχει η οθόνη gsync ή freesync;

πριν 15 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Stuttering τωρα εχουμε οταν το παιχνιδι πεσει απο τα 60 fps και κατω.

Απο εκει ξεκιναει το stuttering και οσο μειωνονται τα fps μεγαλωνει ανεξαρτητα απο τα hz της οθονης. Αυτο γινεται γιατι ετσι δειχνουν τα χαμηλα fps και οχι γτ εχεις πεσει κατω απο τα hz της οθονης. Αν εχεις stuttering στα 60+ fps σε 144 μονιτορ η φταιει το παιχνιδι η ο driver η και τα δυο.

Οι sync τεχνολογιες εχουν νοημα απο τα 30 fps - μεχρι τα 50-55 fps, απο εκει και πανω ειναι αχρηστες. Υποψιν οταν δουλευει ναι μεν δεν βλεπεις stuttering αλλα εχεις μια ωραια θολουρα στην κινηση.

Οπότε πέφτει αυτόματα στα 30, αν δεν κάνω λάθος. Γι' αυτό λες για 30 με 50-55, σωστά; Διότι τότε η sync τεχνολογία συγχρονίζει/διπλασιάζει τα fps, ώστε να μένεις μέσα στο μίνιμουμ αποδεκτό εύρος των hz και να μην έχεις stuttering; Γιατί βλέπω ότι ορισμένες οθόνες έχουν 100hz π.χ. και εύρος sync τεχνολογίας 48-100hz. Αυτό σημαίνει ότι αν πέσεις, όχι πια κάτω από τα 60, αλλά κάτω από τα 48fps αρχίζει και λειτουργεί η sync τεχνολογία;

Δηλαδή, όταν δουλέψει το sync, αποκτάς μια ωραιότατη θολούρα, η οποία εξαλείφεται αν έχει η οθόνη ulmb, αλλά τότε δεν λειτουργεί η sync τεχνολογία;

 

Link to comment
Share on other sites

H sync τεχνολογία "διπλασιαζει"τα fps που παράγει η GPU θολώνοντας την εικόνα; στα 30 fps η οθόνη δείχνει 60 "θολά"   και όλα οκ....

Στα 30fps με synch tech είσαι εντάξει σε 60αρι monitor (αφού "διπλασιάζεις τα fps). Σε 144αρι όμως; εξακολουθείς να έχεις stuttering ...

Απο που συμπαιρένουμε ότι " Αν εχεις stuttering στα 60+ fps σε 144 μονιτορ η φταιει το παιχνιδι η ο driver η και τα δυο. ";;

Εγώ έχω μια MG279G (με nvidia κάρτα :p )...144Hz αλλά με freesync παίζει στα 35-90Ηz (δεν έχω amd να δοκιμάσω) . Γιατί δεν φθάνει στα 144hz με freesync ; Περιορισμός του κατασκευαστή; Αίρεται κάπως ;

 

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το 1ο το αφηνω :p

 

2ο: Αυτος που το ειπε αυτο η μπερδευτηκε η δεν ξερει. Tearing ΜΟΝΟ πανω απο τα HZ της οθονης.

 

3ο: Λεω 30-55 γιατι εκει ειναι που εχεις το χειροτερο stuttering σε περιπου playble φαση, απο 30 και κατω απλα δεν παιζεις.

Τοτε ειναι που το θες να δουλεψει και να νιωσεις τη διαφορα. Οταν μια οθονη σου λεει οτι το ευρως της sync ειναι απο 48-100fps εννoει οτι δουλευει μεσα σε αυτο το φασμα των fps, το θεμα ειναι οτι πανω απο τα 60 δεν το χρειαζεσαι και αμφιβαλω αν παρεμβαινει κιολλας και κατω απο τα 48 που το θες δεν υπαρχει. Για να ανοιξεις ulmb πρεπει να κλεiσεις gsync.

 

Κατι που ξεχασα πριν. Δεν θα δεις stuttering αν fps σου ειναι σταθερα, δηλαδη εστω οτι εισαι στα 50 fps θα πρεπει να ειναι σταθερα, αν εχεις frame drops παλι θα εχει Stuttering.

πριν 2 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

H sync τεχνολογία "διπλασιαζει"τα fps που παράγει η GPU θολώνοντας την εικόνα; στα 30 fps η οθόνη δείχνει 60 "θολά"   και όλα οκ....

Στα 30fps με synch tech είσαι εντάξει σε 60αρι monitor (αφού "διπλασιάζεις τα fps). Σε 144αρι όμως; εξακολουθείς να έχεις stuttering ...

Απο που συμπαιρένουμε ότι " Αν εχεις stuttering στα 60+ fps σε 144 μονιτορ η φταιει το παιχνιδι η ο driver η και τα δυο. ";;

Εγώ έχω μια MG279G...144Hz αλλά με freesync παίζει στα 35-90Ηz . Γιατί δεν φθάνει στα 144hz με freesync ; Περιορισμός του κατασκευαστή; Αίρεται κάπως ;

 

 

stuttering στα 30 fps θα εχεις γιατι δεν δουλευει το freesync στην οθονη σου π.χ (35-90) οχι γιατι η οθονη ειναι 144 hz.

Αυτο το 35-90 ειναι το που δουλευει το freesync οχι το ποσο θα πιασει η οθονη σου. Σκεψου το traction control στα αυτοκινητα, οσο πιο γρηγορα πας τοσο λιγοτερο κανει εμπλοκη και μετα απο ενα σημειο σταματαει να δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

2ο: Αυτος που το ειπε αυτο η μπερδευτηκε η δεν ξερει. Tearing ΜΟΝΟ πανω απο τα HZ της οθονης.

Ok. Επιμένω όμως: Αν υποθέσουμε ότι σε οθόνη 144hz, έχεις 90fps average ή οποιονδήποτε αριθμό κάτω από τα 144hz, τι γίνεται; Τίποτα; Έχει σημασία, αν έχει η οθόνη gsync ή freesync; Τα φώτα σου.

πριν 6 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

 Τοτε ειναι που το θες να δουλεψει και να νιωσεις τη διαφορα. Οταν μια οθονη σου λεει οτι το ευρως της sync ειναι απο 48-100fps εννoει οτι δουλευει μεσα σε αυτο το φασμα των fps, το θεμα ειναι οτι πανω απο τα 60 δεν το χρειαζεσαι και αμφιβαλω αν παρεμβαινει κιολλας και κατω απο τα 48 που το θες δεν υπαρχει. Για να ανοιξεις ulmb πρεπει να κλεiσεις gsync.

 

Κατι που ξεχασα πριν. Δεν θα δεις stuttering αν fps σου ειναι σταθερα, δηλαδη εστω οτι εισαι στα 50 fps θα πρεπει να ειναι σταθερα, αν εχεις frame drops παλι θα εχει Stuttering.

Γιατί αποκλείεις το ενδεχόμενο να πέσεις τόσο χαμηλά σε fps; Επειδή αν έχεις τέτοια οθόνη, θα έχεις και δυνατή κάρτα, οπότε αποκλείεται να έχεις τόσο λίγα fps; Ας υποθέσουμε, όμως, πως πέφτεις, τι γίνεται;

Σταθερά fps πώς θα έχεις χωρίς vsync on;

Και κάτι τελευταίο: στην προηγούμενη οθόνη μου (μια απλή fhd samsung) έκλεισα από περιέργεια το vsync και έβαλα το Batman Arkhma Knight για δοκιμή. Ε, με την 970 έβλεπα πάνω από 60fps και έβλεπα, επίσης, και tearing. Άρα, πώς δεν χρειάζεσαι τη sync τεχνολογία, όταν είσαι πάνω από τα 60fps;

Όντως. Για να μην εκτροχιαστεί ένα πολύ ενδιαφέρον νήμα με τα offtopic περί sync τεχνολογιών.

Επιστρέφοντας στα του θέματος: Με εξιτάρει η ιδέα της αγοράς ενός μεγαλύτερου ultrawide monitor.

Με αποτρέπουν από μια τέτοια αγορά 3 παράγοντες. Κατά σειρά προτεραιότητας:

1) Παντόφλα:hehe:.

2) Αποτρεπτικές τιμές (το pg 348q και το x34 κοστίζουν από 1.000 ευρώ και πάνω) και τα lg είτε έχουν χαμηλότερη ανάλυση είτε freesync, οπότε καλύτερα να πάει κανείς σε amd κάρτα, και

3) QC. Συγγνώμη, αλλά το να δώσω 1.000 και ευρώ και να παίζω λόττο με τις επιστροφές, το θεωρώ απαράδεκτο. Ακόμα και αν το qc έχει βελτιωθεί, τα παράπονα είναι πολλά και ο φόβος της στραβής ελλοχεύει.

Προς το παρόν, βολεύομαι με την lg που έχω (αξιοπρεπέστατη για τα λεφτά της) και περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.