Jump to content



Τι ψύξη έχετε στο κύριο PC σας;


Chosen

Πως τον δροσίζετε;  

1.043 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Να 'σαι καλά, deninho! Δε μου πήγαινε καρδιά να την πετάξω! Και όσο την επισκεύαζα και την κρατούσα στα χέρια μου θυμόμουν τι θραύση έκανε πριν 3-4 χρόνια και τη θαύμαζα...!

Μερικά από τα highlights που θυμήθηκα:

- Bang for the buck σε σχέση με ό,τι προϋπήρχε

- Για τις επιδόσεις της χαμηλή κατανάλωση ενέργειας (TDP 150W)

- Πρώτη γενιά που υποστήριξε το DX11

- 10-bit LUT που δεν είχαν οι NVIDIA (πολύ σημαντικό για monitor calibration/profiling)

- DisplayPort με 10-bit/color σήμα

- Blu-ray decoding με Dolby TrueHD και DTS HD-MA bitstream μέσω HDMI

- Δωρεάν Dirt 2 που το έλιωσα :p

Γενικά, πολύ την έχω ευχαριστηθεί την 5850. Και ακόμη και τώρα, στο Medium/High @ 1080p στα περισσότερα games καλά τα πάει. Αν και δεν παίζω τόσο πλέον... Γιαυτό καταχάρηκα όταν έλυσα το θέμα με το θόρυβο στον ανεμιστήρα, γιατί δεν είχα σκοπό να την αντικαταστήσω σύντομα.

Όποιον ενδιαφέρει, τράβηξα κι άλλες photos για το facebook: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.855661804458168.1073741830.100000430681047&type=1&l=27f8d80964

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ΔΕΝ γίνεται να τα παλέψεις όλα το ίδιο καλά, πρέπει να κάνεις έναν συμβιβασμό: και αθόρυβο και δροσερό και καθαρό, δύσκολο...

Προκρίνω τα 2 πρώτα, η σκόνη μπορεί να τα βάλει κάλλιστα με το swiffer.

Πράγματι. Έχω 2/3. Αναγκαστικά καθαρίζω τον πύργο κάθε 6μηνο!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Φιλε εχεις την κορυφη της αεροψυξης με πολυ καλους ανεμιστηρες.... ισως να χασεις με AIO υδροψυξη... :p

Το σκεφτομουν μονο και μονο για να δειχνει λιγο πιο ομορφο. Η ψυχτρα μαζι με την 970 τα φραξανε ολα εκει μεσα!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας, έχω αέρα κοπανιστό δωματίου από 8 120αριδες [2 εμπρός, 4 πλαγίως,2 πίσω εξαγωγής] , 1 80αρης οροφής εξαγωγής, 1 80αρης πατώματος ανενεργός λόγω θορύβου + σκόνης,όλοι NZXT !!

Link to comment
Share on other sites

τι τους θελεις τοσους πολλους;

καμια φορα , πετα του εξτρα θορυβου, χαλανε και τη ροη..

ας πουμε οι 4 στο πλαι ειναι σχεδον αχρηστοι

 

καταργησε τους, και βαλε αλλον εναν εξαγωγης 120 στην οροφη με καποια μοντα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.