Jump to content



 Seagate Ironwolf Pro 10TB και Hitachi Deskstar NAS 10TB


Recommended Posts

βασικα τον θελω  για να  κατεβαζω παιχνιδια ταινιες και ολα τα πραγματα..να διαγραφω και να προσθετω...

 

απλα  μου ειχανε πει οτι  ο   Hitachi Deskstar NAS 10TB και  γενικως  οι Hitachi εινε πιο καλυτεροι απο τους  Seagate Ironwolf

 

απλα δεν  γνωριζω πια εινε καλυτερη τεχνολογια  οι  Hitachi Deskstar  η   Seagate Ironwolf?? 

αν και εγω πιο παλια ειχα 2  δισκους Seagate  και μου χαλασανε τοτε 

φοβαμε να ρισκαρω και να παρω παλι  Seagate 

απλα  εχω ακουσει οτι  γενικως  οι Hitachi Deskstar εινε καλυτεροι

Έγινε επεξεργασία από moxamd
Link to comment
Share on other sites

Μην ακούς τι σου λένε. Παλιά - να σου δώσω να καταλάβεις - τους Deskstar τους λέγανε Deathstar λόγω του μεγάλου ποσοστού βλαβών. Δεν μπορείς να ποσοτικοποιήσεις την πιθανότητα βλάβης σε επίπεδο μαρκας. Απλά επιλέγεις αυτή που σου αρέσει καλύτερα στο μάτι (ή στη τσέπη) και προχωράς.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος moxamd έγραψε:

εσενα  πια εινε  η γνωμη σου τι θα μου συμβουλευες να επαιρνα  >>??Seagate Ironwolf Pro 10TB αναμεσα Hitachi Deskstar NAS 10TB??

Αννν , ξημερώσει σε χάννωωωωωωω και στα χέρια σου απάνωωω, κερδίζω ένα μπααααν!

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος moxamd έγραψε:

εσενα  πια εινε  η γνωμη σου τι θα μου συμβουλευες να επαιρνα  >>??Seagate Ironwolf Pro 10TB αναμεσα Hitachi Deskstar NAS 10TB??

https://us.hardware.info/reviews/7265/16/nas-hdd-review-18-models-compared-conclusion

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-benchmark-stats-2016/

 

Και σε ρωτάω εγώ. Εσύ ποιόν θα έπαιρνες;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.