Jump to content



TheLab.gr Bugs, Προτάσεις, Βελτιώσεις και όλα τα σχετικά


Recommended Posts

Ρε παιδιά, τι θα γίνει με το error 520; Μήπως είμαι κάτοικος της area 51;

Ευτυχώς, το έχει δει και ο Χόντας. Άρα δεν είμαι ο τρελός του χωριού (νομίζω, δηλαδή).

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ρε παιδιά, τι θα γίνει με το error 520; Μήπως είμαι κάτοικος της area 51;

Ευτυχώς, το έχει δει και ο Χόντας. Άρα δεν είμαι ο τρελός του χωριού (νομίζω, δηλαδή).

Eχει μαμηθει το συμπαν απο χθες με αυτο το 502, 1 στα 4 κλικ περναει και αν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πρόβλημα πρέπει να είναι από το SSL Certificate του Cloudflare.


Στο SLL της Cloudflare επιλέξτε προς το παρόν Flexible για να μην έχετε προβλήματα.

 

Επίσης εάν έχετε ενεργοποιήσει το Authenticated Origin Pulls καταργήστε το.....

 

origin-cloudflare.thumb.jpg.fac1a6a56a7543e07b773341c8e2a5d7.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύουμε ότι μετά από μια de profundis συζήτηση που είχαμε με την Μαρία ΔΒ, τα πράγματα τώρα πρέπει να στρώσουνε. Για κοιτάξτε αν συνεχίσει να βγάζει άκυρα στο browsing

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος astrolabos έγραψε:

Πιστεύουμε ότι μετά από μια de profundis συζήτηση που είχαμε με την Μαρία ΔΒ, τα πράγματα τώρα πρέπει να στρώσουνε. Για κοιτάξτε αν συνεχίσει να βγάζει άκυρα στο browsing

 

Συνεχιζει και βγαζει τωρα τοσα origin error που ξεπερασε και το origin της ΕΑ...

Για να απαντησω εδω εκανα 4 προσπαθειες.

Link to comment
Share on other sites

Στρώσανε λιγάκι τα πράγματα, αλλά πετάει που και που στο άκυρο origin error, και μάλλον θα πρέπει να κάνει κάποιος Clear την Cache στον Πλοηγό για να καθαρίσουν τα errors.

Επίσης η μπροστινή σελίδα είναι κάπως περίεργη με μεγάλο κενό στο τέλος... 😋

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος astrolabos έγραψε:

Έχουμε πρόβλημα με την υπηρεσία που σερβίρει διαφημίσεις, την ezoic. Προσπαθούμε να δούμε πως μπορεί να διορθωθεί το πρόβλημα.

Προσωρινά (εάν αυτό είναι το πρόβλημα) βγάλτε τα Java Codes από τα καθολικά head των σελίδων, και κάντε τα inject μόνο σε ένα thread που δεν έχει κίνηση.

Μόλις λυθεί το πρόβλημα, τότε τα περνάτε και πάλι στα αρχικά head....
Το ίδιο είχε γίνει και σε εμένα με τo Clevernet πριν από μερικούς μήνες που μου έδινε timeouts και μεγάλες καθυστερήσεις στο load των σελίδων.
 

Link to comment
Share on other sites

μια βελτιωση για το rss feed παρακαλω αν μπορειτε;

 

παραθετω την απαντηση του developer του reader:



From what I see, there's only one image per post in the feed. And that image is in <enclosure> tag. So it's on their side. And they should put it in HTML. Multiple image <enclosures> are ignored since they're usually the same image in different resolutions. In general <enclosure> is for audio/video (podcasts), not for images.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.