Jump to content



Προτάσεις για AIO Υδρόψυξη.


Speed

Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!!!

 

Θα ήθελα τις προτάσεις σας για υδρόψυξη (όπως φαίνεται στον τίτλο άλλωστε) για socket 2066.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και να έχετε μία Καλή Χρονιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κουτί έχεις γράψε μας

Edit:

Cosmos 2 ( δε το είδα )

Δες καμιά από τις κλασσικές ΑΙΟ εκεί στα 150 ευρώ μαξ. Παραπάνω δεν αξίζει για ΑΙΟ

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Speed έγραψε:

Έχω ήδη ψύξη με αέρα, αλλά καταλαμβάνει περισσότερο όγκο και δεν το θέλω.

Σε σχεση με ενα διπλο ή τριπλο ψυγειο και τα παρελκομενα?

Εισαι σιγουρος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε παιδια ειχα τη συζητηση με ενα φιλο που εχει την Η100. Συμφωνα με τα reviews θα επρεπε η ψυκτρα μου να εχει παραπλησιες θερμοκρασιες με την ηδροψυξη του. Εκεινος μου ελεγε οτι εχει 15 βαθμους κατω απο μενα χοντρικα... 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα στο να είναι στο επάνω μέρος του κουτιού ένα 280mm.

Στην μέση δεν μου αρέσει να βρίσκεται και προς τα έξω.

 

Πριν από καιρό είχα στο μυαλό μου να βάλω την V8 της CoolerMaster.

Δεν ξέρω τι επιδόσεις έχει, αλλά μιλάμε για εξωφρενικό όγκο.

 

Επίσης δεν θέλω τις extreme καταστάσεις υδρόψυξης, γιατί εκεί μιλάμε απλά για μεγάλο μπελά.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, ο αλλος λεει με την Η100 οτι ειναι τοσο καλυτερη απο την Cryorig. Σε αλλα reviews λενε η cryorig μου ειναι καλυτερη απο τις περισσοτερες AIO. Σε αλλα λενε ειναι σαν την noctua και ειναι λιγο καλυτερη η noctua. Δεν βγαζεις ακρη γενικα. Και εγω αν πηγαινα σε AIO την Χ62 θα επαιρνα.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε αυτή που σου αρέσει περισσότερο αισθητικά. Όλα τα άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε. 

 

Άντε μερικές έχουν ψυγεία από χαλκό και όχι από αλουμίνιο όπως οι περισσότερες αλλά κλάιν. Λιώσε στο youtube να δεις πως φαίνονται μέσα στα κουτιά και κρίνε.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν συγκρίνοντας πρακτικά την Noctua u12s με την H115i που έχω τώρα σε κουτί phanteks matx  με 2 ανεμιστήρες 140άριδες μπρος πίσω για airflow η διαφορά ειναι κυρίως σε

IDLE  Noctua 31-34 / Corsair 22-25

 

Στα υπόλοιπα games / browsing youtube πολύ μικρές διαφορές υπέρ της corsair . Αντε να είναι εμπειρικά όπως το βλέπω 4-5 βαθμοί κάτω ίσως λέω και πολύ υπερ της H115i.

Σε prime blend test επίσης 5-6 βαθμοί κάτω.

 

Εξάλου δεν μπορώ να μετρήσω και με ακρίβεια λόγο των συχνών spikes του 8700Κ

 

Το συμπέρασμα είναι οτι σε stock ρολόγια η αερόψυξη και μάλιστα με 120άρι ανεμιστήρα u12s είναι σχετικά κοντά.

 

Προσωπικά πήγα σε AIO για το aesthetics και όντως το αποτέλεσμα είναι πανέμορφο σε συγκριση με αέρα.

Θόρυβο δεν είχα καθόλου με noctua αλλά ουτε και τώρα με τη H115i .

 

Διαβάστε και το review μου στο skroutz έχει και κάποιες λεπτομέρειες με την Kraken που απο τι έχω καταλάβει σε επιδόσεις είναι λίγο καλύτερη απο την H115i . Αλλα φαντάζομαι πολύ κοντά.

 

https://www.skroutz.gr/s/8440259/Corsair-Hydro-Series-H115i.html#reviews

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.