Jump to content



Θερινή μαστοροκατάνυξη


Recommended Posts

Κυρία και κύριοι, η στιγμή που όλοι δεν περιμένατε, σχεδόν ήρθε.

 

Σε μία εβδομάδα πετάω για πατρίδα και επιθυμώ διακαώς να σας γνωρίσω από κοντά και να ξαναδώ τις παλιές φάτσες.

 

Όποια μέρα θέλετε από 9/7 έως και 12 /7 θα έρθω στην Αθήνα (θα μένω στους Αγ. Θεόδωρους) με πλάνο να ντερλικώσουμε μέχρι σκασμού και για επιδόρπιο να κάνουμε επιδρομή στο γνωστό κατάστημα του κ. Βράττη που με έχετε κάνει να θέλω πολύ να επισκεφτώ.

 

Μαγαζιά με καλό φαγητό γνωρίζω σε περιοχές Περιστέρι, Χαϊδάρι, Μπουρνάζι, που μετά είναι μια γκαζιά δρόμος για τη Σπύρου Πάτση, αλλά αν προτιμάτε κάτι πιο κοντά, και αναλαμβάνετε την ευθύνη για έναν πεινασμένο Έλληνα που υπομένει Αγγλικά τρόφιμα εδώ και καιρό, ο οποίος το κρέας του το τρώει χωρίς λίπος, τότε ευχαρίστως να το συζητήσουμε.

 

Όσοι πιστοί δηλώστε συμμετοχή στο παρόν νήμα. 

 

@karmen1983 Κανόνισε τι θα κάνεις με το μπούτι σου, αν δεν είσαι παρούσα το Rolgear σου θα δοθεί στον πλειοδότη.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Θα ερθω ακομα και κουτση ρε :)

 

κανονιστε που και ποτε απλα να το ξερω 3 μερες πριν. Ωρες αν ειναι δυνατον μετα τις 5 το απογευμα. Πρωινα δυσκολο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι όλοι μιλάνε για απογευματόβραδα και μετά ο Βράττης θα είναι κλειστός, αλλαγή πλάνου: Συνάντηση στο Βράττη κατά τις 18:00 - 19:00 για να δούμε εργαλεία να γουστάρουμε και μετά ροβολάμε τη Λεωφόρο Αθηνών κατά Χαϊδάρι μεριά για τη σούπερ ντούπερ ταβερνάρα: https://www.facebook.com/Οικογενειακή-Ταβέρνα-Ο-Μπέμπης-809556105834210/

 

Προτείνω Δευτέρα 9/7 αλλά όπως είπα είμαι διαθέσιμος να ανέβω Αθήνα όλη την εβδομάδα από 9/7 ως 12/7 (εκτός Παρασκευής 13/7).

 

Το μαγαζί να είστε σίγουροι ότι θα σας αποζημιώσει. Καταπληκτικό φαγητό, εξαιρετικό ψήσιμο και λογικότατες τιμές.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 ,10 ανετα! 11 θα κατεβασω την οικογενεια χωριο κ θα ξαναρθω 15....

Εχω κ εναλλακτικη για ταβερνα...Τασος στη Μ.Αλεξανδρου που ειναι κοντα στο σταθμο του μετρο Αγια Μαρινα , στα 200 μετρα για οποιον θελει να ρθει απο μακρυα χωρις ταλαιπωρια...

Αν κατσει τελικα εκει θα κοιταξω να γραψω ακριβως διευθυνση, ειναι τσεκαρισμενη!!!!!!!!!:)

πριν 23 ώρες, το μέλος Seafalco έγραψε:

Αποθέτω τις ελπίδες μου στον Κύριο !  :)

Για να δούμε αυτή τη φορά θα "κάτσει" ?

 

Να κατσει γιατι θα χεις κ νοστιμες παραλαβες....:whistling:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως να πω κ κατι χωρις παρεξήγηση. 

Εγω μεσα ειμαι ουτως ή άλλως. 

 

Μηπως να συναντιόμασταν για ενα καφεδακι αρχικα για να ειναι πιο ευκολο για οσους θελουν να ερθουν αλλα σκεφτονται το οικονομικο στο φαγοποτι;

Και οσοι θελουμε μετα παμε για μασα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Πάντως να πω κ κατι χωρις παρεξήγηση. 

Εγω μεσα ειμαι ουτως ή άλλως. 

 

Μηπως να συναντιόμασταν για ενα καφεδακι αρχικα για να ειναι πιο ευκολο για οσους θελουν να ερθουν αλλα σκεφτονται το οικονομικο στο φαγοποτι;

Και οσοι θελουμε μετα παμε για μασα.

Ολα γινονται αρκει να υπαρχει καλη θεληση...:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να πιούμε καφεδάκι μεταξύ Βράττη και Μπέμπη.

 

Εννοείται ότι στη μάσα όποιος θέλει ακολουθεί και δεν υπάρχει παρεξήγηση!

 

Αλλά σε παρακαλώ φίλε Στέλιο, μη μου στερήσεις τον Μπέμπη, έχω φτιάξει εικόνα και έρχομαι 2500χλμ για να συνδυάσω σε μια βόλτα όλα τα καλά: Βράττη, Μπέμπη και μαστοροπαρέα!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος pol77 έγραψε:

Μπορούμε να πιούμε καφεδάκι μεταξύ Βράττη και Μπέμπη.

 

Εννοείται ότι στη μάσα όποιος θέλει ακολουθεί και δεν υπάρχει παρεξήγηση!

 

Αλλά σε παρακαλώ φίλε Στέλιο, μη μου στερήσεις τον Μπέμπη, έχω φτιάξει εικόνα και έρχομαι 2500χλμ για να συνδυάσω σε μια βόλτα όλα τα καλά: Βράττη, Μπέμπη και μαστοροπαρέα!

ΜΠΕΜΠΗΣ k μονο ΜΠΕΜΠΗΣ τοτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι που υπάρχει καλή εναλλακτική κοντά, μη μας κάνει καμιά στραβή ο Μπέμπης και είναι κλειστός Δευτέρα. Εννοείται ότι προς το τέλος της εβδομάδας που θα ξέρουμε περίπου πόσοι θα είμαστε, θα πέσει το σχετικό τηλεφώνημα στο μαγαζί να είμαστε σίγουροι!

 

@astrolabos Αντώνη, εσύ θα έρθεις ή μόνο για να τρολάρεις μπήκες στο νήμα;

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνουμε μια σούμα για να οργανωθούμε.

 

Σίγουροι δήλωσαν οι:

 

@f117, @karmen1983, @Lakisss, @pol77, @Stelios13 

 

Ενώ επιφυλάξεις διατηρεί ο:

 

@Seafalco

 

Guest Troll ο:

 

@astrolabos

 

Το πρόγραμμα έχει:

1. Αρχικά επίσκεψη στον κ. Βράττη, ας πούμε στις 17:00. Ήδη τον κρατάμε τον άνθρωπο εκτός ωραρίου οπότε δε θα έλεγα για πιο αργά.

2. Δυνητικά καφεδάκι, όπου βρούμε και ειδικά σε περίπτωση που δε θέλουν όλοι να συμμετάσχουν στην επιδρομή στον Μπέμπη

3. Μπέμπη στις 20:00 για όσους θέλουν

 

Ερωτήσεις προς όλους:

1. Είναι εντάξει οι ώρες για όλους;

2. Ποιοι δε θα συμμετέχουν στην επιδρομή στον Μπέμπη;

 

Η έκπληξη:

Πληροφορούμαι ότι είναι πολύ πιθανόν να μας συνοδεύσει στον Μπέμπη ο κ. Βράττης.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.