Jump to content



Σε τι ανάλυση δουλεύετε το desktop σας;


chroma

επιλέξτε μια ανάλυση  

158 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Από CRT εποχής 1280*1024. Για λίγους μήνες δούλευα σε 1024 αλλά τώρα το ξαναγύρισα σε 1280 λόγω 17άρας TFT. Έχει φάση πάντως μια σχετικά μεγάλη ανάλυση γιατί φαίνεται σα να έχεις πολύ μαγελύτερη οθόνη. Φανταστείτε τη φάτσα μου μόλις πέρασα από τη CRT 14' και 1024*768 σε 17άρα TFT 1280*1024... :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

@spc επειδή είπες αυτό με τα 85ΗΖ την γύρισα σε 85 και μου φαίνεται πιο φωτινή αλλά στην αρχή μου φάνηκε λίγο πιο κουραστική.Αυτό με την θολούρα δεν το πρόσεξα πάντως.

Δοκίμασα και 1280χ1024@85Ηz και μου φαίνεται πιο καλά αλλά πολύ μικρά είναι όλα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spyrious

@spc επειδή είπες αυτό με τα 85ΗΖ την γύρισα σε 85 και μου φαίνεται πιο φωτινή αλλά στην αρχή μου φάνηκε λίγο πιο κουραστική.Αυτό με την θολούρα δεν το πρόσεξα πάντως.

Δοκίμασα και 1280χ1024@85Ηz και μου φαίνεται πιο καλά αλλά πολύ μικρά είναι όλα...

Για 19 αρα πιστευω ιδανικη αναλυση ειναι 1280χ960 ουτε πολυ μεγλα ουτε πολυ μικρα....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison

Για 19 αρα πιστευω ιδανικη αναλυση ειναι 1280χ960 ουτε πολυ μεγλα ουτε πολυ μικρα....

οριακά.....

πχ τα 1280*960 δεν μου είναι ιδιαίτερα ξεκούραστα ούτε στην 22(21)αρα μου.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Εγώ που τα δουλευω στη 17ρα μου; :hehe:

:nada:

μιλάμε για desktop χρήση πάντα....

καταρχήν τίθεται και θέμα πραγματικής ανάλυσης που μπορεί να σηκώσει η οθόνη

μπορεί πχ μία 17αρα - τα ηλεκτρονικά της δηλαδή - να σηκώνει και 1600*1200 ή και παραπάνω(αναξαρτήτως RR) αλλά στην πράξη ο καθοδικός να μην έχει επαρκή ανάλυση (εκεί αν παρατηρήσει κανείς από κοντά θα δει ότι ''λείπουν'' pixel)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.