Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Σε αυτό που είπε ο καραφλάς.

Με την ευθυνοφοβία που τους δέρνει στον στρατό και το όπλο + γεμιστήρες που σου χρεώνουν είναι και πολύ. Τώρα πια είναι πιο εύκολο να πάρεις Ι4 άοπλο από ότι είναι να βρεις τσόντες στον σκληρό του Νέφιλιμ.

Μην ακούτε αιδίες για άρματα, hammer, F16, τορπιλάκατους, και πυρηνικά silo χρεωμένα σε φαντάρους.

Link to comment
Share on other sites

Λεωνίδα κάνε και κανένα τάμα να πας 3η μοίρα (το αποκαλούμενο "ξενοδοχείο") γιατι στις υπόλοιπες είναι λίγο κοτετσοκατάσταση.

Όπως είπε και ο JeRiChO δεν έχει πολλά χωσε αλλά έχει πολύ περπάτημα (έχει και μια "μικρή" διαδρομή μέχρι το πεδίο βολής).

Καλή θητεία και με μια καλή μετάθεση!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λεωνίδα κάνε και κανένα τάμα να πας 3η μοίρα (το αποκαλούμενο "ξενοδοχείο") γιατι στις υπόλοιπες είναι λίγο κοτετσοκατάσταση.

Όπως είπε και ο JeRiChO δεν έχει πολλά χωσε αλλά έχει πολύ περπάτημα (έχει και μια "μικρή" διαδρομή μέχρι το πεδίο βολής).

Καλή θητεία και με μια καλή μετάθεση!!

picture283g.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2010 Δ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος) δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 109/2010 την 16/11/2010 σε Κέντρο Εκπαιδεύσεως Μηχανικού (ΚΕΜΧ).

Έχετε επιλεγεί Μηχανικό.

Καλή θητεία σε όλους. :)

Link to comment
Share on other sites

Λεωνίδα κάνε και κανένα τάμα να πας 3η μοίρα (το αποκαλούμενο "ξενοδοχείο") γιατι στις υπόλοιπες είναι λίγο κοτετσοκατάσταση.

Όπως είπε και ο JeRiChO δεν έχει πολλά χωσε αλλά έχει πολύ περπάτημα (έχει και μια "μικρή" διαδρομή μέχρι το πεδίο βολής).

Καλή θητεία και με μια καλή μετάθεση!!

Αγαπάμε Τάγαρη και πεδίο βολής :shout::shout::shout::shout:

Link to comment
Share on other sites

08 Α' ΕΣΣΟ 2o μηχανοκινητο πεζικου - Λευκωσια

Περασα παρα πολυ ωραια και προσφατα μαλιστα μπηκε ενας γνωστος μου ο οποιος δεν εχει καποιο ιδαιτερο παραπονο, το προβλεπομενο πεζικο ΔΕΝ ειναι μονο σκοπια και υπνος ( εξαιρουνται τα βυσματα και οι βολεμενοι ) μου δωσανε 2 ειδικοτητες ( ΤρεχαΦουκαρα - χειριστης Α-Τ carl gustav M2 ) εκανα την πλακα μου και περασε ο καιρος αερας, εννοειται βεβαια πως τα τεθωρακισμενα ειναι μια σκαλα πιο πανω σε γενικο επιπεδο, εντυπωσεις ομως απο 5η και 355 ΕΜΑ εχω να ακουσω καιρο.

Παντως η σειρα μου μια χαρα την παλεψε, τους πηγαινανε κιολας μια λαρνακα ( ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ πολη ) μια λευκωσια στις εξοδους, σε αντιθεση με εμας που ειχαμε φαει την λευκωσια με το κουταλι και πηγαμε λαρνακα 1-2 φορες απο σποντα στους 9μιση μηνες :weep::p

Kαι εγω εκει ειμαι!

Περασαμε δυσκολο και πολυ ζεστο καλοκαιρι σαν νεοι...μας πηγαν και λαρνακα και λεμεσο (οταν ειχαμε σκηνακια)..αλλα ειχαμε εναν Δοιηκητη πολυ προβλεπε..πολυ καμπανα.

Τωρα τα πραγματα εχουν αλλαξει ..ηρθαν νεοι αξιωματικοι/δοιηκητης..οχι ευελπιδες και ειναι πολυ ποιο χαλαρα.

Οι του νοεμβριου να το σκευτονται για κατω..

250ευρα,πολυ συχνες εξοδοι σε μεγαλη πολη,συννενοηση,καλες εγκαταστασεις κτλ ,οχι κρυο..:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2010 Δ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος) δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 109/2010 την 17/11/2010 σε 625 Τάγμα Πεζικού (625 ΤΠ).

Έχετε επιλεγεί Τεθωρακισμένα (Οδηγός Αυτοκινήτου).

:D

Ωπ να'τη η σειρα, ιδια μερα μπαινω και εγω στην ιδια ειδικοτητα!

Link to comment
Share on other sites

2010B? Που υπηρετείς?

ΕΘΝΙΚΗ ΦΡΟΥΡΑ :hehe: :hehe:

Θυμαμαι οποτε ειμουνα στην λεσχη αξιωματικων της λευκωσιας και περναγε κανενας κυπριος με το αμαξι απτην πυλη να με φωναξει "ψαρι" "νεοπουστο" κλπ εγω του απαντουσα με τον ιδιο τονο φωνης " 730 EINAI ΠΟΛΛΕΣ ????? " :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2010B? Που υπηρετείς?

Όπως καταλαμβαίνεις άργησα να απαντήσω επειδή έφαγα 5αρα και έμεινα μέσα 6 μέρες...:p

Όπως σου είπε και ο grunt Κύπριος είμαι και υπυρετώ την Εθνική Φρουρα (ΚΟΡΝΟΣ), είμαι πεζικάριος πολυβολητής στα τεθωρακισμένα...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που είπε ο καραφλάς.

Με την ευθυνοφοβία που τους δέρνει στον στρατό..........

Συμφωνώ..αλλά όπως λένε και οι παππούδες μας, φύλαγε τα ρούχα σου να χεις τα μισά. :)

Αυτήν την "ευθυνοφοβία" που λες την "μετέδωσαν" τα "μαλακά" παιδάκια που τυχαίνει να έχουν πολιτικά βυσματάκια, να έχουν πρόσβαση σε ΜΜΕ, κτλ κτλ. Λες να θέλουν πολύ να παίζουν το κεφάλι τους κορώνα γράμματα κάθε μέρα και να τους χρεώσουν και μηχανήματα;

"Ε τότε τι σκατά πάω να κάνω στον στρατό"? Ρωτάνε βέβαια μετά. Αλλά ποτέ δεν ρωτάνε τα "βυσματάκια" τους που τους στέλνουν ακόμα. Για Στρατό, Ναυτικό δεν ξέρω. Πάντως για αεροπορία είναι μακράν μεγάλος μπελάς.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σειρες,πλησιαζουν οι μερες...πηρα κ το fullface μου να ειμαι κομπλε...:p:p

Το καλο ειναι οτι απο θεσ/νικη μπαινουμε τριπολη αρκετα φιλαρακια ολοι 18/11...

Αύριο πάω για λουκετάκια και φακό και τα απαραίτητα από Super Market και έχω κλείσει και εγώ. Άντε να δούμε τι λέει η Τρίπολη :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αύριο πάω για λουκετάκια και φακό και τα απαραίτητα από Super Market και έχω κλείσει και εγώ. Άντε να δούμε τι λέει η Τρίπολη :p

Ωραιος...16 μπαινεις εσυ ε?

Θα τα πουμε μεσα τοτε..:T:

tsunami αν θες διαβασε κ αυτο..

http://forum.thiteia.org/viewtopic.php?f=2&t=6823

Έγινε επεξεργασία από Billys
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.