Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ZAK

Παιδιά σκέφτομαι να πάω ΥΕΑ!!

Έχει πάει κανείς ή σκέφτεται να πάει..??

το γεγονος οτι θα κανεις παραπανω θητεια κατα 5 μηνες δεν σου λεει κατι??

εκτος αν εισαι στρατοκ@υλος:p :P

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpcupra

το γεγονος οτι θα κανεις παραπανω θητεια κατα 5 μηνες δεν σου λεει κατι??

εκτος αν εισαι στρατοκ@υλος:p :P

Και δεν έχεις λεφτά να βγάλεις την θητεία με αυτά που προβλέπει το Ε.Σ. για τους στρατιώτες

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ρε σεις?

ολα τα καλα παιδια τωρα βρηκε να τα παρει η μαμα πατριδα?

πανουκλα επεσε?

τι να πω?

και γ@μω τις ΕΣΣΟ θα ειστε παντως...

αντε και καλοι πολιτες

Μη μασατε με κανενα και για τιποτα....

και χαρειτε στο επακρο τους τελευταιους, ενδεχομενως, μηνες

απολυτης ξενοιασιας που σας προσφερει ο ΕΣ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpcupra [Χθες, στις 14:30]

το γεγονος οτι θα κανεις παραπανω θητεια κατα 5 μηνες δεν σου λεει κατι??

εκτος αν εισαι στρατοκ@υλος:p :P

Ναι, είναι το απόλυτο μειονέκτημα! Αλλά το να απολυθώ Ιούλιο και όχι Φλεβάρη δεν με τρελαίνει τόσο... εφόσον θα μαι στον χώρο μου και μετά τις 3 θα κάνω ότι γουστάρω!! Ασε που ΣΚ είσαι ελεύθερος! Βασικά είσαι πιο άνθρωπος και ειδικά αν έχεις συνηθίσει σε ένα τρόπο ζωής και δεν είσαι πιτσιρικάς, τα σκέφτεσαι αλλιώς!

Το μόνο που σκέφτομαι είναι οι 4-5 μήνες εκπαίδευση του δόκιμου που έχω ακούσει ότι πολύ πακέτο και ότι δεν έχω κανένα βίσμα να με φέρει Αθήνα μετά! Γιαυτό τείνω στην κλασική 12μηνη θητεία!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ZAK [Σήμερα, στις 02:29]

εφόσον θα μαι στον χώρο μου και μετά τις 3 θα κάνω ότι γουστάρω!! Ασε που ΣΚ είσαι ελεύθερος! Βασικά είσαι πιο άνθρωπος και ειδικά αν έχεις συνηθίσει σε ένα τρόπο ζωής και δεν είσαι πιτσιρικάς, τα σκέφτεσαι αλλιώς!

καλά μην είσαι και σίγουρος....έχω δει δόκιμο στο φυλάκιο της ειδομένης σε κατάσταση σχεδόν τρέλας επειδή είχε να δει το σπίτι του κάτι μήνες, σερραίους δόκιμους σε φυλάκια 30km απο την πόλη των σερρών ξεχασμένους σε ΕΦ Προμαχώνα και Ρούπελ... τι να λέμε τώρα - και δόκιμος να είσαι πάλι βύσμα θα χρειαστείς

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ZAK

Το μόνο που σκέφτομαι είναι οι 4-5 μήνες εκπαίδευση του δόκιμου που έχω ακούσει ότι πολύ πακέτο και ότι δεν έχω κανένα βίσμα να με φέρει Αθήνα μετά! Γιαυτό τείνω στην κλασική 12μηνη θητεία!

αν εισαι στρατο ξηρας..σκεψου το καλα...πριν πας..

αν εισαι αεροπορια πηγαινε χωρις σκεψη!

Βυσμα οπου και να πας, ο,τι και να γινεις θα χρειαστεις.

απο τους 4 μηνες ..οι δυο πρωτοι ειναι δυσκολοι ,οτι σου κανουν εκει

θα το κανεις εσυ μετα σε αλλους τους επομενους δυο.

(οχι απο εκδικηση ...απλα ετσι πρεπει).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Τρίτη και 13 (Φεβρουαρίου) Πυροβολικό Παρανέστη Δράμας... :bye:

Αμαν......Πυροβολικο οτι χειροτερο μαζι με τους Μαυροσκουφιδες..

Ευχομαι να μη πας κανα Εβρο σε καμια μοναδα πανω στο λαγο γιατι εκει με στειλανε.Στην 163 Α/Κ ΜΜΠ PzH2000GR

Αυτη μαζι με μια αλλη μοναδα στην Ελλαδα ειναι οι μονες που εχουν τα pancher (PzH2000) και μας εβγαλαν την πιστη να πουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

Αμαν......Πυροβολικο οτι χειροτερο μαζι με τους Μαυροσκουφιδες..

Σιγα ρε αδερφε! Τι του λες του νεου και θα παει ψαρωμενος! Δηλαδη εγω που ειμουν ΕΔ τι να πω...

Ποσακια μην κωλωνεις ρα!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που μου ειπαν οτι θα περασω καλα τι καταλαβα....; Ακριβως το αντιθετο.

Anyway παιδια σιγα , οπως θα μπεις θα βγεις..Γραφτους ολους εκει που τους γραφεις , μη δινεις σημασια σε τιποτα , μη πας να βρεις λογικη γιατι ετσι δεν θα περασεις καλα..

Αν δεν δινεις δεκαρα για το καθε τι , ετσι περνας και ξενιαστα...Καλη θητεια και δυναμη:)

Χρηστο : Δεν σου πε κανενας για ΕΔ.Μονος σου πηγες..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ....το δικό μου το "άσχημα", για έναν άλλον είναι "ωραία" και για κάποιον άλλον είναι "χαλαρα" κτλ.

Δεν μπορείτε να ξέρετε πως θα δεχτείτε εσείς ένα γεγονός στην ζωή σας σύμφωνα με τις εμπειρίες ενός άλλου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris [03-02-2007 13:00]

Χρήστο δεν κολώνω ρα! :D Πάμε να κανουμε την θητεία μας να τελειώνουμε με αυτό... Τι είμαστε εμείς βύσματα ναύτες??? :p

Υπαρχουν 2 τροποι να απαντησει καποιος που ενδεχομένως θιγεται απο τα λεγομενα σου

1) Σας παρακαλω παρα πολυ κυριε μου να προσεχετε τα λογια σας. Δεν ανεχομαι σε καμμια περιπτωση moderator να μιλαει ετσι υποτιμητικα για απλα μελη του φορουμ!

Και καλα να υπαρχουν 10-15 μερες αδεια ωστε να μπορει αυτος που θιγεται να απαντησει (:rolleyes: ) αλλα οταν μιλας ετσι για... τον φιλο μου τον nkoumle που κανει την θητεια του στα... συνορα μεσα στο κρυο και τις κακουχιες και δεν εχει μια συνδεση internet, τοτε θα πρεπει να ντρεπεσαι!

Εναλλακτικα υπαρχει και η αλλη απαντηση που μπορει να καταλαβεις

2) ...Τσουζει Βασιλακη μου???:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN [Σήμερα, στις 12:06]

Υπαρχουν 2 τροποι να απαντησει καποιος που ενδεχομένως θιγεται απο τα λεγομενα σου

1) Σας παρακαλω παρα πολυ κυριε μου να προσεχετε τα λογια σας. Δεν ανεχομαι σε καμμια περιπτωση moderator να μιλαει ετσι υποτιμητικα για απλα μελη του φορουμ!

Και καλα να υπαρχουν 10-15 μερες αδεια ωστε να μπορει αυτος που θιγεται να απαντησει (:rolleyes: ) αλλα οταν μιλας ετσι για... τον φιλο μου τον nkoumle που κανει την θητεια του στα... συνορα μεσα στο κρυο και τις κακουχιες και δεν εχει μια συνδεση internet, τοτε θα πρεπει να ντρεπεσαι!

Εναλλακτικα υπαρχει και η αλλη απαντηση που μπορει να καταλαβεις

2) ...Τσουζει Βασιλακη μου???:daisy:

Τι να με τσούζει που θα απολυθούμε μαζί???? :p :P :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.