Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

active/passive? Να ξερουμε βρε.Ακομα μπορεις να γινεις ΟΒΑ ξερεις... Στον στρατο θα φανεις πολυτιμος τις δυσκολες ημερες εμπλοκης στην παραμεθωριο :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Καλα να περασεις και προσπαθησε στο κεντρο που θα πας να μην φαινεσαι και πολυ.Ειναι το μοναδικο μερος σε ολη την θητεια σου που θα σε χαλασει.Οπου και να πας μετα θα ειναι σιγουρα καλυτερα απο το κεντρο.Μην φερνεις και πολλες αντιρρησεις γιατι εκει οι πιο πολλοι μονιμοι παιρνουν εντολες να σας ψηνουν το ψαρι στα χειλη.

Και παλι καλη θητεια!

εγω απο την αλλη πιστευω οτι σαν το κεντρο δεν θα βρειτε πουθενα...δεν ξερω τι γινεται σε αλλα κεντρα αλλα εγω κορινθο που ημουνα περασα κορυφαια...ουτε σκοπια εκανα ουτε αγγαρεια,μονο μια βολη και ημουνα καθε μερα εξωδουχος...οσο για τους παλιους στα κεντρα ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα και δεν προκειται να ασχοληθουνε μαζι σας...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν παίζουν ρόλο στις υπηρεσίες του αλλά παίζουν στις φυλακές του!!! Οπότε κάνουν πως ζωρίζουν τους νέους (ουσιαστικά το μόνο ζόρι είναι στα αυτιά μας από τις φωνές τους "κατεβείτε για αναφορα..." γκρμσκγρκμκλκ πριν 10 λεπτά ξάπλωσα από τις 5 το πρωί που είμαι όρθιος κ μου είπαν να μην πάω στην αναφορά - "οχι θα κατέβεις!" !?!?!)

Πρώτη άδεια ορκομοσίας (η οποία έγινε μέσα σε αρκετή βροχή!!!) Τρελή γοητεία και άαααπειρη συγκίνηση.

Κατα τα άλλα είναι καλή (αν και ενίωτε παρανοϊκή) φάση. Παρανοϊκή ώς προς αυτά που σου λένε να κάνεις. Ενώ κάτι μπορεί να γίνει σε 10 λεπτά, γίνεται τελικά σε 2-3 ώρες ώστε να είναι σε προβλεπέ κατάσταση. (!!!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morph

Κατα τα άλλα είναι καλή (αν και ενίωτε παρανοϊκή) φάση. Παρανοϊκή ώς προς αυτά που σου λένε να κάνεις. Ενώ κάτι μπορεί να γίνει σε 10 λεπτά, γίνεται τελικά σε 2-3 ώρες ώστε να είναι σε προβλεπέ κατάσταση. (!!!)

στον στρατο -οταν θα πας και σε μοναδα θα το δεις καλυτερα- οι δουλειες δεν τελειωνουν ποτε επομενως οταν σου παιρνει να τελειωσεις μια 5λεπτη δουλεια σε 5 ωρες τοσο καλυτερα θα ειναι αυτο για σενα και την μεσουλα σου-ξεμπλεκεις απο νεο χωσιμο-...στον στρατο να μαθεις να μην βιαζεσαι ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει.Ζησε το καλοκαιρακι σου και μετα οταν θα απολυεσαι παλι καλοκαιρι θα ειναι και θα περνας ζαχαρη!Διπλές διακοπες λοιπον!Μην εισαι αχαριστος! :D

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να φυγω με αυτη τη σειρα που ερχετε αλλα παιζει να φυγω νοεμβριο!

Και 'γω για Νοέμβριο το κόβω. Και πολύ το καθυστέρησα... Αλλά δε ξέρω καθε πότε είναι οι σειρές. Ειναι κάθε τρεις μήνες όπως είναι συνήθως;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

επειδή την έχω πάθει ήδη μια φορά, αν δε δω το χαρτί δε λέω τπτ... Τρίτη θα ξέρω σίγουρα...

πάντως περάσαμε ως τώρα ΠΟΛΥ καλά... λίγη κούραση βέβαια αλλά καμμία σχέση με το πως περίμενα τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

επειδή την έχω πάθει ήδη μια φορά, αν δε δω το χαρτί δε λέω τπτ... Τρίτη θα ξέρω σίγουρα...

πάντως περάσαμε ως τώρα ΠΟΛΥ καλά... λίγη κούραση βέβαια αλλά καμμία σχέση με το πως περίμενα τα πράγματα...

για κανενα Εβρο η μενεις νοτια;

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς. Βλέπεις πλην μερικών εξαιρέσεων όσο πιο στραβή η παραμεθώριος τόσο περισσότερα τα μόρια και επομένως περισσότερες οι πιθανότητες να περάσεις τους 6 τελευταίους μήνες της θητείας σπίτι

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.