Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από LL_NEO [Σήμερα, στις 16:45]

Λοιπόν εγώ σαν Λέουρας πλέον έχω να σας δώσω την εξής συμβουλή:

Αν στη παραμεθόριο που θα πάτε είναι καλά(όχι πολλές υπηρεσίες, καλές άδειες κτλ) κόφτε τον κώλο σας να μείνετε εκεί. Απο ένα σημείο και μετά θα σας συμπεριφέρονται σαν μουσειακό έκθεμα και τρεις μήνες πριν απολυθείτε (με τη σειρά σας να έχει φύγει προ πολλού) θα αποτελείτε διακοσμητικό στοιχείο. Εμένα με παρακάλαγαν να κάτσω και δεν ήθελα και τώρα βαράω το κεφάλι μου.

ΥΓ1: Περπατώ εις το δάσος και ακούω φωνές. 134 και σήμερα είναι πολλές;

ΥΓ2: ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ

Σειρούλα 134 μας έμειναν??? 6/9 σπίτια μας!!! Που βρίσκεσαι?

Όποιος πάει Κόρινθο και μας τον στείλουν στις Κεχριές για σκοπιά ας έρθει να με βρεί να τον καβατζώσω λίγο. 2 έφεδροι λοχίες είμαστε δε θα δυσκολευτεί πολύ να με βρει.

Link to comment
Share on other sites

7/9 εγώ σπίτι (μπήκα Τρίτη).

Είμαι μπερδεμένη ιστορία. Ανήκω στη Σχολή Πεζικού Χαλκίδας, είμαι με 10ήμερη αναρωτική στο σπίτι μου στη Καλαμάτα (λόγω εγχείρησης στους τένοντες της γάμπας) και εκρεμεί διμηνη μου απόσπαση στο ΚΕΝ Καλαμάτας την οποία και παίρνω όταν λήξει η άδεια.

Link to comment
Share on other sites

ωαριο thread!!Τωρα βεβαια κατηφοριζω προς την απολυση ...!!Ρχ/ 130 μερες μειναν (με τις αδειες κατω απο 100) αλλα μετα απο 5 μηνες λημνο η 110 ειναι παιχνιδακι!!Απο τους ελαχιστους Δ-δες με 700 και κατι ωρες σκοπια!!Στα ρχ/ μου και αυτη!!!ΠΑρτε εν μπ3-o-player (vgiozos το δικο σου εχω αν δεις το Thread) μια μικρη τηλεορασιτσα αν σας παιρνει οικονομικα βαλτε και κανενα παιχνιδακι αξιολογο στο κινητο και ολα θα περασουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LL_NEO [Σήμερα, στις 21:33]

7/9 εγώ σπίτι (μπήκα Τρίτη).

Είμαι μπερδεμένη ιστορία. Ανήκω στη Σχολή Πεζικού Χαλκίδας, είμαι με 10ήμερη αναρωτική στο σπίτι μου στη Καλαμάτα (λόγω εγχείρησης στους τένοντες της γάμπας) και εκρεμεί διμηνη μου απόσπαση στο ΚΕΝ Καλαμάτας την οποία και παίρνω όταν λήξει η άδεια.

Περαστικά σου και σύντομα πολίτες :D

''ΜΟΝΟ'' 133 ακόμα :banging:

Α μη ξεχάσω και όσοι πάνε μηχανικό στο Ναύπλιο και πάρουν ειδικότητα χειριστές κ πλωτοί θα τα πούμε στο θεραπευτήριο η ΠΑΠ στις κεχριές. ’ντε ψαράκια λίγες μέρες ελευθερίας σας έμειναν :rip:

Link to comment
Share on other sites

ωαριο thread!!Τωρα βεβαια κατηφοριζω προς την απολυση ...!!Ρχ/ 130 μερες μειναν (με τις αδειες κατω απο 100) αλλα μετα απο 5 μηνες λημνο η 110 ειναι παιχνιδακι!!Απο τους ελαχιστους Δ-δες με 700 και κατι ωρες σκοπια!!Στα ρχ/ μου και αυτη!!!ΠΑρτε εν μπ3-o-player (vgiozos το δικο σου εχω αν δεις το Thread) μια μικρη τηλεορασιτσα αν σας παιρνει οικονομικα βαλτε και κανενα παιχνιδακι αξιολογο στο κινητο και ολα θα περασουν!!!

Επ, τί γίνεσαι; Απ' τα θαυμαστικά σε κατάλαβα...χαίρομαι που το sony σε συντροφεύει ακόμη...

Κι εγώ σκέφτομαι να διακόψω την αναβολή μετά το καλοκαίρι...δεν έχω αποφασίσει πάντως αν είναι καλύτερα να διακόψω την αναβολή τώρα και να δώ μετά τί θα γίνει για διδακτορικό ή να τη παλέψω για διδακτορικό και να αναβάλλω τη θητεία για μερικά χρονάκια...

...αν δηλαδή η διακοπή/αποχή απ'το διάβασμα θα κάνει λιγότερο κακό πριν ή μετά το διδακτορικό...(λες και τό'χω στο τσεπάκι - μπορεί κάλλιστα να πάρω τον πούλο)

Ίδωμεν...

Ανυπομονώ...δεν έχω πάει ποτέ σε οργανωμένη κατασκήνωση...

Καλό κουράγιο και καλός οπλίτης...εε...πολίτης...

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ...δεν έχω πάει ποτέ σε οργανωμένη κατασκήνωση...

Καλό κουράγιο και καλός οπλίτης...εε...πολίτης...

και ουτε προκειται να πας!!!Ακου εκει οργανωμενη!!!!

ευχαριστω!!(ειμαι ομως Σ.Σμιας -σμηνιτης οχι οπλιτης!!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zyx [22-04-2005 10:42]

προσοπικα οσο και αν με χωσαν οι "παλιοι" οταν "παλιοσα" δεν ετρεξα ουτε και εχωσα ποτε κανεναν. κατι που δεν αρεσει να μου το κανουν δεν ηθελα να το κανω σε αλλους.

:T: :T:

Ετσι πιστεύω κι εγώ είναι καλύτερη πολιτική. Διαφορετικά δεν τελειώνει ποτέ το "με έτρεξαν θα τους τρέξω" στο κάτω-κάτω δεν σε έτρεξαν οι νεότεροι αλλά οι απο πάνω. Αλλά τι ψάχνεις να βρείς τώρα... Η κοινή λογική είναι τόσο σπάνια όσο το πραγματικό ταλέντο.

Λοιπόν, μέχρι στιγμής 3 στη Θήβα

- Spyrious

- Voudas

- Η αφεντιά μου

@blacK_iCe

Για να δούμε τι θα γίνει... εσύ εκεί είσε σε μονάδα ή απλώς μένεις εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias [Χθες, στις 20:30]

ξερει κανεις αν παιζει σοβαρο προβλημα υγειας τι πρεπει να κανεις οταν σου ερθει το χαρτι?

5 μερες πριν παρουσιαστεις πας στο φρουραρχειο και δηλωνεις το προβλημα σου και απο εκει και περα περνας εξετασεις για αναβολη.

Ειναι ο μονος τροπος για ανβολη χωρις να πας στο κεντρο

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από morph

:T: :T:

Ετσι πιστεύω κι εγώ είναι καλύτερη πολιτική. Διαφορετικά δεν τελειώνει ποτέ το "με έτρεξαν θα τους τρέξω" στο κάτω-κάτω δεν σε έτρεξαν οι νεότεροι αλλά οι απο πάνω. Αλλά τι ψάχνεις να βρείς τώρα... Η κοινή λογική είναι τόσο σπάνια όσο το πραγματικό ταλέντο.

Λοιπόν, μέχρι στιγμής 3 στη Θήβα

- Spyrious

- Voudas

- Η αφεντιά μου

@blacK_iCe

Για να δούμε τι θα γίνει... εσύ εκεί είσε σε μονάδα ή απλώς μένεις εκεί;

Παιδια χωρις να θελω να σας πικρανω αλλα ετοιμαστητε να προπονηθειτε στο επαγγελμα του κηπουρου aka----->το γνωστο σε ολους μας ΤΣΑΠΙΝΓΚ

Δυστηχως ειχα μπει και εγω θηβα τετοια εποχη και η αποψιλωση πηγαινε συννεφο...ειδικα μετα στην μοναδα μπορω να πω οτι ειχα γινει βαθμοφορος αποψιλωτης με εξειδικευση στην τσαπα χειρος .....

Και παλι γι αυτους που πανε Θηβα προτεινω να πατε το δυνατον ΝΩΡΙΣ για να καβατζωσετε κρεβατια-ντουλαπια αλλα και να γλυτωσετε την ταλαιπωρια...

Εγω μπηκα λιγο αργα (κατα το μεσημερι 2.00) και τελειωσα 10 το βραδυ ....(εννοειτε οτι για φαι πηραμε ενα @ διοτι τα μαγειρεια - καψιμι ηταν κλειστα)

Μην φορτωθειτε πολλα πραγματα γιατι θα πεσει πολυ κουβαλημα και βγαλε βαλε στο λουκανικο...παρτε τα απαραιτητα και πεστε στους γονεις να σας φερουν ολα τα αλλα στο πρωτο επισκεπτηριο...

Οι καλυτερη Μοιρα απο αποψη κτιριων ειναι η 4η (εγω ημουν 4 μοιρα Α πυροβολαρχια 4 ουλαμος)...

Οπως ειπε καποιος να ακολουθατε το μπουλουκι και ολα θα πανε καλα...και καλυψη αποκρυψη ....μακρια απο αξιωματικους ειδικα το πρωι - απογευμα γιατι στανταρτ θα σας χωσουν για κατι...

Flashback mode on/

Ημουν μια μερα στο θαλαμο ως θαλαμοφυλακας και εβλεπε το προαυλιο (ειχε μαζευτει λαος για πρωινη αναφορα και περιμεναν τους αξιωματικους ) οποτε και καποια στιγμη γυρναω το κεφαλι μου αλλου....με το που ξαναβλεπω στο προαυλιο βλεπω 200 πανικοβλητους φανταρους να τρεχουν απο εδω και απο εκει ΜΙΛΑΜΕ εξαφανιστηκαν σε δευτερολεπτα...λεω wtf τι εγινε....μετα απο λιγο εμφανιστηκε το "πλοιο της αγαπης"...αν αυτο δεν ειναι στρατιωτικη ετοιμοτητα τι αλλο ειναι :hehe

Flashback mode off/

Προσωπικα αν και εφαγα χωσιμο απο παλιους τους νεους δεν τους πειραξα καθολου..(εκτος βεβαια αν θεωρειτε χωσιμο οτι περναμε παντα οι παλιοι τις καλυτερες υπηρεσιες πραγμα που θεωρω απολυτα δικαιο) ισα ισα που καναμε και καλη παρεα με τους περισσοτερους...

Οι χειροτερες μερες τις θητειας σας θα ειναι ο τελυταιος μηνας Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΘΗΤΕΙΑ γιατι ησαστε εντελως απαλευτοι....aka βαριεστε ακομα και ξυστητε...

Γενικα πυροβολικο ειναι καλη φαση ειδικα αν πατε σε αυτοκινουμενα πυροβολα δεν ειναι και τοσο χαλια τα πραγματα(αναλογα την μοναδα βεβαια και το διοικητη)

Αν σας κατσουν μεταφερομενα πυροβολα (οπως εμενα) ετοιμαστητε για πολυ κουβαλημα-σκαψιμο.

Οπως ειπα η καλυτερη ειδικοτητα ειναι ΤΕΒ ΠΑΡ αν εχετε μεσω κυνηγηστε την και δεν θα χασετε...

Αν πατε σε καμια 1 - 2 μοιρα και σας κατσουν ρωσοποντιοι ΚΛΕΙΔΩΣΤΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΠΟΥ ΦΟΡΑΤΕ αν και το πιο πιθανον και αυτο μπορει να σας παρουν

Καλη υπηρεσια στη θηβα ειναι να μπειτε μονιμος οπλονομος ή ΓΡΑΦΕΑΣ( αν πειτε μαλιστα οτι μπορειτε να φερετε και pc ακομα καλυτερα )...θα καβατζωθειτε γερα

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ μην χωσετε σειρα σας γιατι θα το μετανιωσετε στη διαδρομη..αν δειτε σειρα να χωνετε αγρια πηγαιντε να βοηθησετε και δεν θα χασετε στο μελλον...στα δυσκολα φαινονται τα σωστα ατομα.

Ελπιζω να βοηθησα αν σκεφτω κατι αλλο θα ποσταρω...ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ και να ξερετε οτι τις φασεις του στρατου θα τς θυμαστε για παντα ...και τα καλα και τα κακα.

ΥΓ ασχετο αλλα τα αρβυλα παρτε τα ενα νουμερο μεγαλυτερο απο οτι φορατε και παρτε πατους για να ευννοητους λογους...επισης να τα γυαλιζετε με φουμο απο την αρχη για να μαλακωσουν (tip επειδη το φουμο θα ειναι πετρα παρτε αναπτηρα και βαλτε φωτια απο πανω για να λιωσει----καθαριστε αρβυλο απο σκονες ----απλωστε με απαλες κινησεις ---και για να γυαλισουν καλα οι μποτες βουρτσιστε με ΤΙΣ ΑΚΡΕΣ απο τις τριχες της βουρτσας ισα ισα να ακουμπανε με γρηγορες κινησεις)

Προτεινω επισης να πατε μοναστηρακι και να παρατε καλτσες και μπλουζακια παραλλαγης η ασπρα με μεγαλη λαιμοκοψη...παρτε και ενα σχοινακι (δεν θυμαμαι τωρα πωε το λενε) για τον καθαρισμο του οπλου και θα εισαστε κομπλε(δεν θα χρειαζετε να περιμενετε ολη την πυροβολαρχια για να καθαρισει το οπλο και να το παρετε εσεις)

ΕΠΕΙΔΗ ΣΠΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΤΟ ΣΧΟΙΝΑΚΙ ΑΥΤΟ ΛΟΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από colt3003

Σχοινοκαθαριστήρας, και το αντίστοιχο μεταλικό οβελός

Αρχική απάντηση από ison

ΣΧΟΙΝΟΒΑΤΗΣ το θυμυθηκα ....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

Εμεις παντως ετσι το λεγαμε....

Link to comment
Share on other sites

παιδια οσοι ειναι για ΠΒ και ερθετε στο κιλκις..... δεν μπωρο να γραψω χαρακτιριστικο μοναδας ......(και κακως που αναφερονται τα διακριτικα των μοναδων)κατι θα κανουμια για τα παιδια του φορουμ.......

για πιο πολλα πμ για μοναδα ο δικας ειναι καλος και τα στελεχη αλλα εξερεσεισ υπαρχουν παντου κλπ ειναι καλα το ΠΒ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.