Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από morph

Γιατί 9 μήνες?

Λοιπόν παίδες, σας χαιρετώ!!! Αυριο πηγαίνω Θήβα. Ευχομαι να τα πούμε με όσους τα πούμε. Ευχαριστώ πολύ τους "παλαιούς" για τις πολύτιμες συμβουλές.

Θα τα ξαναπούμε μαζί στην άδεια ορκομοσίας (πιστεύω). :flower:

Καλα να περασεις και προσπαθησε στο κεντρο που θα πας να μην φαινεσαι και πολυ.Ειναι το μοναδικο μερος σε ολη την θητεια σου που θα σε χαλασει.Οπου και να πας μετα θα ειναι σιγουρα καλυτερα απο το κεντρο.Μην φερνεις και πολλες αντιρρησεις γιατι εκει οι πιο πολλοι μονιμοι παιρνουν εντολες να σας ψηνουν το ψαρι στα χειλη.

Και παλι καλη θητεια!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hellraiser

Ενα περιεργο πραγμα εγω στο Πορο που ειχα παει για προπαιδευση ειχα περασει υπεροχα!

Το ιδιο και οι υπολοιποι!

Εκει δεν καναμε κ τπτ! 5-6 βηματα κ καθισιο.....

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μονο στον Πορο καταλαβα εγω οτι ημουν φανταρος, ολα τα υπολυπα ηταν ενα απεραντο ρδελομπου. Eκει ειχαμε προγραμα ειχαμε καθαριοτητα, οργανοση, μετα στη μοναδα εχανε η μανα το παιδι και το παιδι τη μανα...

Link to comment
Share on other sites

Ο Πορος ειναι το καλυτερο ξενοδοχειο.Τη 1η εβδομαδα μεχρι να ξεψαρωσεις και να μαθεις τα κολπα τρως ενα ζορι αλλα μετα αν εχεις και καλη παρεουλα περνας σουπερ!

Αλλα και στις αλλες υπηρεσιες που πηγα δεν περασα ασχημα με αποκορυφωμα τη τωρινη που ειμαι βασιλιας!

Ισως βεβαια παιζει ρολο οτι ειμαι Γιατρος γιατι αμα ημουνα ΓΕ ισως να ειχα αλλη αποψη.:whistling

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Hellraiser

Ισως βεβαια παιζει ρολο οτι ειμαι Γιατρος

Σωωωπααααααα !!! :D

Και βεβαια καραμετραει.Δινε τουλαχιστον στα παιδια αβερτα ''ελευθερος υπηρεσιας'' να ξεκουραζοντε που και που...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια όλα τα σώματα κολλέγιο έχουν γίνει όλα. Κάποτε όπου και να πήγαινες τράβαγες μανίκι. άει άει άει... Παλιές πολύ παλιές αναμνήσεις...

Καλή θητεία στα παιδιά :)

Link to comment
Share on other sites

Vadergr αυτην την εποχη ειμαι στο Θεραπευτηριο της Σχολης Ναυτικων Δοκιμων στον Πειραια.

Περιττο να πω οτι ολοι οι Δοκιμοι καταριουνται την ωρα και τη στιγμη που πηρα μεταθεση εκει ενω αντιστοιχα ολα τα ναυτακια ξεκουραζουνται με κυκλικο προγραμμα που εχω φτιαξει!

Fotme για παραμεθωριο αν εισαι Αθηναιος προσπαθησε για Σαλαμινα και συγκεριμενα Αρχηγειο Στολου που πανε ολα τα βυσματα.

Αν δεν εισαι προτιμησε Κρητη που ειναι παρα πολυ καλα και θα παιζεις και με off για να μπορεις να πηγαινεις σπιτι σου.

Για μετα πολυ καλες υπηρεσιες ειναι αυτη τη στιγμη Μετοχικο ταμειο,Ναυτικο μουσειο,Αβερωφ,Υδρογραφικη υπηρεσια και ΓΕΕΘΑ.

Ολες οι αλλες ειναι πανω κατω τα ιδια.

Μακρια απο καραβια τυπου κανονιοφορους,υδροφορες κτλ και νησια μιας και δεν εχουν πολυ κοσμο και βαζουν μεχρι και τους οδηγους να κανουνε σκοπιες και αγγαρειες!

Link to comment
Share on other sites

αρχηγείο στόλου και ακόμα καλύτερα αλλά πιο δύσκολο, στη διοίκηση φρεγατών...

κορυφή οίκημα ΓΕΝ, ίσωσ κάποιο ΠΑΤ ή σε παροπλισμένο πλοίο... αλλά σε τόσο χαλαρή θέση μάλλον δεν θα περνάει η θητεία με τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

To τάβλι να το πάρω από τώρα ή όταν πάω στη μονάδα; :p

πάρε τα πούλια τώρα (μην πω τίποτα άλλο...:p) και στην μονάδα παίρνεις και το ''case'' (lol)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

τα πούλ-ια κρύβονται και πιο εύκολα σε πιο πολλά μέρη.... :whistling (καλά τι λέω σήμερα ο άτιμος :p )

Μιλαει και το υπερβυσμα που δεν εκανε καθολου θητεια! Ντροπη σου που κοροιδευεις τα παιδια... :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Μιλαει και το υπερβυσμα που δεν εκανε καθολου θητεια!

Τι λες βρε κάθαρμα και με διασύρεις;

Όχι τίποτα άλλο, θα με περάσουν και για κανένα Ρουβά!

....

Χμμμμ, τώρα που το σκέφτομαι ίσως αυτός είναι ο μόνος τρόπος να βρουν ανταπόδοση τα αισθήματά μου προς την μοναδική μου αγάπη....:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.