Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.......μπραβο ρε καμαρι !!!!!!!!!!

Edit : τσαμπα οι καραμπινιες που βαρεσα στο μπαλκονι, Πεζικο παρουσιαζετε ο ατιμος. Με ψαρωσε κανονικα ο νεος και νομιζα οτι παρουσιαζετε Αεροπορια...

Link to comment
Share on other sites

Aπο αυριο ειμαι με αδεια απολυσεως.... (μεχρι σχεδον 24/05/2005)

Ζητω οι διαβιβασεις!

Μια συμβουλη μονο εχω να δωσω σε οσους παρουσιαζοντε:ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟΝ ΑΕΡΑ! Κυριως σε τεθωρακισμενους,πυροβολικαριους και πεζικαριους.Να ειστε προβλεπε μεχρι και το κεντρο εκπαιδευσης που συνηθως οπου και να εισαι σε τρεχουν.Μετα απλα να κανετε οτι σας λενε χωρις να αντιδρατε.Δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα.Αν πεσετε και σε καλα στελεχη θα περασετε φίνα!

Καλη θητεια σε ολους σας!

(παει κανεις Ροδο διαβιβασεις 487?)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο [Χθες, στις 18:04]

Πάντως ένα γενικό που πρέπει να ξέρετε είναι ότι υπάρχει πολύ λίγος στρατός και θα παίξει πολύ σκοπέτο.Δεν σας δίνω παραπάνω πληροφορίες γιατί θα λυποτακτήσετε :p

Μιά γενική συμβουλή αν έχετε μέσο είναι να πάρετε μετάθεση για στρατιωτική σχολή γιατί τα σκοπέτα τα κάνουν οι σπουδαστές και οι αξιωματικοί ασχολούνται με αυτούς.Προτείνω σχολή νοσηλευτικής που είναι 80% γυναίκες.Γέμιζει το μάτι σου!:p

Εγώ πήρα μετάθεση το 2002 για σχολή ευελπίδων. Το τι αγγαρεία κάναμε και τι εμπλοκές τρώγαμε όταν οι ευέλπιδες πήγαιναν διακοπές δε λέγεται...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 18:10]

Εγώ πήρα μετάθεση το 2002 για σχολή ευελπίδων. Το τι αγγαρεία κάναμε και τι εμπλοκές τρώγαμε όταν οι ευέλπιδες πήγαιναν διακοπές δε λέγεται...

Τέλη 2003 μου πήγα ΚΕΔΒ στέλναμε εξωτερικές σκοπιές-αγγαριομάχους Ευελπίδων αλλά όπως είπες εμπλοκή μόνο όταν πήγαιναν διακοπές δηλαδή 2 μήνες το χρόνο.

Φαντάσου τώρα με το 12μηνο το στρατό ξηράς σαν μια ατέλειωτη εμπλοκή.Η κατάσταση είναι τραγική. :nuke:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Πριονέτο [Σήμερα, στις 18:18]

Τέλη 2003 μου πήγα ΚΕΔΒ στέλναμε εξωτερικές σκοπιές-αγγαριομάχους Ευελπίδων αλλά όπως είπες εμπλοκή μόνο όταν πήγαιναν διακοπές δηλαδή 2 μήνες το χρόνο.

Φαντάσου τώρα με το 12μηνο το στρατό ξηράς σαν μια ατέλειωτη εμπλοκή.Η κατάσταση είναι τραγική. :nuke:

2 μήνες το χρόνο+1 μήνα που πηγαίνανε κόρινθο+την περίοδο των εξετασεων κ.α. Η εμπλοκή ήταν αρκετό καιρό. Γύρω στους 4 μήνες το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Oποιος εχει βυσμα θα περασει καλα σε καλα σωματα (ΔΒ,τεχνικο,υγειονομικο κτλ)...

Αυτο με τις σκοπιες παντως ισχυει.Στο γες οσοι ειναι στο ταγμα γες κανουν τρελλες σκοπιες και ανεβοκατεβαζουν σημαιες προβλεπέ,αγγαρειες λες και ειναι ακομα στο κεντρο εκπαιδευσης...

Δεν θελω να φανω γαμωσυρο, αλλα παιδια αν μπορεσετε, μαματε αλληλους.Ο στρατος ειναι το αγγουρι που σε δροσιζει η σε ζοριζει.Αν σε ζορισει,θα δροσισει αλλους και φυσικα ο μοναδικος τροπος να δροσιστεις ειναι να ζορισεις αλλους.Σας αρεσει η οχι, ετσι ειναι...

ΥΓ... Σύριε, περιμενω την γαργαλιστικη απαντηση σου προς το προσωπο μου ! :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Δεν θελω να φανω γαμωσυρο, αλλα παιδια αν μπορεσετε, μαματε αλληλους.Ο στρατος ειναι το αγγουρι που σε δροσιζει η σε ζοριζει.Αν σε ζορισει,θα δροσισει αλλους και φυσικα ο μοναδικος τροπος να δροσιστεις ειναι να ζορισεις αλλους.Σας αρεσει η οχι, ετσι ειναι...

απαραδεκτο σχολιο(κατ'εμε) αλλα δεν ειμαστε ολοι ιδιοι

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτη ειναι η λογικη του στρατου φιλε μου και αυτα τα πραγματα ΔΕΝ θα επρεπε να συμβαινουν.

Δεν εχει σχεση με το αν ειναι καποιος βυσμα η οχι.Πιστευεις οτι ο στρατος ενθαρρυνει την ομαδικη προσπαθεια?Μην τρελλαθουμε.Τα βλεπω εδω και 11 μηνες με τα ιδια μου τα ματια.Και πιστεψε με, πρωτα με πατησαν αλλοι και μετα πατησα εγω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 21:02]

απαραδεκτο σχολιο(κατ'εμε) αλλα δεν ειμαστε ολοι ιδιοι

Συμφωνώ μαζί σου ea6gka, αλλά θα δεις ότι όσο "καλός" και να είσαι τις μικρότερες σειρές θα τις ρίξεις.

Ο παλιός έχει όλες τις διασυνδέσεις, ξέρει τους αξιωματικούς,βγάζει τις υπηρεσίες και γενικά ξέρει τα κατατόπια.Δυστυχώς σε βάζει σε αυτή τη νοοτροπιά ο ίδιος ο στρατός γιατί λειτουργεί με σύστημα ιεραρχίας και παλαιότητας.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι δεν παει ετσι βαντερ , εννοω το "μαματε αλληλους".

Ισχυει το "μαματε τους ρουφιανους" και γενικα οποιον κανει μαλακιες στη μοναδα. δηλαδη οποιον καρφωνει , οποιον ειναι γλυφτρακι κλπ, εγω διακρισεις σε νεους και παλιους δεν εκανα παρα μονο σε κατι τυπακια που την ειχαν δει "καπως". Αλλα αν δεν φερθεις ενταξει απο τις πρωτες σου πως περιμενεις να σου φερθουν ενταξει και αργοτερα, ετσι παει για μενα και αυτο εφαρμοσα και περασα καλα , οσο μπορεις να περασεις καλα εκει μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Mα φερθηκα ενταξει και μου φερθηκαν και ενταξει.Δεν ειπα οτι ημουν τσογλανος (μονο με τα σκατοπαιδα ημουν,στον στρατο μπαινει και η κουτση μαρια δεν μπορεις να εισαι ποτέ καλα με ολους).

Θες να σου πω το χειροτερο πραγμα που υποτιθεται οτι εχω κανει?Εβαλα ενα διωρο υπηρεσιας παραπανω σε δυο παιδια απο το ταγμα για να μπορεσω να παρω μια αδεια (επιλοχιας ημουν τοτε).Η αληθεια ειναι οτι δεν τους ρωτησα αλλα για δυο ωρες δεν το σκεφτηκα καθολου.Δεν τους εχωσα ιδιαιτερα... Γενικα δεν ημουν αντιπαθης σε καμμια μοναδα.Τις νεες σειρες παντως πρεπει να τις χωνουμε και λιγο (προβλεπομενα ομως).Το κανανε και σε εμας οποτε θα το κανουμε σε αυτους και αυτοι στους επομενους... Δεν γινεται να απολυομαι και να κανω τον τελευταιο μηνα τις ιδιες υπηρεσιες...

Link to comment
Share on other sites

Πηξτε τα στραβογιανα. Αυτο με μαθανε, αυτο εμαθα στους νεους. Γενικα το ΠΝ με εκανε κακο ανθρωπο, αλλα ευτυχως περασε κ αυτο...Δεν εχωσα ποτε κλειρουχα, αλλα κοντοσυρι (προς τα κατω εννοειται) το επηξα 1-2 φορες!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Απαραδεκτη ειναι η λογικη του στρατου φιλε μου και αυτα τα πραγματα ΔΕΝ θα επρεπε να συμβαινουν.

Δεν εχει σχεση με το αν ειναι καποιος βυσμα η οχι.Πιστευεις οτι ο στρατος ενθαρρυνει την ομαδικη προσπαθεια?Μην τρελλαθουμε.Τα βλεπω εδω και 11 μηνες με τα ιδια μου τα ματια.Και πιστεψε με, πρωτα με πατησαν αλλοι και μετα πατησα εγω

προσοπικα οσο και αν με χωσαν οι "παλιοι" οταν "παλιοσα" δεν ετρεξα ουτε και εχωσα ποτε κανεναν. κατι που δεν αρεσει να μου το κανουν δεν ηθελα να το κανω σε αλλους.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.