Jump to content



Στρατός: Ποιός παρουσιάζεται;; (ArmyLab)


morph

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από zyx

προσοπικα οσο και αν με χωσαν οι "παλιοι" οταν "παλιοσα" δεν ετρεξα ουτε και εχωσα ποτε κανεναν. κατι που δεν αρεσει να μου το κανουν δεν ηθελα να το κανω σε αλλους.

Και εγω ετσι ελεγα στην προπαιδευση, αλλα μετα ηρθε η μεταλλαξη !

Link to comment
Share on other sites

εγω με τις αδειες επειδη ημουνα απο βορεια ελλαδα και δεν ειχα και κανενα γνωστο στην αθηνα αφηνα και νεους να βγουνε εξοδου να δουνε κανα γκομενακι να πανε σπιτι τους κλπ, εγω τι να εκανα εξω , να γυρνουσα σα το χαμενο? ητανε και ταλαιπωρια απο τη σαλαμινα να παιρνεις τις παντοφλες και γμτ. Γενικα δεν εχωσα μπορω να πω οτι εχωσα οπως χωνανε αλλοι , αλλα 2-3 τυπακια που μου ειχαν μπει στο ματι τους ειχα λιωσει. Οταν λεμε λιωσιμο εννοω ΤΡΕΛΟ λιωσιμο:devil:

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι στο πλοιο ειχε ερθει ενας νεος κ μου ο οπλονομος να τον τρεξω λιγο. Δεν ειμαι περηφανος για αυτο:( , αλλα το παλικαρακι την επομενη μερα πηγε στον Κυβερνητη κλαιγοντας. Μονο που δεν πηρε αναβολη ο κακομοιρης...

Link to comment
Share on other sites

Ολη μερα αγγαρειες στην Γ/Ε, το βραδυ καθαρισμα μαγειρια κ καρέ-w/c υπαξιωματικων κ ναυτων κ 12-4 βαρδια. Αυτα τις 5 πρωτες μερες που εκατσε μεσα. Γαμησε τα. Κ εγω θα εκανα το ιδιο μαλλον!

Link to comment
Share on other sites

εγώ απολύθηκα πρίν από 2 μήνες σωμα υλικού πολέμου. πέρασα αρκετα καλά. προσοχή στους εποπ γιατί στον σύνόλο είναι Κολ@@@@@. στην αλεξανδρούπολη συνέχεια είχα καβγάδες διότι είχαν το χώσιμο μέσα τους αλλά ο λοχαγός ήταν καλός και καταλάβαινε τις μαλα@@@ που κάνανε και τους έχωνε.4-5 φορές με χωρισε για να μην τις παίξω. Στο κέντρο μέινετε φαντασματα. να μην μάθουν το όνομα σας αλλά μετα από καιρο οι Λυβίτες. να ακολουθείτε το μπουλούκοι και όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

στο κέντρο έκατσα 3 μήνες για εκπαιδευση οδηγός και στο 1μήνα που έκανα συνέχεια λοχίας υπηρεσίας εκεί έχωσα την σειρα μου . είχαμε μέινει καμιά 30 άτομα αλλά οι 25 ήταν γίδια και δεν καταλάβαιναν τίποτα και φυσιολογικά τους έχωνα γιατί μου έσπαγαν τα νεύρα με τις μαλακ@@@ που έκαναν. γιατί στο τέλος εγώ τα άκουγα από το διοικητή του λόχου. ο οποίος ήταν υπολοχαγός αλλά καλό αότμο και ξηγημένο. έξοδος μέχρι τισ 12 για νεοσύλεκτος είναι μια χαρά και καμιά διανυκτέρευση που και που άλλη μπάλα

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οταν ειχα νεους στα χερια μου

(και ηταν πολλες οι σειρες αφου ημουν αμεταθετος στην ιδια μοναδα 15μηνες...)

δεν σκεφτομουν τι μπορει να ειχα τραβηξει απο τους παλιους

αλλα μου ερχονταν στο μυαλο κανα δυο καλα παιδια που αν και νεος τοτε,

μου ειχαν ξηγηθει δικαια...

και μου ειχαν φτιαξει τη διαθεση σε μια περιοδο

που νομιζεις οτι ολοι γυρω σου θελουν να σε χωσουν (ανεκτιμητο)

αυτο εκανα και εγω... και βγαιναν κι οι υπηρεσιες νερακι.... χωρις ιδιαιτερους τσακωμους και χωσιματα

ειμασταν και 20 ατομα μονο λοχος βεβαια...

αλλα τι να λεει... τεσσερεις απο αυτους ειναι τωρα φιλοι κολλητοι

εαν εχει παντως καποιος τη δυνατοτητα να επιλεξει

καλυτερα να επαναλαβει το καλο που του εκαναν καποιοι λιγοι...

παρα να κανει αυτο που δεν του αρεσε και που εκαναν οι πολλοι...

γιατι στο τελος της ημερας αλλα και της θητειας

θα τα εχει και καλυτερα με τον εαυτο του αλλα και με τους αλλους....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με τρεξανε αρκετα, αλλα δεν ετρεξα ποτε κανεναν. Δεν ηταν του χαρακτηρα μου.

Το μονο που εκανα μια φορα, ηταν να μπω μεσα στον θαλαμο με το λαστιχο και να κραζω ολοι την ωρα γιατι βρωμουσε ο θαλαμος, κλασικα ποδαριλα...εφυγαν ολοι σφαιρα για πλυσιμο ποδιων και ριξανε και μερικα σπρευ αρωματικα, μπας και κοιμηθουμε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Το μονο που εκανα μια φορα, ηταν να μπω μεσα στον θαλαμο και να κραζω ολοι την ωρα ...

Ρε τι μου θυμίζει λέμε...

(hint: αντικαταστήστε τον "θάλαμο" με "Εγκώμιο", "Ραψωδία", "Γυράδικο" κ.ο.κ.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 00:17]

τελικά όχι και τόσο...

Θήβα Πυροβολικό 12/5... ποιοί θα βρεθούμε εκεί για κανα lan party? πιστεύω να πάμε εξοπλισμένοι με ποκετ πισι κλπ...λολ

Α ρε παλιοφανταρο..... εχουμε κολλητο ανθυπολοχαγο εκει.....μπας και βρεθεις στο λοχο του και καταφερουμε κατι . Να σε κανουμε γραφεα καμαρι μου :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ σαν Λέουρας πλέον έχω να σας δώσω την εξής συμβουλή:

Αν στη παραμεθόριο που θα πάτε είναι καλά(όχι πολλές υπηρεσίες, καλές άδειες κτλ) κόφτε τον κώλο σας να μείνετε εκεί. Απο ένα σημείο και μετά θα σας συμπεριφέρονται σαν μουσειακό έκθεμα και τρεις μήνες πριν απολυθείτε (με τη σειρά σας να έχει φύγει προ πολλού) θα αποτελείτε διακοσμητικό στοιχείο. Εμένα με παρακάλαγαν να κάτσω και δεν ήθελα και τώρα βαράω το κεφάλι μου.

ΥΓ1: Περπατώ εις το δάσος και ακούω φωνές. 134 και σήμερα είναι πολλές;

ΥΓ2: ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LL_NEO

ΥΓ1: Περπατώ εις το δάσος και ακούω φωνές. 134 και σήμερα είναι πολλές;

ΥΓ2: ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ

Περπατώ στο δάσος και βλέπω φίδια. Λες να απολύωμαι; @@!

:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.