Jump to content


Samsung Galaxy Note 10


Recommended Posts

On 6/1/2019 at 8:43 AM, DEADLAZARUS said:

 

 

51 minutes ago, l2phile said:

 

Major redesign. Θα φυγει το headphone jack. WOW

(για τα κουμπιά το έχουν πει ήδη οτι θα παραμείνουν)

 

 

 

ΑΝΑΠΤΥΞΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μιλώντας πάντα, δε νομίζω πως έχω χρησιμοποιήσει headphone jack σε κανένα απο τα τηλέφωνα που είχα.

 

Από την άλλη και για όλους τους υπόλοιπους ήταν και λίγο αναμενόμενο. Λογικά μέσα στη συσκευασία θα έχει κάποιου είδους μετατροπέα για τα παλιά ακουστικά. Εκτός αν ακολουθήσουν τα βήματα της Apple (καθόλου απίθανο) και σου χρεώνουν τον μετατροπέα κανένα 30αρι-40αρι €.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που θα παρουν note 10 μαλλον δε θα μετακινούνται ωρες ατελειωτες με λεωφορεια η μετρο η ποδαρατοι οποτε problem solved. Για τους υπολοιπους ομως ειναι τεραστιο θεμα. Αν μπεις σ ενα σταθμο τρενου, νομιζω πως το πιο πολυχρησιμοποιουμενο gadget απο τους γυρω σου ειναι το headphone jack του κινητου. Δεν κοστιζει, δεν πιανει απειρο χωρο, οποτε κακως αν δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα, το θέμα είναι καθαρά ψυχολογικό. Να μου λέγατε ότι δεν μπορεί να φορτίζει και να έχει και ακουστικά ταυτόχρονα, ναι, αυτό να το δεχτώ.

 

Κατά τα άλλα με 5-10€ το πρόβλημα των ακουστικών έχει λυθεί εάν δεν θέλετε να χρησιμοποιείται αντάπτορα.

Μη μου πείτε ότι θα κολλήσει σε αυτά τα 5-10€ αυτός που θα αγοράσει Note...

 

Και με ένα τέτοιο λύσατε και το πρόβλημα της φόρτισης και της χρήσης των ακουστικών ταυτόχρονα.

 

Problems solved, You are welcome.

Bye.

Link to comment
Share on other sites

Να χω note και να αναγκαζομαι να ακουω την παραμορφωση του αιωνα; Να χω note και να αναγκαζομαι να χρησιμοποιω μπλιμπλικια που δεν τα εμπιστευομαι ουτε για τον εχθρο μου;

Να χω note και να αναγκαζομαι να κουβαλαω και εξτρα πραγματα για να κανω κατι που γινεται απο την εποχη του Νωε;;; Ε δεν ψηνομαι και ιδιαιτερα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Να χω note και να αναγκαζομαι να ακουω την παραμορφωση του αιωνα; Να χω note και να αναγκαζομαι να χρησιμοποιω μπλιμπλικια που δεν τα εμπιστευομαι ουτε για τον εχθρο μου;

Να χω note και να αναγκαζομαι να κουβαλαω και εξτρα πραγματα για να κανω κατι που γινεται απο την εποχη του Νωε;;; Ε δεν ψηνομαι και ιδιαιτερα...

Εε μην πάρεις Note ?

Η τεχνολογία προχωράει.

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα ενα ολοκηρο κατεβατο αλλα το εσβησα.

Μονο τεχνολογικο βημα δεν ειναι αυτο. Οποτε ουτε εξελιξη ειναι ουτε καινοτομια.
Και ναι υπαρχουν χρηστες που χρησιμοποιουν για καποιους λογους ενσυρματα ακουστικα.  Ειπαμε να απλοποιουμε τη ζωη μας, οχι να την δυσκολευουμε.
Αν αληθευει οτι θα βγουν και τα κουμπια, μακαρι να πατωσει το note 10 και στο note 11 να βαλει μυαλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά που συνδέονται στην type-c, ενσύρματα δεν θεωρούνται πάλι; Ποιο είναι το πρόβλημα; Εγώ εντυπωσιάζομαι από το γεγονός ότι ακόμη επιτρέπουν γενικά τις ενσύρματες συνδέσεις. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δώσουν στην συσκευασία ακουστικά type c ναι, προσωπικά είμαι οκ. Γιατί όμως να αγοράσω; επίσης στην άσκηση πανω και συγκεκριμένα στο ποδήλατο δε θέλω να σκεφτώ να έχω ασύρματα ακουστικά σαν αυτά τα ασπρα που εβλεπα συνέχεια στην Αμερική που ειναι μονο στα αυτιά.

 

Αν το χασεις; αν ξεμείνει απο μπαταρία; Γιατί θα πρέπει να έχω άλλον εναν μπελά στο κεφάλι μου για φορτίσεις και να μη τα χάσω; 

Επισης ειχα δοκιμάσει κάτι ακουστικα Bluetooth της Samsung με πλαστικό περιλαίμιο το οποίο δε με βόλεψε ποτέ και τα χάρισα. 30-40€  είχε η μλκια.

Αν υπάρχουν ακουστικά ασύρματα που μπορώ να τα ασφαλισω, θα συμβιβαστω αλλα και πάλι δε συμφωνώ με την τακτική αυτή.

Ασύρματες συσκευές δεν εχω ούτε μια στον σταθερό μου για τους λόγους μη μείνω απο μπαταρία και με κρεμάσει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα Jabra Elite Active 65t που έχω πάντως δε νομίζω πως έχουν ξεμείνει από μπαταρία ποτέ. 5 ώρες τα ακουστικά και 15 ώρες η θήκη. Κάθε 4-5 μέρες φόρτιση και είναι μια χαρά. Πάντως το ασύρματο ακουστικό αν κάτσει σωστά στο αυτι δύσκολα πέφτει. Για αυτούς που κάνουν σπορ βέβαια προτείνονται αυτά με καλώδιο που τα κρατάει πίσω από το λαιμό.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να αδυνατώ να κατανοήσω τη λογική πίσω από την αφαίρεση του 3.5 jack. Μου αρέσουν τα μπλεδόντια αλλά ανάθεμα αν πρέπει να αναρωτιέμαι κάθε φορά που φεύγω από το σπίτι αν φόρτισα αρκετά κινητό, ακουστικά, ρολόι, powerbank, ποδήλατο, παπούτσια, κάλτσες. Και αυτές οι επεκτάσεις που βλέπω να χρησιμοποιούνται καθιστούν τη χρήση των ενσύρματων ακουστικών μπελά κατά την άποψή μου.

Και όχι, δε χρησιμοποιώ ακουστικά όλη την ώρα αλλά θέλω τη δυνατότητα. Ούτε nfc, 8cores, 6giga ram, 4k pixels, wireless charging, face unlock χρησιμοποιώ όλη την ώρα αλλά αυτές τις δυνατότητες όλοι τις υπερτονίζουν

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, jax7480 said:

Τα Jabra Elite Active 65t που έχω πάντως δε νομίζω πως έχουν ξεμείνει από μπαταρία ποτέ. 5 ώρες τα ακουστικά και 15 ώρες η θήκη. Κάθε 4-5 μέρες φόρτιση και είναι μια χαρά. Πάντως το ασύρματο ακουστικό αν κάτσει σωστά στο αυτι δύσκολα πέφτει. Για αυτούς που κάνουν σπορ βέβαια προτείνονται αυτά με καλώδιο που τα κρατάει πίσω από το λαιμό.

 

 

https://www.skroutz.gr/s/16835026/Jabra-Elite-Active-65t-Titanium-Black.html

 

199,00 €

 

Μας δουλευεις ετσι; ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Αν δώσουν στην συσκευασία ακουστικά type c ναι, προσωπικά είμαι οκ. Γιατί όμως να αγοράσω; επίσης στην άσκηση πανω και συγκεκριμένα στο ποδήλατο δε θέλω να σκεφτώ να έχω ασύρματα ακουστικά σαν αυτά τα ασπρα που εβλεπα συνέχεια στην Αμερική που ειναι μονο στα αυτιά.

Εγω πηρα αυτα σε προσφορα 30 κατι €

https://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_656082.html?wid=1433363

εννοειται IP55 waterproof grade, resist rain and sweat

και απαντας κληση κανονικα

 

Ψαξε για bone conduction headphones

Έγινε επεξεργασία από slalom
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι λετε αλλα αν κυκλοφορησει παλι με Exynos/Mali ευρωπη να πανε να μαμηθουν.Και οχι τοσο στο θεμα μπαταριας που το στρωσαν με update στη σειρα 10 μετα του Μαϊου αλλα στην καρτα γραφικων που οι Mali ειναι 30% καθαρα κάτω απο adreno variants.Προσωπικα επισης εχω δει τα exynos variant να κρεμανε το λειτουργικο σε μακροχρονια χρηση πολυ γρηγοροτερα  απο snapdragon αλλα μπορει απλα να τυχε σε μενα. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

αυτα στο ποδηλατο μενουν σταθερα; η θα φευγουν συνεχεια;

Πιανει πισω απο το σβερκο σου.

Ξερεις που θα με βρεις, στα δινω απο Δε έως Πα να τα δοκιμασεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.