Jump to content


Γάμος, δημιουργία οικογένειας.


xkabamarux

Recommended Posts

1 hour ago, GoMaR said:

 

Τον Χρυσόστομο με τα αστεία που λέει, δε τον βαριέσαι ποτέ

 

https://giphy.com/gifs/iqfYgtx8oWw4o

 

edit (gratis):

giphy.gif

Έγινε επεξεργασία από acct
  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

102509.jpg
WWW.SPORT-FM.GR

Ο νέος κορωνοϊός δεν φαίνεται να καταλήγει στο ανδρικό σπέρμα και να μεταδίδεται μέσω αυτού, όπως δείχνει μικρή αμερικανο-κινεζική μελέτη.

 

Δώστε πόνο λέμε. Όλα safe.

 

Ουπς λάθος θέμα :p

 

  • Like 2
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

δεν φαίνεται να καταλήγει στο ανδρικό σπέρμα

Ναι. Στο γυναικείο όμως; :hehe: 

 

πριν 1 ώρα, το μέλος GoMaR έγραψε:

 

Τον Χρυσόστομο με τα αστεία που λέει, δε τον βαριέσαι ποτέ

Λέω τουλάχιστον, πάλι καλά να λες :bleh: 

 

πριν 1 ώρα, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

31; Από μικρή σε βασανίζει ο χοροπηδηχτούλης πρόβατος:hehe:.

 

@tommybertsen Ρε, δεν ντρέπεσαι?; 50 χρόνων άνθρωπος...

 

 

BarbaGiorgo κανέναν δεν πείθεις :sarcastic:

 

πριν 6 ώρες, το μέλος Snips έγραψε:

Η παροιμία λέει "μεγάλη μπουκιά φαέ, μεγάλη κουβέντα μην πεις". Κράτα και καμιά πισινηηηηηή.

Ότι είπε η Ολιάννα. Δεν επιθυμούμε τέκνα. Είμαστε από αυτούς τους αστοιχείωτους που θέλουν να περνάνε καλά (στα πλαίσια του εφικτού) και δεν υπάρχει σωτηρία για αυτό το είδος όπως ειπώθηκε πιο πάνω :p 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Olianna

Την προηγούμενη Κυριακή έχασα την Νονά μου και ταυτόχρονα θεία μου. Ευτυχώς (λόγου χάρη) έφυγε πλήρης ημερών, 90 ετών, και ήσυχα. Σηκώθηκε το πρωί, ήπιε το καφεδακι της με την άλλη θεία μου και το μεσημεράκι πήγε να ξαπλώσει. Ούτε πόνοι, ούτε νοσοκομεία. Μακάρι και σε όλους εμάς έτσι να πάμε όταν έρθει η ώρα μας. Και δυστυχώς λόγω συνθηκών ούτε να την αποχαιρετήσω μπόρεσα. 

 

Λοιπόν, αυτή η γυναίκα έχασε τον άντρα της πριν γεννηθώ εγώ. Απόφαση της ήταν να μην παντρευτεί ποτέ ξανά. Παιδιά κατά συνέπεια δεν έκανε ποτέ. Δεν υπήρχε όμως ανήψι στον περίγυρο που να μην το ένιωθε σαν παιδί της. Και δεν υπήρχε και ανήψι πού να μην την ένοιωθε σαν μάνα. Ίσως πολλές φορές και περισσότερο από μάνα διότι σαν άτομο είχε μια απίστευτη σοφία και τρόπους. Η μάνα ξέφευγε ως μάνα, διότι όλες οι μανάδες κάποτε φτάνουν  και στα όρια τους βεβαίως βεβαίως. Η συγκεκριμένη γυναίκα ποτέ. Όντας μάλιστα και full time αφεντικό μεγάλης επιχείρησης είχε τον χρόνο για τα ανήψια της. Μέχρι δυστυχώς την στιγμή που τα "καλά" του ΠΑΣΟΚ των 80s, διαδραμάτισαν τον ρόλο του σε ένα ακόμα κλείσιμο υγειους επιχείρησης, οπότε και εξαναγκαστηξ να μεταναστεύσει στο Αμέρικα. Ακόμα και όντας πια στην τρίτη ηλικία αυτή η γυναίκα,  αφού επεστρεψε, δεν μπορώ να ξεχάσω τον τρόπο με τον οποίο προσπάθησε να μου αποκαλύψει το μυστικό ότι ήμουν υιοθετημένος, έχοντας πια χάσει και τους δύο γονείς μου. Το ήξερα ήδη βέβαια και δεν είχε και καμιά σημασία καθότι hέστηκα για τους φυσιολογικούς γονείς αφού hεστηκαν και αυτοί για μένα. Για την ιστορία και μόνο, και εγώ κάποτε στα νιάτα μου υπήρξα ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη.  Και είχε παρθεί η απόφαση από το ζευγάρι να με δώσουν για υιοθεσία αμεσως μετά την γέννα, επειδή δεν γινόταν για κάποιους λόγους να είναι μαζί. Που οφείλω να το παραδεχτώ, ότι σαν γυναίκα θέλει κότσια για να γεννήσεις  γνωρίζοντας ότι δεν θα εισαι μητέρα μετά σε αυτό που κουβαλάς για 9 μήνες. Ξέρω ότι υπάρχουν δυστυχώς και ηλίθιες που γεννάνε και τα πετάνε σε κάδους και φωταγωγούς. Και οχι, δεν είμαι γυφτάκι, ηρεμήστε.

 

Τέλος πάντων, εκείνη την εποχή είχα ήδη οικογένεια και υπολογιστή. Όρεξη είχα να παρατήσω το gaming και το overclocking στην Abit μου και τον Athlon xp μου και να στέλνω πακέτα στην Παπαβασιλείου για να ψάχνω φυσιολογικούς γονείς. Μια χαρά πέρασα και με τους εφεδρικούς. Οι δύσμοιροι τι πέρασαν στα χέρια μου! 

/Ξανθόπουλος mode OFF όμως...πάμε παρακάτω.

 

Αυτήν λοιπόν την γυναίκα δεν την έβλεπες με μισό μάτι επειδή δεν είχε δικά της παιδιά. Την λάτρευες γι αυτό που ήταν και για αυτά που σου μετέδιδε σαν άνθρωπος.

Οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν ότι τα παιδιά κάνουν τον άνθρωπο. 

 

Πάμε στα περί συντρόφου πάλι. Ο κόσμος που ζούμε εκφράζεται με νόμους της φύσης. Με αυστηρές μάθηματικες πράξεις.

Ποιος είμαι εγώ και ποια είσαι εσύ που θα πάμε κόντρα στην στατιστική και στη θεωρία των πιθανοτήτων κάποιων χιλιάδων ετών;

 

/ΖΗΚΟΣ mode. "ΘΑ τον βαρεθείς". Ο Ζήκος βέβαια στην ταινία λέει στον κυρΠαντελή "Θα σου τα φορέσει", αλλά είπα να αποφύγουμε τις παρεξηγήσεις...?

 

Ένας σύντροφος ποτέ δεν αποτελεί το φιλοσοφικόν και ποιητικόν  "έτερον ήμισυ". Ένα παιδί όμως δικό σου αποτελεί όχι μόνο το ήμισυ αλλά κάτι παραπάνω από εσένα. Τα ξέρεις προφανώς αφού εργαζόουν και σε σχετικό χώρο. Αλλά είσαι πεπεισμένη τόσο οτι μια παραμάνα ισούται με μια μάνα;


Το ξαναγράφω. Σήμερα θέλω αυτό αύριο θέλω το άλλο. Το μυαλό μας είναι περίπλοκος μηχανισμός. Και στα 25 σου μην περιμένεις να έχεις κάνει maximize στο ανώτερο level όλα τα skills και abilities που διαθέτεις.

Spoiler

Γράφω 25 και όχι όσο είσαι, διότι αν και η ίδια μας τα είπες ποτέ δεν ξέρεις...έμαθα να προσέχω με τις γυναικίες ηλικίες :hehe:

 

Έχεις ακόμα πολύ xp να φαρμάρεις. Και έρχονται και πολλά updates μελλοντικά. Οπότε παίξτο καλύτερα Dual class. Μη  αποφασίσει η εταιρία για κάνα τρελό νερφάρισμα και μετά είναι αργά για reroll.

 

 

Λοιπόν λέω να ψάχτω λίγο παραπάνω τελικά για το παρελθόν μου. Μήπως τα γονίδια μου έχουν κάτι που θα πρέπει να το εκμεταλλευτω καλύτερα; Κάνω κουβέντα με γυναίκα για το μητρικό ένστικτο; Κολοκαραντίνα. Ίδια η μάνα μου έγινα.

 

Επιστρέφω...

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 6
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Snips said:

Πάμε στα περί συντρόφου πάλι. Ο κόσμος που ζούμε εκφράζεται με νόμους της φύσης. Με αυστηρές μάθηματικες πράξεις.

Ποιος είμαι εγώ και ποια είσαι εσύ που θα πάμε κόντρα στην στατιστική και στη θεωρία των πιθανοτήτων κάποιων χιλιάδων ετών;

 

Η στατιστική δεν περιγράφει την ατομική ανθρώπινη συμπεριφορά και η εξελικτική διαδικασία δεν οδηγείται πια από τη φυσική επιλογή.

Το εξελικτικό πλεονέκτημα που είχαν όσοι έκαναν 8 παιδιά δεν έχει πια εφαρμογή στον δυτικό κόσμο.

 

Το χειρότερο όμως είναι ότι γράφετε πολλά και ο @DEADLAZARUS δε θα δει το edit που του έκανα παραπάνω... ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

 

Η στατιστική δεν περιγράφει την ατομική ανθρώπινη συμπεριφορά και η εξελικτική διαδικασία δεν οδηγείται πια από τη φυσική επιλογή.

Το εξελικτικό πλεονέκτημα που είχαν όσοι έκαναν 8 παιδιά δεν έχει πια εφαρμογή στον δυτικό κόσμο.

 

Το χειρότερο όμως είναι ότι γράφετε πολλά και ο @DEADLAZARUS δε θα δει το edit που του έκανα παραπάνω... ?

 

Έγραψα εγώ για καθορισμό της ανθρώπινης συμπεριφοράς γενικά;

 

Για τα διαχρονικά καντήλια ανάμεσα στα αντρόγυνα αναφέρομαι.

4ος ΝΟΜΟΣ του Νεύτωνα ρε παιδιά. Μορφωθείτε και λίγο....

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος acct έγραψε:

Το χειρότερο όμως είναι ότι γράφετε πολλά και ο @DEADLAZARUS δε θα δει το edit που του έκανα παραπάνω... ?

Το είδα και σ' ευχαριστώ θερμά για την παρέμβαση-βοήθεια.

Τελικά, έπρεπε να τηλεκαταρτιστώ. Θα είχα λοιμωχθεί και θα ήξερα πώς διάολο ''ανεβαίνουν'' αυτά τα gifs.

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
21 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αύριο αυτό , ένα από τα καλύτερα δηλαδή θέματα του thelab, κλείνει τα 3. 

Προλαβαίνουμε τουρτίτσα και τίποτα γεννητούρια :hehe: 

 

***GOLDEN SHOVEL STRIKES AGAIN***

 

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/amg3Yr4_460svav1.mp4

 

:hehe:

  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...

Γεια σας! Προγραμματίζω τον γάμο μου και ενδιαφέρομαι για μερικές συμβουλές. Ποια είναι οι παραδόσεις για το γάμο στην Ελλάδα και ποια είναι τα συνηθέστερα έθιμα που πρέπει να γνωρίζω; Επίσης, έχετε κάποιες συστάσεις για ένα όμορφο μέρος για την τελετή και την δεξίωση; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 24/5/2023 at 10:54 ΠΜ, το μέλος Paimon έγραψε:

Γεια σας! Προγραμματίζω τον γάμο μου και ενδιαφέρομαι για μερικές συμβουλές. Ποια είναι οι παραδόσεις για το γάμο στην Ελλάδα και ποια είναι τα συνηθέστερα έθιμα που πρέπει να γνωρίζω; Επίσης, έχετε κάποιες συστάσεις για ένα όμορφο μέρος για την τελετή και την δεξίωση; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

https://expressflowers.gr/

Ενημερώνω την ερώτησή μου. Αυτή τη στιγμή ο γάμος έχει πραγματοποιηθεί. Η ερώτηση δεν είναι πλέον επίκαιρη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.