Jump to content


Γάμος, δημιουργία οικογένειας.


xkabamarux

Recommended Posts

@giorgos2187Περα απο την αληθεια του καθενος που φτιαχνεται βαση του πως του εχουν ερθει τα πραγματα στη ζωη του, δεν αμφισβητει κανεις οτι υπαρχουν διαφορετικες καταστασεις και δεν μπορουμε να τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι, το προβλημα ομως δεν ειναι αυτο.

Οπως ειπαμε πιο πανω η αληθεια του καθενος φτιαχνεται απο το τι εχει ζησει.

Εγω για παραδειγμα απο τους 10 παντρεμενους που ξερω οι 3 ειναι εκει γιατι γουσταρουν. Οι αλλοι παντρευτηκαν γιατι αυτο ηταν το επομενο βημα που επρεπε να κανουν. Ο γαμος δεν ειναι ενα απλο βημα που πρεπει να κανει ο καθενας. Ειναι μια επιλογη, η σοβαροτερη ισως λογο αντικτυπου και οποιος την κανει θα πρεπει να εχει επιγνωση της καταστασης που βρισκεται, ψυχολογικα και οικονομικα.

 

Ερχεται λοιπον ενα απο αυτους τους 7 που ξερεις οτι ειναι μεσα στη μιζερια, οχι απο δικο σου συμπερασμα... στο λενε μονοι τους και σου λεει τι θα κανεις ρε Ηλια στη ζωη σου και γιατι δεν προχωρας και τετοια. Ρε φιλε 1) δεν εχετε να φατε, εχουν πεσει 3 οικογενειες απο πανω να σας ταιζουν 2) εσυ ξενοπηδας 3) η γυναικα σου βγαινει απο το σπιτι μονο για να παει στο supermarket και στη λαικη και την κοροιδευουν για τα χαλια σου. Ειναι σε θεση αυτο το ατομο να κανει κηρυγμα? Προφανως και θα του πω να κοιταξει τα χαλια του και εννοειτε οτι δεν θα του αρεσει.

 

Το ζητουμενο στη ζωη ειναι η ευτυχια. Ο καθενας την πετυχαινει με διαφορετικο τροπο, αλλος θελει να ειναι μονος του και να περναει καλα, οπως αυτος εχει στο κεφαλι του το περναω καλα, και αλλος θελει να βρει να παντρευτει και να κανει παιδια. Το θεμα ειναι αυτο που εχεις επιλεξει να κανεις να εχεις την ορεξη και να σε γεμιζει.

 

Δεν θελει δυναμη να ταισεις 4-5-6 στοματα, λεφτα θελει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 30 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

@giorgos2187Περα απο την αληθεια του καθενος που φτιαχνεται βαση του πως του εχουν ερθει τα πραγματα στη ζωη του, δεν αμφισβητει κανεις οτι υπαρχουν διαφορετικες καταστασεις και δεν μπορουμε να τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι, το προβλημα ομως δεν ειναι αυτο.

Οπως ειπαμε πιο πανω η αληθεια του καθενος φτιαχνεται απο το τι εχει ζησει.

Εγω για παραδειγμα απο τους 10 παντρεμενους που ξερω οι 3 ειναι εκει γιατι γουσταρουν. Οι αλλοι παντρευτηκαν γιατι αυτο ηταν το επομενο βημα που επρεπε να κανουν. Ο γαμος δεν ειναι ενα απλο βημα που πρεπει να κανει ο καθενας. Ειναι μια επιλογη, η σοβαροτερη ισως λογο αντικτυπου και οποιος την κανει θα πρεπει να εχει επιγνωση της καταστασης που βρισκεται, ψυχολογικα και οικονομικα.

 

Ερχεται λοιπον ενα απο αυτους τους 7 που ξερεις οτι ειναι μεσα στη μιζερια, οχι απο δικο σου συμπερασμα... στο λενε μονοι τους και σου λεει τι θα κανεις ρε Ηλια στη ζωη σου και γιατι δεν προχωρας και τετοια. Ρε φιλε 1) δεν εχετε να φατε, εχουν πεσει 3 οικογενειες απο πανω να σας ταιζουν 2) εσυ ξενοπηδας 3) η γυναικα σου βγαινει απο το σπιτι μονο για να παει στο supermarket και στη λαικη και την κοροιδευουν για τα χαλια σου. Ειναι σε θεση αυτο το ατομο να κανει κηρυγμα? Προφανως και θα του πω να κοιταξει τα χαλια του και εννοειτε οτι δεν θα του αρεσει.

 

Το ζητουμενο στη ζωη ειναι η ευτυχια. Ο καθενας την πετυχαινει με διαφορετικο τροπο, αλλος θελει να ειναι μονος του και να περναει καλα, οπως αυτος εχει στο κεφαλι του το περναω καλα, και αλλος θελει να βρει να παντρευτει και να κανει παιδια. Το θεμα ειναι αυτο που εχεις επιλεξει να κανεις να εχεις την ορεξη και να σε γεμιζει.

 

 

Σε όλα αυτά συμφωνώ. 100%. Εσύ όμως σαν άνθρωπος θα κανεις την επιλογή σου έχοντας σαν βασικό γνώμονα εσένα. Δεν σε αφορά αν 7 στους 10 παντρεμένους (που ξέρεις) είναι δυστυχισμένοι. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τους λόγους της δυστυχίας τους ως παραδειγματισμό, να αντιληφθείς τι θα ήθελες να αποφύγεις και αν δεις ότι μπορείς και θελεις τότε κανείς το βήμα. Αν πάλι δεις ότι απαιτούνται θυσίες που εσύ δε γουσταρεις να κάνεις τότε μην τις κάνεις. Αλλά:

1) δε στέκει ο συλλογισμός : 7/10 φίλους μου είναι δυστυχισμένοι, άρα ο γάμος είναι δυστυχία

2) δε στέκει το να πεις κάποιον δυστυχισμένο επειδή δέχεται να κάνει υποχωρήσεις που εσύ δε δέχεσαι. Ούτε δυστυχής είναι, ούτε βλάκας, ούτε παιδί κατώτερου Θεού, ούτε βαθυα νυχτωμενος όπως θέλουν να μας πείσουν οι συμφορουμιτες μας.

 

 

πριν 30 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Δεν θελει δυναμη να ταισεις 4-5-6 στοματα, λεφτα θελει

 Για να τα ταισεις μόνο, ναι λεφτά θέλει. Αλλά δε χρησιμοποίησα αυτό το ρημα. Να φροντίσεις είπα. Η φροντίδα τους δεν απαιτεί μόνο τις υλικές παροχές αλλά και ψυχικές, ψυχολογικές κλπ. Πολλά από αυτά απαιτούν δύναμη. Πολλή δύναμη, αδιαπραγματευτα.

Πολλοί πλούσιοι έκαναν παιδιά και τα τάιζαν τα καλύτερα. Αλλά επίσης πολλοί τα είδαν να ξημεροβραδιαζονται σε ψυχολόγους. Δεν είναι μόνο τα λεφτά. Δυστυχώς η ευτυχώς.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

 

Σε όλα αυτά συμφωνώ. 100%. Εσύ όμως σαν άνθρωπος θα κανεις την επιλογή σου έχοντας σαν βασικό γνώμονα εσένα. Δεν σε αφορά αν 7 στους 10 παντρεμένους (που ξέρεις) είναι δυστυχισμένοι. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις τους λόγους της δυστυχίας τους ως παραδειγματισμό, να αντιληφθείς τι θα ήθελες να αποφύγεις και αν δεις ότι μπορείς και θελεις τότε κανείς το βήμα. Αν πάλι δεις ότι απαιτούνται θυσίες που εσύ δε γουσταρεις να κάνεις τότε μην τις κάνεις. Αλλά:

1) δε στέκει ο συλλογισμός : 7/10 φίλους μου είναι δυστυχισμένοι, άρα ο γάμος είναι δυστυχία

2) δε στέκει το να πεις κάποιον δυστυχισμένο επειδή δέχεται να κάνει υποχωρήσεις που εσύ δε δέχεσαι. Ούτε δυστυχής είναι, ούτε βλάκας, ούτε παιδί κατώτερου Θεού, ούτε βαθυα νυχτωμενος όπως θέλουν να μας πείσουν οι συμφορουμιτες μας.

 

 

 

1) Το πας επιφανειακα. Το 7/10 ειναι στη δικη μου περιπτωση, σε καποιον αλλο μπορει να ειναι το αντιθετο. Προσωπικα πιστευω οτι ειναι μοιρασμενα τα πραγματα καποιοι το βλεπουν ετσι καποιοι οχι.

 

2) Στο δυστυχισμενος δεν στεκομαι στο πως ζει τη ζωη του αλλα στο πως νιωθει ο καθενας με την παρτυ του. Αν αισθανεσαι κομπλε εμενα δεν μου πεφτει λογος, ειμαστε δυο ευτυχισμενοι ανθρωποι ο καθενας με τον τροπο του. Οταν ομως ο αλλος σου κλαιγεται (εχει διαφορα πως το λεει γιατι υπαρχουν ατομα που σου λενε ''πολυ κουραση φιλε'' και γελανε η λαμπουν γιατι το χαιρονται και ειναι αλλοι που το λενε και τους βλεπεις οτι γυαλιζει το ματι τους) και μετα σου κανει και τον εξυπνο ε κατσε ρε φιλε, εγω τουλαχιστον εχω την αυτογνωσια και ξερω οτι στην παρουσα φαση, αν οχι μονιμα, δεν θελω κατι τετοιο.     

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

Δεν θελει δυναμη να ταισεις 4-5-6 στοματα, λεφτα θελει.

Ειλικρινα, μου φαινεται υπερβολικα αφελης αυτη η αποψη.

Πριν απο  40-50 χρονια τα ζευγαρια δεν ειχαν λεφτα ουτε για δευτερο ζευγαρι παπουτσια και εκαναν 3-4-5-6 παιδια.

Πλεον μπορει να εχουν 2-3 σπιτια, καλες δουλειες ΚΑΙ αποθεμα απο γονεις, και παρολα αυτα ειναι απιθανο να κανουν πανω απο 2 παιδια.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Simon said:

Ειλικρινα, μου φαινεται υπερβολικα αφελης αυτη η αποψη.

Πριν απο  40-50 χρονια τα ζευγαρια δεν ειχαν λεφτα ουτε για δευτερο ζευγαρι παπουτσια και εκαναν 3-4-5-6 παιδια.

Πλεον μπορει να εχουν 2-3 σπιτια, καλες δουλειες ΚΑΙ αποθεμα απο γονεις, και παρολα αυτα ειναι απιθανο να κανουν πανω απο 2 παιδια.

 Δεν ειναι το οικονομικο που αποτελει εμποδιο-προβλημα στο να κανουν παιδια σημερα. Αλλα ειναι τα θεματα πιστευω, οχι το οικονομικο.

 

 Θεωρω οτι η κοινωνια εχει αλλαξει, οι ανθρωποι γενικα εχουν αλλαξει. Ακομα και αυτοι που εχουν παιδια, ποσοι ειναι ευτυχισμενοι; Ποσοι απο αυτους εχουν πραγματικη χαρα για αυτο που εχουν κανει και καθημερινα το χαιρονται; Αλλωστε, αν κατι δεν σου δινει χαρα, δεν σε βοηθα να φτασεις στην ευτυχια, για ποιο λογο να το κανεις;

 

 Πιστευω οτι ουτε οι περιστασεις υπαρχουν, οι προυποθεσεις, ουτε τα προσωπα που θα ενσαρκωσουν τους ρολους υπαρχουν. Αρκετοι προσπαθουν, αλλα δεν. Το βλεπουμε καθημερινα γυρω μας. Εχουμε γεμισει μοναχικους γονεις και συνεχως ο αριθμος αυξανεται. Κανουν παιδι-παιδια και μετα απο λιγο διαζυγιο. Τι τους προσφερε ολο αυτο; Σε τι τους βοηθησε ψυχικα αυτο που εκαναν. Κοινωνικα, τι προσφεραν; 

 

 Ο θεσμος οικογενεια οπως το ξεραμε εδω στην Ελλαδα, τελος. Δεν υπαρχει και δεν θα υπαρξει ποτε επιστροφη σε εκεινο το μοντελο γονεις-παιδια μαζι για δεκαετιες εως να σπουδασουν-παντρευτουν τα παιδια και να χαρουμε και τα εγγονια μας. Τελος αυτα. Εκτος απο μερικες περιπτωσεις, αυτα τελειωσαν. 

 

 Ακομα και αυτοι που ειναι μαζι, που μεγαλωνουν τα παιδια τους μαζι, που λενε και δειχνουν οτι ειναι καλα, ειναι;

 Οσοι απο εσας ειστε εντος γαμου, απαντηστε στη παρακατω ερωτηση:

 

 Για ποιο λογο πιστευετε οτι εχετε εσεις οι ιδιοι ενεργο προφιλ σε καποιο κοινωνικο δικτυο; Εχετε σκεφτει ποτε ποιος μπορει να ειναι ο λογος που εχει και η συζυγος-ο συζυγος σας προφιλ σε καποιο κοινωνικο δικτυο; Εχετε ανοιχτο-ξεκλειδωτο το προφιλ αυτο και προσβασιμο απο τη-το συντροφο σας;

 

 Καντε ενα κοπο και γραψτε ελευθερα τη δικη σας αποψη γυρω απο αυτο το ερωτημα. Με ενδιαφερει πολυ να διαβασω την αποψη σας. 

 

 Εχω ακουσει αρκετες φορες ενα ζευγαρι να εχει τσακωθει ασχημα για κατι τετοιο. Αρκετες φορες που ξεσκεπαστηκαν και διαφορες καταστασεις, οδηγηθηκαν στο διαζυγιο.

 

 Εσας, ποια ειναι η γνωμη σας; 

Έγινε επεξεργασία από xkabamarux
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, xkabamarux said:

  Ο θεσμος οικογενεια οπως το ξεραμε εδω στην Ελλαδα, τελος. Δεν υπαρχει και δεν θα υπαρξει ποτε επιστροφη σε εκεινο το μοντελο γονεις-παιδια μαζι για δεκαετιες εως να σπουδασουν-παντρευτουν τα παιδια και να χαρουμε και τα εγγονια μας. Τελος αυτα. Εκτος απο μερικες περιπτωσεις, αυτα τελειωσαν.

 

Πάνε οι καλές εποχές που η γυναίκα ήταν αντικείμενο. Μια ζωή δουλάρα και ο άντρας έκανε τη ζωάρα του. ?

 

Πάνε οι καλές εποχές που οι γονείς δεν μάθαιναν στα παιδιά πως να μπορούν να ζούνε ανεξάρτητα....και ότι ίσως είναι καλό να βρούνε καμία δουλειά στα 30 και να πάρουν πόδι επιτέλους από το σπίτι.

 

20 minutes ago, xkabamarux said:

 Για ποιο λογο πιστευετε οτι εχετε εσεις οι ιδιοι ενεργο προφιλ σε καποιο κοινωνικο δικτυο; Εχετε σκεφτει ποτε ποιος μπορει να ειναι ο λογος που εχει και η συζυγος-ο συζυγος σας προφιλ σε καποιο κοινωνικο δικτυο; Εχετε ανοιχτο-ξεκλειδωτο το προφιλ αυτο και προσβασιμο απο τη-το συντροφο σας;

 

Ίσως γιατί θέλουν να μιλήσουν/κρατήσουν επαφή με τους δικούς τους φίλους;

 

Γιατί η γυναίκα σας μιλάει στο τηλέφωνο; Έχετε σκεφτεί ποιος είναι ο λόγος; Έχετε βάλει κοριό στο τηλέφωνο να δείτε τι λέει; Γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ μιλάει με τον γκόμενο

 

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Like 2
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο ts χρειάζεται ψυχολογική/ψυχιατρική υποστήριξη.

Από σεβασμό και μόνο στην κατάστασή του, δεν θα το συνεχίσω.

Προς Θεού, αφήστε στην άκρη (είστε και σεσημασμένοι) τις αστείες κοινωνιολογικές αναλύσεις και τον απροκάλυπτο και τρισάθλιο μισογυνισμό σας.

Όχι, δεν είστε κάποιοι εσείς και οι υπόλοιποι είμαστε χάχες.

Τίποτα είστε που προσπαθείτε να παραστήσετε τους πεφωτισμένους άντρακλες.

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων: όσοι δεν επιθυμούν να παντρευτούν ή/και να κάνουν παιδιά και ουδόλως ασχολούνται με το τι θα πει ο ένας κι ο άλλος, έχουν τον απεριόριστο σεβασμό μου.

Όσοι προσπαθούν να επιβάλλουν τις απόψεις τους περί αποτυχημένων θεσμών, καταπιεστικών γυναικών και μουνόδουλων ανδρών, θα εισπράξουν τη χλεύη μου.

  • Like 6
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, l2phile said:

 

Πάνε οι καλές εποχές που η γυναίκα ήταν αντικείμενο. Μια ζωή δουλάρα και ο άντρας έκανε τη ζωάρα του. ?

 

Πάνε οι καλές εποχές που οι γονείς δεν μάθαιναν στα παιδιά πως να μπορούν να ζούνε ανεξάρτητα....και ότι ίσως είναι καλό να βρούνε καμία δουλειά στα 30 και να πάρουν πόδι επιτέλους από το σπίτι.

 

 

Ίσως γιατί θέλουν να μιλήσουν/κρατήσουν επαφή με τους δικούς τους φίλους;

 

Γιατί η γυναίκα σας μιλάει στο τηλέφωνο; Έχετε σκεφτεί ποιος είναι ο λόγος; Έχετε βάλει κοριό στο τηλέφωνο να δείτε τι λέει; Γιατί ΣΙΓΟΥΡΑ μιλάει με τον γκόμενο

 

 Εχεις θεματα κατανοησης στα οσα γραφω; Τι σχεση εχουν αυτα που γραφεις με αυτα που εχω γραψει;  Σεναρια και δρακους...απο το πουθενα...

 

 Πιανεσαι απο κατι εντελως διαφορετικο και το πας τραβωντας το σε κατι εντελως διαφορετικο...να το κοιταξεις αυτο. Ειναι θεμα. 

 

 Ουτε ενας απλος διαλογος δεν μπορει να γινει, υπαρχει θεμα...αλλα γραφω, αλλα καταλαβαινεις, αλλα γραφεις...οτι να ναι...χαχαχα...καλη συνεχεια, δεν θελω να συμμετασχω σε κατι τετοιο, εχει ηδη ζεστη εξω.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος xkabamarux έγραψε:

δεν θελω να συμμετασχω σε κατι τετοιο, εχει ηδη ζεστη εξω.

Αυτό σου λέμε τόσην ώρα. Βούτα το κεφάλι σου σε έναν κουβά με παγωμένο νερό και θα δεις διαφορά.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Simon έγραψε:

Ειλικρινα, μου φαινεται υπερβολικα αφελης αυτη η αποψη.

Πριν απο  40-50 χρονια τα ζευγαρια δεν ειχαν λεφτα ουτε για δευτερο ζευγαρι παπουτσια και εκαναν 3-4-5-6 παιδια.

Πλεον μπορει να εχουν 2-3 σπιτια, καλες δουλειες ΚΑΙ αποθεμα απο γονεις, και παρολα αυτα ειναι απιθανο να κανουν πανω απο 2 παιδια.

Συγκρινεις διαφορετικες εποχες. Αλλο το τι ειχαμε τι χασαμε του παρελθοντος αλλο η καπιταλιστικη κοινωνια του σημερα. 

Με τα σημερινα δεδομενα το να κανεις παιδια χωρις να εχεις εστω την οικονομικη δυνατοτητα να τα στηριξεις το θεωρω ανευθυνο.

@DEADLAZARUS μην παιρνεις τοση φορα και εσυ γιατι ξερω και αλλους που ελεγαν τα ιδια για τις δικες τους και μετα κατι χρονια εκλεγαν οσο διαβαζα τις εκτυπωμενες συνομιλιες μαζι με τις φωτο απο τα messenger.

Εχει να κανει με το περιβαλλον σου αυτο οπως ειπα πιο πανω για το τι θα δεις και τι αποψη θα διαμορφωσεις.

Τωρα που θυμηθηκα... την περασμενη εβδομαδα απεναντι απο το σπιτι μου ηταν μια στο μπαλκονι και τσακονοταν με τον δικο της γιατι την επιασε και καυλαντιζε στο fb. Αυτη του ειπε οτι εσυ δεν εισαι καλυτερος δεν θα μου πεις τι θα κανω και λοιπα και στο τελος την εκλεισε μεσα και επεσε ξυλο. 

Αυτα γινονται και απο τα δυο φυλλα ετσι, δεν ειναι γυναικειο χαρακτηριστικο.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος fatalara έγραψε:

1) Το πας επιφανειακα. Το 7/10 ειναι στη δικη μου περιπτωση, σε καποιον αλλο μπορει να ειναι το αντιθετο. Προσωπικα πιστευω οτι ειναι μοιρασμενα τα πραγματα καποιοι το βλεπουν ετσι καποιοι οχι.

 

2) Στο δυστυχισμενος δεν στεκομαι στο πως ζει τη ζωη του αλλα στο πως νιωθει ο καθενας με την παρτυ του. Αν αισθανεσαι κομπλε εμενα δεν μου πεφτει λογος, ειμαστε δυο ευτυχισμενοι ανθρωποι ο καθενας με τον τροπο του. Οταν ομως ο αλλος σου κλαιγεται (εχει διαφορα πως το λεει γιατι υπαρχουν ατομα που σου λενε ''πολυ κουραση φιλε'' και γελανε η λαμπουν γιατι το χαιρονται και ειναι αλλοι που το λενε και τους βλεπεις οτι γυαλιζει το ματι τους) και μετα σου κανει και τον εξυπνο ε κατσε ρε φιλε, εγω τουλαχιστον εχω την αυτογνωσια και ξερω οτι στην παρουσα φαση, αν οχι μονιμα, δεν θελω κατι τετοιο.     

 

 

Σχεδον το ιδιο λεμε Ηλια. Οπως σου ειπα κατα βασην συμφωνω. Μικροσημεια ειναι αυτα που διαφωνω.

 

 

 

 

Και που ειστε παιδια;;;;

 

 

252302_f3cc3c2d292c7b5afe0945fe882e4626.jpg

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος xkabamarux έγραψε:

 Δηλαδη ειμαι αρρωστος εγω και οχι ο καθε παντρεμενος που ενω εχει γυναικα και παιδια ψαχνει εδω και εκει να παιξει και με αλλες γυναικες...

 

Εγώ κοιτάζω κώλους και βυζιά δεξιά και αριστερά και εσύ  έστελνες μηνύματα στην κοπέλα μου, πμ, στο προφίλ της, εδώ στο thelab, επειδή μαγείρευε ωραία. Μην το αρνηθείς. Τι στον βελζεβούλιο κάνεις, ψάχνεις γκόμενα στο thelab; Μήπως καλύτερα να κάνεις facebook; 

 

 

πριν 9 ώρες, το μέλος xkabamarux έγραψε:

 Με εχουν πρηξει συγγενεις, γνωστοι, αγνωστοι, τι θα κανεις γιατι δεν κανεις οικογενεια θα μεινεις μονος σου θα πεθανεις μονος σου θα εχεις καταθλιψη μια ζωη κτλπ κτλπ. 

 

 Οταν εχεις τσεπη-υγεια-μυαλο δεν μενεις ποτε μονος, παντα θα εχεις μια κοπελα να χαιρεστε τη ζωη σας, ελευθερα, τη καθε στιγμη οπως εσεις θελετε και για οσο θελετε. Αφηνω ολα τα αλλα (σχεσεις-γαμους-οικογενεια) για ολους τους αλλους. Τους καλους και αξιους ανθρωπους και οχι σαν εμενα τον αλητη-αχρηστο που θα πεθανω μονος μου.

 

Κάποτε παλιά:

On 31/10/2012 at 12:56 ΠΜ, το μέλος xkabamarux έγραψε:

Στο σπιτι μου εγω ειμαι αυτος που μαγειρευει συνηθως και οχι η γυναικα μου

 

Όλα στην γυναίκα σου, παλιοτεντημπόη. 

Oh wait...

 

Spoiler
πριν 8 ώρες, το μέλος xkabamarux έγραψε:

Γραφεις πραγματα τα οποια δεν ειπα για να δημιουργησεις εντυπωσεις και να στρεψεις τη κουβεντα εκει που θελεις εσυ. Αρρωστημενες καταστασεις. 

 

Γράφω και εγώ μήπως πράγματα τα οποία δεν είπες; Just an innocent question

 

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

@fatalara Γιατί να μην πάρω φόρα;

Και επειδή δεν θέλω να παρεξηγηθούμε βραδιάτικα, τι ακριβώς είπα; Αν θες να γράψεις κάτι για το ποιόν της γυναίκας μου, να το γράψεις ξεκάθαρα, ώστε να απαντήσω αναλόγως.

Παίδες, δεν ξέρω πού ζείτε και αν η καθημερινότητά σας είναι ένα ατελείωτο yolo eyes wide shut party, αλλά θα μας επιτρέψετε να γνωρίζουμε πολύ καλύτερα από εσάς τους ανθρώπους που έχουμε δίπλα μας.

Αν ήθελα να χαζοπερνάω την ώρα μου, guess what, αυτό ακριβώς θα έκανα.

Γυναίκα για σπίτι και οικογένεια ήθελα, να με καταλαβαίνει και να με ανέχεται (καθώς είμαι ιδιαίτερα δύσκολος άνθρωπος) και τη βρήκα.

10 χρόνια μαζί, λες να μην την εμπιστεύομαι ή να μου κρύβει επιμελώς ότι αρέσκεται στην αναζήτηση τεκνών στα fora κοινωνικής δικτύωσης (τα οποία, btw, τα έχουμε αμφότεροι γραμμένα εκεί που δεν πιάνει μελάνι);

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος GriGaS έγραψε:

Όλο το Σάββατο κλεισμένος σπίτι με τη γυναίκα, το 4μηνων μπέμπη και την 7χρονη κόρη λόγω καύσωνα και τώρα το είδα το θέμα. 

 

Παω να φτιάξω γεμιστά και θα έρθω να γράψω αναλυτικά. 

Μην ξεχάσεις να φέρεις τα γεμιστά, ε:p;

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Αυτό σου λέμε τόσην ώρα. Βούτα το κεφάλι σου σε έναν κουβά με παγωμένο νερό και θα δεις διαφορά.

Μην γράφεις τέτοια ρε και οξύνονται τα πνεύματα.. κουβέντα κάνουμε :p

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.