Jump to content



Κοινωνικο Οικιακο Τιμολογιο - Σφαλμα ιδιοκτητη


Seek & Find

Recommended Posts

Γραφω εδω γιατι δεν βρισκω ακρη και δεν μου απαντανε στα τηλ. Αν καποις ξερει ας μου πει.

Κατα την αιτηση βλεπει ως ιδιοκτητη την μητερα η οποια εφυγε απο την ζωη, ενω εχει γινει αλλαγη ιδιοκτητη στην ΔΕΗ στο ονομα της κορης και μαλιστα ειπαν πως ισχυει αμεσα.

Εδω τι κανουμε τι χαρτια χρειαζονται που να απευθυνθει;

 

Ευχαριστω λαμπιονια μου

Link to comment
Share on other sites

αλλαγή ιδιοκτήτη: εννοείς το ακίνητο ή την παροχή ρεύματος; Για το ακίνητο λογικά παίρνει τα στοιχεία από το Ε9 στο taxis (θεωρώντας ότι ήταν της μάνας και κληρονομεί η κόρη, πρέπει να έχουν γίνει αποδοχές κληρονομιάς, μεταγραφές, κτηματολόγιο κλπ). Για την αλλαγή ονόματος στην παροχή ρεύματος, το ρυθμίζεις με ΔΕΗ -δεν θυμάμαι αν πάλι ζητούν χαρτί που αποδεικνύει την ιδιοκτησία στο ακίνητο ή αν τους αρκεί κληρονομητήριο ή αν το δέχονται και με υπεύθυνη δήλωση.
Μιλάς ή με υπεύθυνους για το κοιν. τιμολόγιο ή με εφορία να σε καθοδηγήσει για το Ε9 κι αν μπορείς να κάνεις προσωρινή αίτηση.

Αν έχουν γίνει όλα και λανθασμένα δεν φαίνεται ο ιδιοκτήτης στο taxis, μιλάς με taxis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για παροχη ρευματος οπου απο την ΔΕΗ ειπαν οτι εγινε και ισχυει. Παρ'ολ' αυτα οταν παω να κανω αιτηση ΚΟΤ κολλαει στο οτι δεν ειναι η αιτουσα ο ιδιοκτητης,

κοινως δεν βλεπει την αλλαγη και στο τηλ που δινει στο ΚΟΤ δεν απαντουν (το περιμενε κανεις; ?) να ξερω πως να κινηθω

Έγινε επεξεργασία από Seek & Find
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η παροχή νομίζω φαίνεται και στο Ε9 (αλλά εκεί δεν φαίνεται το όνομα της παροχής, μόνο ο αριθμο΄ς που είναι συνδεδεμένος μετο ακίνητο και ο ιδιοκτήτης του ακινήτου). Έχετε κοιτάξει εκεί μή τυχόν παίρνει από εκεί το στοιχείο η σελίδα του ΚΟΤ;

Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

μπας και ξερεις;

Για να πω την αλήθεια, δεν ξέρω τίποτε ! 

Δεν έτυχε να ασχοληθώ.

Αλλά να δώ τι μπορεί να γίνει . . .  :) 

@Seek & Find κοίτα τα pm σου !
 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Ολα φαινονται οκ και στο Ε9. Τι να σου πω, ελπιζω να βρω καποιον συντομα γιατι τηλεφωνω καθε μερα χωρις αποτελεσμα

Ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σου

Link to comment
Share on other sites

Αυτα γινονται.. και ειμαι αναγκασμενος να το επαναλαβω. Τι να πω παλι για το φιλο @Seafalco;

Οτι ετρεξε σαν να ηταν δικος μου ανθρωπος; Ουτε τη φατσα μου δεν ξερει.. δεν θελω να τον κουρασω με πολλα λογια..

Θα πω παλι πως ειμαι περηφανος για τους λαμπιτες που εχουμε για τους ανθρωπους, για την κοινοτητα και ενα μεγαλο ευχαριστω για ολα

απο καρδιας. Μακαρι να βοηθησω και γω καποτε με καποιο τροπο. Να ναι παντα γερός και παντα ευτυχισμενος. -

Έγινε επεξεργασία από Seek & Find
  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Χα απο την φουρια μου δεν εξηγησα... καλα που το πες.. απο οτι φαινεται, δεν έχει μεσολαβήσει αρκετο διάστημα για να έρθει νέος λογαριασμός

στο νεο ονομα ιδιοκτητη. Θα παω στην εδρα της ΔΕΗ του νομου μηπως μπορεσω και προλαβω τις προθεσμιες του ΚΟΤ.

Οπως σας ειπα κατα την αιτηση αλλαγης, μας ειπαν πως θα ισχυσει αμεσα λογω των προθεσμιων του ΚΟΤ πραγμα που δεν εγινε και συνεχιζει να κολλαει εκει.

Εν παση περιπτωσει μαθαμε οτι αλλαγη εγινε αλλα δεν τεθηκε σε εφαρμογη ωστε να τρεξουμε παραπερα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.