Jump to content



Recommended Posts

""Γιατί καλός και σημαντικός είναι ο τελικός προορισμός, αλλά όπως σε όλα τα ταξίδια που έχουν σημασία, αυτό που μετράει περισσότερο, είναι η διαδρομή ! ""

-Είσαι Άρχοντας !!!!:T:

  • Like 3
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά, ότι και να πω είναι λίγο...Έμεινα σπίτσλες, αλλά έχοντας διαβάσει θέματά σου και ποστ σου δεν περίμενα κάτι λιγότερο.

Το μόνο που με χάλασε είναι ο διακόπτης, εμφανισιακά.

Από αυτή την άποψη ίσως καλύτερα να έβαζες τον πλαστικό έστω και πιο στριμωγμένος αφού, απ' ότι κατάλαβα, είναι μεγάλος σε διαστάσεις.

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Να είσαστε καλά παιδιά, τα λόγια σας παρηγοριά στον "άρρωστο"!  :D

 

18 minutes ago, panoss1442169303 said:

Το μόνο που με χάλασε είναι ο διακόπτης, εμφανισιακά.

Από αυτή την άποψη ίσως καλύτερα να έβαζες τον πλαστικό έστω και πιο στριμωγμένος αφού, απ' ότι κατάλαβα, είναι μεγάλος σε διαστάσεις.

 

Να σου πω το έψαξα στα υλικά μου και δεν υπήρχε κάτι που να χωράει, μόνο ίσως κάτι τέτοιο:

https://www.banggood.com/Wendao-KCD-101-250V-6A-Steel-Boat-Rocker-Switch-2-Pin-Plastic-Button-ONOff-SPST-10pcs-p-1065136.html?rmmds=buy&ID=228&cur_warehouse=CN

 

Ashampoo_Snap_Παρασκευή, 10 Ιανουαρίου 2020_19h06m39s_001_.jpg

Αλλά και αυτό με το ζόρι και μόνο αν μετακινούσα το LED σε άλλη θέση.

Ένα ζήτημα αυτό και ένα δεύτερο εργονομικό, καθώς το πάτημα του rocker switch είναι πιο δύσκολο από αυτό του toggle switch (τουλάχιστον του συγκεκριμένου) καθώς και το γεγονός ότι αυτοί οι διακόπτες έχουν μηχανικά  πολύ μεγαλύτερο  χρόνο ζωής σε διαρκείς λειτουργίες  (μεταλλικές αρθρώσεις) απ΄ότι οι πλαστικοί rocker, με έδωσαν το "άλλοθι" να μην το ψάξω άλλο !  :) 

Πράγματι αισθητικά θα μπορούσε να γίνει καλύτερο , αλλά και έτσι geto-mode που είναι, δε με χαλάει !  :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Να ΄σαι καλά Στελάρα ! !  

Φίλε -όπως το κατάλαβες (γι΄αυτό και το μέτρο είναι παρόν :T:  )- αυτό θα πρέπει να βρούμε πρόχειρο εκείνον που "συρρίκνωσε τα παιδιά του "  για να κάνει στο διακοπτάκι μου !  :p

Νομίζω ότι και εγώ έχω κάτι τέτοια στεγανοποιητικά -όχι τόσο "σοφιστικέ" όπως αυτό που έβαλες- αλλά είναι για τους αρκετά πιο μεγάλους διακόπτες και έτσι ούτε καν τα έψαξα !

Πιθανόν όμως να υπάρχουν και για τους μικρούς (6mm λαιμό) μεθαύριο Θα δω αν μπορώ να βρώ, γιατί όπως είπες και εσύ είναι η ιδανική λύση !

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με το πόνο μου παίζετε ε ! ! !   :p

Η πλάκα είναι ότι σήμερα κατέβηκα στα γρήγορα στο Φανό για κάτι που είχα παραγγείλει και ούτε και πέρασε από το μυαλό μου να ρωτήσω!  :wall:

Την επόμενη φορά . . . αν το θυμηθώ!   :hehe: 

https://www.ebay.com/c/1982098753

Ashampoo_Snap_Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου 2020_17h54m13s_001_.jpg

Που είναι εκείνες οι εποχές που οι πιτσιρικάδες "παίζανε"  με κατασκευές και η κρίση ήταν κάτι άγνωστο και έβρισκες τα πάντα στο μαγαζί της γειτονιάς σου!

Αλλά θα μου πεις και τώρα -με τη παγκοσμιοποίηση μια γειτονιά είμαστε. . . τι Παγκράτι τι . . . "Καντώνα" . . . . . . . . . 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@panoss1442169303, @ΓιαγκΤ, @Stelios13

Σήμερα λοιπόν πέρασα από το Φανό και . . . .

 

large.43_Proxxon-NG-2-E_Modd_212216.jpg

 

. . . το ευπρέπισα καταργώντας το geto mode προστατευτικό του διακόπτη!

 

Μια χαρά δουλεύει τώρα και είναι και ασυγκρίτως πιο "μπάνικο" !  !  !  :D

Ευχαριστώ πολύ για τις -πραγματικά κινητήριες-  παρατηρήσεις σας!  :T: 

  • Like 6
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.