Jump to content



Η ανάπαυση του πολεμιστή...


Recommended Posts

Μερικά κομμάτια WD έχουν βγει σκυλιά  έμενα αρνείται να παραδώσει έχει περάσει από5-6 συστήματα  έχω χάσει τον λογαριασμό πόσα χρόνια τον έχω μάλλον από όταν κυκλοφόρησαν οι sata...
Κάποια ιδιαίτερη χρησιμότητα δεν έχει αλλά έχει γίνει σήμα κατατεθέν στα desκtop που έχω από την πρώτη μέρα χρήσης είναι ο φάκελος downloads για κάθε λογής πρόγραμμα
εδώ και πολλά χρόνια επίσης γράφει κάπου γύρω στις 70 ώρες ζωή ακόμα αλλά μάλλον ξεγελάει τον χάρο και συνεχίζει...

Western Digital Caviar SE
PEhIxNm.jpg
0salSZ6.jpg

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Like 4
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Deus said:

Μερικά κομμάτια WD έχουν βγει σκυλιά  έμενα αρνείται να παραδώσει έχει περάσει από5-6 συστήματα  έχω χάσει τον λογαριασμό πόσα χρόνια τον έχω μάλλον από όταν κυκλοφόρησαν οι sata...
Κάποια ιδιαίτερη χρησιμότητα δεν έχει αλλά έχει γίνει σήμα κατατεθέν στα desκtop που έχω από την πρώτη μέρα χρήσης είναι ο φάκελος downloads για κάθε λογής πρόγραμμα
εδώ και πολλά χρόνια επίσης γράφει κάπου γύρω στις 70 ώρες ζωή ακόμα αλλά μάλλον ξεγελάει τον χάρο και συνεχίζει...

Western Digital Caviar SE
PEhIxNm.jpg
0salSZ6.jpg

 

~141 τρισεκατομμύρια start/stops???? Μάλλον κάτι δεν διαβάζει σωστά το HDSentinel.... χαχαχαχαχα

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tο πρώτο pc που είχε μπει ήταν κατεβαστηρι 24/7 torrent seeding και sharing στο dc++ μετά από  κάπου 2 χρόνια κάηκε από κεραυνό έγινε κάρβουνο μόνο ο WD επέζησε :pc: (πριν από 10 χρόνια και βάλε ο δίσκος επάνω γράφει 2006)
το υπόλοιπο πήγε scrap πακέτο μαζί με το case :rip:

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ομολογω οτι συγκινηθηκα με τα γραφομενα χαχαχα

Εχω ακριβως εναν ιδιο δισκο ο οποιος "νιωθω" οτι ετοιμαζεται να παραδωσει πνευμα συντομα..  Κανει θορυβο, και γενικα τον "ακουω" οτι δεν ρολαρει οπως πρεπει. Γυρω στα 9000 εκκινησεις εχει, αλλα προληπτικα θα τον βαλω συρταρι ..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένος το 2011, έπαιζε non-stop μέχρι το καλοκαίρι του 2019. Το SMART έχει χτυπήσει από Σεπτέμβρη του 2017, αλλά το σκυλί συνεχίζει ακάθεκτο σε ρόλο video editor ?

Untitled.png

Έγινε επεξεργασία από hurin
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω ενα WD 750 AALS του 2008, στην ακρη

 

Το δουλευω για καμια αγγαρεια μεταφορα αρχειων

 

Κατι μικροτερους που ειχα τους εδωσα οταν πιανανε τιμη

Έγινε επεξεργασία από slalom
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Χαιρετώ το πλήθος,  ήρθα με σκοπό να αλλάξω το δίσκο στο πικάπ σας, από μπαλάντα  και Ξύλινα σπαθιά, σε  ROCK METAL μπαλάντα , με WD Raptor που δεν μασάνε τίποτα. 

Έτσι για να θυμηθούμε ποιος είναι ο Λεωνίδας στην WD, όταν θα φτάσουν στα 104 χρόνια της ανοχής τους θα βάλω SSD..  

 

Βάζω εξωτερικό λινκ γιατί η φώτο είναι μακριά σαν τρένο.

RAPTOR-WD740GD-GREECE.jpg

 

+

https://www.ittsb.eu/1 eshop-order-2005.jpg

 

 

Έγινε επεξεργασία από overvolt
  • Like 1
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να και ο δικός μου! Εδώ και κάποια χρόνια ως αποθήκη πλέον, απολαμβάνει την σύνταξη μετά απο χρόνια ως δίσκος συστήματος. Ίσως το πιο παλιό υποσύστημα, έχει δουλέψει με Pentium 4 @ 2.66, Q8300, και πλέον στο τωρινό i5 7500.  Στο μεταξύ, μόλις έγραψα Pentium 2,66 και συνειδητοποίησα, πόσα χρόνια πέρασαν.. Γερασαμεεεεεε σαν τον Caviar...

wd_blc.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πολύν  καλή  η  παρουσίαση  ....λογοτεχνικά  10  αλλά  και  νέες  Τεχνολογίες  10  στον  δισκάκο...

 

Φαντάσου  ότι  εγώ  πάω  να  αλλάξω  ένα  1Τ  μηχανικό  γιατί  είναι  ο  μόνος  που  ακούγεται  στο  κουτί  ....χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.