Jump to content



Ενσωμάτωση πολλών εκδόσεων win10 σε ένα δισκάκι


Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Έχω σε 1 αρχείο την "Windows 10 Multi VL 2004 20H1 19041.208.200416-2050 32bit Ελληνική" & σε 1 άλλο την "Windows 10 Multi VL 2004 20H1 19041.208.200416-2050 64bit Ελληνική".

Γίνεται να τις ενσωματώσω σε ένα και μόνο bootable δισκάκι dvd+r dl και όταν κάνω install τα win10 να με ρωτάει πια έκδοση απ' όλες θέλω να εγκαταστήσω.

Εν ολιγης να έχω όλες τις Ελληνικές εκδόσεις των win10 σε ένα και μόνο δισκάκι dvd+r dl.

 

Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο? Αν ναι πως ακριβώς?

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος fits79 έγραψε:

Καλησπέρα.

 

Έχω σε 1 αρχείο την "Windows 10 Multi VL 2004 20H1 19041.208.200416-2050 32bit Ελληνική" & σε 1 άλλο την "Windows 10 Multi VL 2004 20H1 19041.208.200416-2050 64bit Ελληνική".

Γίνεται να τις ενσωματώσω σε ένα και μόνο bootable δισκάκι dvd+r dl και όταν κάνω install τα win10 να με ρωτάει πια έκδοση απ' όλες θέλω να εγκαταστήσω.

Εν ολιγης να έχω όλες τις Ελληνικές εκδόσεις των win10 σε ένα και μόνο δισκάκι dvd+r dl.

 

Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο? Αν ναι πως ακριβώς?

 

Έγινε επεξεργασία από KTM
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, schumifer said:

Αναρωτιέμαι αν είναι νόμιμη αυτή η διαδικασία που θέλεις να κάνεις. Αν όχι τότε δε νομίζω να λάβεις απάντηση

 

Κοίταξε, νόμιμη είναι, εφόσον έχεις πρόσβαση στο Volume Licensing Service Center της Microsoft. Και χτες είχα ξεκινήσει να γράφω μια μακρόσυρτη απάντηση που να λαμβάνει υπόψη διαφορετικά σενάρια Volume Licensing.

 

Μετά συνειδητοποίησα ότι ίσως ο ερωτών να μη χρειάζεται VL, αλλά να του αρκεί η δυνατότητα που δίνει το Media Creation Tool για διπλό σύστημα, κατά προτίμηση σε USB flash disk. Και μετά ρώταγα και τι το θέλει το 32-bit και κάπου ξέφυγε η κατάσταση...

 

Εγκρίνω την απλούστερη απάντηση παραπάνω. ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όχι μια χαρά είμαι με vl εκδόσεις.

Μπορείς να μου πεις αν έφτιαξες τον οδηγό το λινκ του.

 

Με τον παραπάνω τρόπο dism υποστηρίζονται κανονικά και τα Ελληνικά win10?

 

Δηλαδή αν έχω vl εκδόσεις θα μπορώ σε ένα δισκάκι(Αν και χλωμό το κόβω να χωρέσουν) να βάλω όλες τις εκδόσεις των Ελληνικών και Αγγλικών 32 & 64 bit εκδόσεων των win10?

πριν 11 ώρες, το μέλος KTM έγραψε:

Υπάρχει κάποια gui εκδοχή αυτού ή είναι μόνο μέσω γραμμής εντολών ms-dos?

Έγινε επεξεργασία από fits79
Link to comment
Share on other sites

Σε ενδιαφερει αποκλειστικα για οπτικο μεσο ;

Διοτι για flash drives μπορεις να χρησιμοποιησεις τα yumi και winsetupfromusb (χρησιμοποιω το 2ο).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος slalom έγραψε:

Και ποιος χρησιμοποιει τετοια εκδοση τωρα πια?

Υπάρχουν ακόμα αρκετά χρεπια εκεί έξω, δυστυχώς. Χθες για παράδειγμα προσπαθούσα να κάνω φορμάτ σε ένα και μου έβγαλε τη πίστη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.