Jump to content



Πρόβλημα με wifi - windows 10 setup


Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Σε ένα Huawei d15 laptop, άλλαξα σε windows 10 pro fresh setup (2004 έκδοση) και στο αρχικό σετάρισμα δεν μου βγάζει τα δίκτυα wifi. Θέλω να συνδεθώ κατευθείαν σε εταιρικό δίκτυο. 

 

Το λάπτοπ ήρθε με απλά windows 10 και η κάρτα δικτύου δούλεψε κανονικά. 

Αντάπτορα για καλώδιο δικτύου δεν έχω .

Δοκίμασα να πατήσω Fn και το κουμπί wifi αλλά δεν αλλάζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Kανένα Hotkey μήπως του λείπει;

 

Όλοι οι οδηγοί πάντως είναι εδώ στο Software Download:

 

CONSUMER.HUAWEI.COM

Visit HUAWEI Official Support to quickly get HUAWEI MateBook D 15 User muanuals,FAQs, Popular Service Events, recycling and other services.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bonito said:

Σε ένα Huawei d15 laptop, άλλαξα σε windows 10 pro fresh setup (2004 έκδοση) και στο αρχικό σετάρισμα δεν μου βγάζει τα δίκτυα wifi. Θέλω να συνδεθώ κατευθείαν σε εταιρικό δίκτυο. 

Γιατί απλά δεν έκανες εισαγωγή του κλειδιού των pro και έκανες φρέσκια εγκατάσταση;

 

Λογικά με τους drivers που σου δίνονται πιο πάνω θα παίξει. 

Link to comment
Share on other sites

μερικές φορές κάνουν και κάτι κουφά ακόμα και με αναγνωρισμένη κάρτα. Προφανώς αν έχει αναγνωριστεί η κάρτα κοιτάς πρώτα, αν συνεχίσει να στο κάνει κοίτα στο Airplane Mode, είναι ένα από τα πιθανά κουφά των 10. Αν το δεις On το βγάζεις Off. Αν το δεις Off δοκίμασε να το γυρίσεις σε On και μετά πάλι σε Off.

Αν ούτε έτσι τα βρει, κατεβατό πιθανών λύσεων: (ενδεικτικά έβαλα το λινκ έχει κι η microsoft παρόμοιο οδηγό στο support)

Windows-10-cant-find-Wi-Fi-network.jpg
WINDOWSREPORT.COM

If you're unable to connect to your wireless network due to the Windows 10 can't find WiFi problem, check out our article for solutions.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Oric said:

Δεν αναγνώρισε εξ αρχής την κάρτα wi-fi, προφανώς. 

 

Mάλλον ναι αλλά περίεργο

 

52 minutes ago, gdp77 said:

Γιατί απλά δεν έκανες εισαγωγή του κλειδιού των pro και έκανες φρέσκια εγκατάσταση;

 

Λογικά με τους drivers που σου δίνονται πιο πάνω θα παίξει. 

 

Δεν το σκέφτηκα και έκανα φρέσκια εγκατάσταση. Ήθελα να κάνω login κατευθείαν με το workplace account(admin) πριν φτιάξω local χρήστη. Μετά θα το κάνω iso clone για να το βάλω σε διάφορα pc

 

51 minutes ago, salde said:

μερικές φορές κάνουν και κάτι κουφά ακόμα και με αναγνωρισμένη κάρτα. Προφανώς αν έχει αναγνωριστεί η κάρτα κοιτάς πρώτα, αν συνεχίσει να στο κάνει κοίτα στο Airplane Mode, είναι ένα από τα πιθανά κουφά των 10. Αν το δεις On το βγάζεις Off. Αν το δεις Off δοκίμασε να το γυρίσεις σε On και μετά πάλι σε Off.

Αν ούτε έτσι τα βρει, κατεβατό πιθανών λύσεων: (ενδεικτικά έβαλα το λινκ έχει κι η microsoft παρόμοιο οδηγό στο support)

Windows-10-cant-find-Wi-Fi-network.jpg
WINDOWSREPORT.COM

If you're unable to connect to your wireless network due to the Windows 10 can't find WiFi problem, check out our article for solutions.

 

Δεν έχω μπει ακόμα desktop γιατί ήθελα να κάνω κατευθείαν workplace login.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.