Jump to content


steam απορία


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω για το steam έχω πχ το euro truck κάθε φορά που βγαίνει νέα έκδοση, δεν υπάρχει επιλογή πχ να με ρωτάει αν θέλω να την περάσω; γιατί ξεκινάει να την περνάει και μετά πάλι πρέπει να κατεβάσω την παλιά, και να περιμένω γιατί η ταχύτητα της σύνδεσης δεν είναι και μεγάλη. Επίσης στο euro truck κάνει αποθήκευση σε cloud του steam σε άλλα παιχνίδια δεν υπάρχει τέτοια επιλογή; πχ f1 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, panos 12 said:

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω για το steam έχω πχ το euro truck κάθε φορά που βγαίνει νέα έκδοση, δεν υπάρχει επιλογή πχ να με ρωτάει αν θέλω να την περάσω; γιατί ξεκινάει να την περνάει και μετά πάλι πρέπει να κατεβάσω την παλιά, και να περιμένω γιατί η ταχύτητα της σύνδεσης δεν είναι και μεγάλη.

 

Και για ποιο λόγο θέλεις να παίζεις με την παλιά έκδοση και όχι την updated?

 

Κάποια παιχνίδια με online (δεν το ξέρω το συγκεκριμένο) είσαι υποχρεωμένος να τα παίζεις πάντα με την τελευταία έκδοση. Δεν γίνεται αλλιώς.

 

Στην περίπτωση που το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι offline και θέλεις οπωσδήποτε να το παίζεις στην "παλιά" έκδοση, τότε μπορείς να απενεργοποιήσεις τα updates από το steam. Κάπου θα υπάρχει η επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

 

Και για ποιο λόγο θέλεις να παίζεις με την παλιά έκδοση και όχι την updated?

 

Κάποια παιχνίδια με online (δεν το ξέρω το συγκεκριμένο) είσαι υποχρεωμένος να τα παίζεις πάντα με την τελευταία έκδοση. Δεν γίνεται αλλιώς.

 

Στην περίπτωση που το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι offline και θέλεις οπωσδήποτε να το παίζεις στην "παλιά" έκδοση, τότε μπορείς να απενεργοποιήσεις τα updates από το steam. Κάπου θα υπάρχει η επιλογή.

Δυστυχώς δεν βρήκα κάτι, το μόνο που έχει είναι να μην σημετεχω σε καμιά  betta έκδοση, για την ιστορία επειδή έχω κάποια μοντς και είναι συμβατά για την προηγούμενη έκδοση μέχρι να βγουν για την καινούρια να μην πηγαίνω πάλι στην παλιά και μετά πάλι στην καινούρια αυτό, και επίσης για κάποια αλλα παιχνίδια που εχω ήθελα να ρωτήσω αν έχει αυτόματο save στο steam γιατί βλέπω δεν έχει, αλλιώς θα πρέπει να βρω τον φάκελο από τα saves και να τον κρατήσω back up σε περίπτωση που κάτι γίνει με τον δίσκο   

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος gdp77 έγραψε:

Κρατάς όλον τον φάκελο του παιχνιδιού (εκεί που έχει γίνει εγκατάσταση) και είσαι ΟΚ. 

 

Καλύτερα να ανοίξεις θέμα για το συγκεκριμένο παιχνίδι.

οκ εντάξει αυτό θα κάνω, είναι το καλύτερο θα κρατήσω τον φάκελο, ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πείραξα κάτι, μακάρι να είναι έτσι γιατί αλλιώς άμα χαλάσει ο δίσκος πάνε και τα saves, κυρίως για την F1 2017 και το fernbus που έχω, τα οποια δεν μπωρο να τα βρω πουθενα, αρα τα εχει το steam λογικα, παντως το euro truck εχει και τα saves στα documents εχει και τα saves που στέλνει στο steam  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος tragikos έγραψε:

@panos 12

Δες εδώ. Η πρώτη επιλογή βολεύει αν έχεις μία ώρα την ημέρα που σίγουρα έχεις κλειστό το PC. Αλλιώς πας στην επιλογή 3.

Δεν το κατάλαβα την πρώτη επιλογή πχ το βάζω το βράδυ, με κλειστό υπολογιστή και κάνει update πως γίνεται; 

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος tragikos έγραψε:

Θα κάνει update μόνο αν έχεις ανοικτό τον υπολογιστή εκείνη την ώρα που δηλώνεις. Αλλιώς ΔΕΝ θα κάνει update, άρα θεωρητικά problem solved

καλο αυτο, ειναι για ολα τα παιχνιδια ή μονο σε αυτο που θελω να κανω; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.