Jump to content



Μην το πετάτε, χαρίστε το εδώ και κάντε κάποιον ευτυχισμένο...


Recommended Posts

Το νου σας ρεμάλια για όποιον πάρει τη μνήμη είναι ECC και όχι non-ECC.

Μη του λέτε του παιδιού εκ των υστέρων πως τη δοκιμάσατε & δε δούλευε οπότε μάλλον είναι χαλασμένη. :whistle2:

Just saying

Έγινε επεξεργασία από adikos
Link to comment
Share on other sites

Το νου σας ρεμάλια για όποιον πάρει τη μνήμη είναι ECC και όχι non-ECC.

Μη του λέτε του παιδιού εκ των υστέρων πως τη δοκιμάσατε & δε δούλευε οπότε μάλλον είναι χαλασμένη. :whistle2:

Just saying

Ναι, το είδα αυτό αλλά δε θυμάμαι τι σημαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις ECC μνήμες: ECC memory - Wikipedia, the free encyclopedia

Απλώς κοιτάξτε αν η μητρική σας τις υποστηρίζει, και αν πραγματικά τις χρειάζεστε ;)

Ξαναλέω ότι δεν την έχω δοκιμάσει ποτέ αν δουλεύει ή όχι. Try at your own risk. (αλλά τσάμπα είναι οπότε σιγά το ρίσκο :p)

Link to comment
Share on other sites

@PetrosD εάν τελικά τα χαρίσεις τα 2x512 δηλώνω ενδιαφέρον από τώρα.

Αν δεν αντικατασταθούν από τουλάχιστον ένα dimm του 1gb, δεν μπορώ να τα δώσω, είναι πάνω σε pc που χρησιμοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό πόσταρα την προειδοποίηση.

Αν δε τη ζαχαρώνετε για κάποιο server, το πιο πιθανό να μην...

Και θα'ναι κρίμα να τη χάσει κάποιος άλλος

Συνήθως τα DIMM που έχουν πρόβλημα με τα desktop chipsets είναι τα registered ECC.

Στα απλά ECC το πολύ-πολύ το chipset να μην μπορεί να εκμεταλλευτεί το ECC για error correction αλλά συνήθως παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

@PaokToTheBone το κουτάκι δεν ειναι διαθέσιμο . θα το παρει ο @DJman

Ευχαριστω πολυ συντεκνε. Αριστο το κουτακι! Ωστοσο [MENTION=32136]Nicko[/MENTION] εκει που ηταν το κουτι χρησιμοποιεις καποιο αρωματικο χωρου. Αν ναι πες μου τι! Μυρίζει τελεια!!!(δεν κανω πλακα) offtopic εντελως

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αντικατασταθούν από τουλάχιστον ένα dimm του 1gb, δεν μπορώ να τα δώσω, είναι πάνω σε pc που χρησιμοποιείται.

ναι, το κατάλαβα το σκεπτικό σου... και εγώ θα τις ήθελα για PC που χρησιμοποιείται (το οποίο τώρα σέρνεται με 2x256)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ συντεκνε. Αριστο το κουτακι! Ωστοσο [MENTION=32136]Nicko[/MENTION] εκει που ηταν το κουτι χρησιμοποιεις καποιο αρωματικο χωρου. Αν ναι πες μου τι! Μυρίζει τελεια!!!(δεν κανω πλακα) offtopic εντελως

Να εισαι καλά φιλε μου . μαλλον "πότισε" απο την συσκευασία που την είχα στο γραφείο μου , ειχα και αρωματικό χωρου φυσικα . Ειναι απο την hygiene service κάποιο άρωμα αλλα επειδή άλλαζα συχνα δεν ξερω πια ακριβώς μυρωδιά ειναι να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος [MENTION=89]SkaL-[/MENTION] παρέλαβε επεξεργαστή, NAPA και μνήμες. Σωστός, άμεσος, συνεπής και εξαιρετικός χαρακτήρας πάνω απο όλα!

Απομένουν:

1. Κάρτα video capture Pinnacle MP20

2. FM Transmitter - Πομπός απο 3.5" audio jack προς συχνότητα της επιλογής μας στα FM

Η καρτούλα Pinnacle έχει απομείνει ?

Περιοχή?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=643]masteripper[/MENTION],

Είσαι τυχερός, ξεχάστηκα και δεν την έριξα στην ανακύκλωση. Υπάρχει ακόμη ναι. Περιοχή Αιγάλεω.

Μήπως κινείσαι και σε κάποια άλλη περιοχή γιατί είσαι κομμάτι μακριά?...ειδάλλως αν δεν βιαζεσαι να την πετάξεις θα βρω σημείο επαφής...:)

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζονται:

4 τεμ. EDO RAM 72pin (αγνώστου χωρητικότητας) μουσειακής αξίας. Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι ήταν όλες λειτουργικές.

RAM1.jpg

RAM2.JPG

2 Ψύκτρες από κάμερα εξωτερικού χώρου, αρκετά αποδοτικές, επιφάνεια περίπου 3cm x 8xm η καθεμία. Χρησιμοποιήθηκαν αργότερα σε ιδιοκατασκευή, με επιτυχία.

Psyktra1.jpg

Psyktra2.jpg

1 Parasoleil από Sony H-50 σε άριστη κατάσταση (αχρησιμοποίητο). Μπορεί να ταιριάζει και σε άλλα μοντέλα superzoom της Sony.

Parasoleil.JPG

Έγινε επεξεργασία από asot
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=643]masteripper[/MENTION],

Αμπελόκηπους επίσης αλλά συγκεκριμένες ώρες και μέρες. Δεν μπορώ να μετακινηθώ όμως μόνο για την κάρτα.

Βρήκα τελικά κάρτα capture απο φίλο....οπότε ο επόμενος...:)

Link to comment
Share on other sites

Δίνω δορυφορικό πιάτο 80cm με lnb, γιατί η nova μου έβαλε το δικό της.

Παραλαβή από περιοχή Βούλγαρη, Θεσ/νίκη

Ενδιαφέρομαι κι εγώ άμεσα, ακόμη και σήμερα... ή τώρα :jump:

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζω δύο κλειδιά Steam για το παιχνίδι Teleglitch: Die More Edition

Όποιος ενδιαφέρεται ας ποστάρει εδώ για να του στείλω το link.

Δώθηκαν

Έγινε επεξεργασία από Narayan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.