Jump to content



Case για μητρική SSI-EEB + HTPC Case


billpeppas

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Μετά κόπων και βασάνων στήθηκε το μικρούλι μου :D

Βγήκε λίγο βαρύ το άτιμο.

Σαν χώρο το κουτί σπέρνει, έχει άπλετο.
Το cable management ακόμα και στην βιασύνη έγινε καλά.

 

οι 14αρηδες ανεμιστήρες του δεν με τρελλαίνουν, ηχομωνοτικά είναι σχετικά οκ ( έχω την εντύπωση ότι χάνει αρκετά στην πλευρά του γυάλινου side panel που δεν πρέπει να κάνει "τσιμουχωτή" εφαρμογή, θα παιχτεί μόντα ).
Θέλω να πάρω μερικούς 14αρηδες καλούς από την αγορά να κάνω δοκιμή όσον αφορά το noise & air flow και να γίνει αλλαγή, να πάρει λίγο ζωή το air flow του κουτιού και ταυτόχρονα να πέσει λίγο ο θόρυβος.

 

IMG_20210423_013159.jpg.52dbf196145bfe1182c1d8eb7e396918.jpgIMG_20210423_043352.jpg.3a8c96234c7a5099bce9a8a7b84b69cb.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βρήκα έναν P14 και τον έχωσα exhaust.

Πρωταρχικά "συμπεράσματα", όχι απόλυτα, θέλω να τσεκάρω κάτι μήπως μου ξέφυγε, αλλά φαίνεται να έχει ρίξει την GPU temp περί τους 9 βαθμούς κάτω σε σχέση με τον Fractal 140mm που είχε το κουτί, με λιγότερο ταυτόχρονα θόρυβο, οπότε όπως θα έλεγε ο Borat "Great Success"! :D

Θα αλλάξω και τους μπροστά ψόφιους Fractal Dynamic GP 140mm με P14 μπας και τσιμπήσει λίγο ακόμα η φάση.

 

Thanks for the awesome recommendation Ζάχο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.