Jump to content



Καλωδιο usb2.0 motherboard header to micro usb


Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος αν και που μπορώ να βρω τέτοιο καλώδιο εδώ στην Ελλάδα?  max 40--60 cm μήκος? βρήκα ένα αλλά είναι στα 2 μέτρα και ζητάνε κάπου γύρω στα 23 euro! 
Επίσης η mobo έχει 9 pin usb 2.0 header αυτό το 5 pin είναι ok? αν θυμάμαι σωστά η κάτω σειρά τα άλλα 4 pins είναι για δεύτερο usb σωστά?

qw98lnZ.png

1Ei3f6l.png

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Deus έγραψε:

Γνωρίζει κάποιος αν και που μπορώ να βρω τέτοιο καλώδιο εδώ στην Ελλάδα?  max 40--60 cm μήκος? βρήκα ένα αλλά είναι στα 2 μέτρα και ζητάνε κάπου γύρω στα 23 euro! 
Επίσης η mobo έχει 9 pin usb 2.0 header αυτό το 5 pin είναι ok? αν θυμάμαι σωστά η κάτω σειρά τα άλλα 4 pins είναι για δεύτερο usb σωστά?

qw98lnZ.png

1Ei3f6l.png

 

Σωστά, η δεύτερη σειρά είναι για 2η USB. Για καλώδιο δυστυχώς δεν έχω πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Thnx ούτε εγώ βρήκα κάτι και παρήγγειλα  ότι ποιο κοντό βρήκα που τερματίζει σε type a female. Πάνω σε αυτό θα συνδέσω ένα από τα κοντά φτηνιάρικα micro usb που έχω από τα mods ηλεκτρονικού τσιγάρου μια που θα μπει στη θέση του και εκεί θα μείνει.
Με το παραπάνω θα γινόταν πιο καθαρή δουλεία μέσα στο case αλλά και αυτό θα χαθεί μέσα στο σωρό των καλωδίων!
Αυτό που ψάχνω μόνο από κίνα με παραλαβή σε 2-3 μήνες...

Από εκεί που είπα να πειραματιστώ να περάσει η ώρα χθες το πρωί με το tablet που χρησιμοποιούμε κατέληξα να έχω ασχοληθεί για σχεδόν 2 μέρες με ένα παλιό tablet  για χρήση σαν sensor panel στο pc
 

Spoiler

Κάπως έτσι ξεκίνησα τα πειράματα πίνοντας τον πρωινό καφέ

tUG4dBY.jpg

Και κατέληξα στο παρακάτω που στο τέλος δε λέει να μην του βρω μια μόνιμη θέση στο μέσα στο case αν και προοριζόταν για την ανακύκλωση…

xrMpX3F.jpg


 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορούσες να πάρεις ένα τέτοιο

s-l400.jpg
WWW.EBAY.COM

Expand two USB 2.0 A female ports from your 9pin USB 2.0 pin header. 1 X 9Pin To 2 Port USB 2.0 Adapter PCB Board. Suitable for application requiring internal USB 2.0 female ports. Plug and Play...

 

Και ένα μικρό καλώδιο σε micro USB

s-l400.jpg
WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for NEW Micro USB 2.0 Data Sync Charger Wrist Bracelet Shape Cable For Cell Phone Ca at the best online prices at eBay! Free shipping for...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.